מהם מכירות מוצלחות

ייעוץ עסקי במרכז
מהם מכירות מוצלחות

זול או יקר?

טוב או פחות טוב?

מחיר נמוך או מחיר גבוהה?

האם מחיר הוא פתרון למכירה?

או אולי מחיר גבוהה דווקא נכון למכירה?

לא, אני לא אומר כי אפשר למכור מרצדס במחיר פיאט!

 בעלי עסקים רבים מתלבטים יום יום בנושא מכיר המכירה של המוצרים שלהם!

חוסר קונים או ירידה בהכנסות מביאה אותם למסקנה כי הם חייבים להוריד מחירים על מנת שיותר לקוחות יירכשו אצלם. האמת הדבר נכון כאשר מוכרים (לדוגמא בלבד) נניח ארגז קוקה קולה משפחתי במחיר של 20 שקלים בסופר אחד ובשני מוכרים את אותו ארגז במחיר של 30 שקלים ברור שהצרכן הפקח זה שמונע ע"י מוחו יעדיף לגשת למרכול שמוכר את ארגז הקולה ב-20 ש" כי זו דוגמא של השוואת מחיר בין מרצדס למרצדס ולא השוואה בין מרצדס לפיאט. בגלל זה אנו רואים כול הזמן פרסומים בעיתונות הארצית או המקומית עם מחירים מוטבעים על מוצרים. מאחר ובמרכולים אנו מדברים בדוגמא זאת אז כאן הלקוח עובר את שיטת הסובלימציה והוא ירכוש מוצרים נוספים באותם מרכולים מעבר לארגז הקולה. עד כאן על מחיר שהוא הפיתיון למכירה.

לעומת זאת, אם אנו מדברים במוצרים אחרים, או בשירותים שונים אנו בהיחלט אלה שיכולים לקבוע את המחיר ולהדביק למחיר גם ערך אשר אותו הלקוח ירצה לשלם. וגם כאן אביא דוגמא: אומנם הדוגמא לא משקפת ערך אלה תחושה אך היא דוגמא טובה כיצד אנו כבני אדם חושבים.

ברחוב האף נמצאים שני קונדיטוריות, האמת ששתי הקונדיטוריות מוכרות כמעט אותו דבר, אפילו במקום ניתן לאכול מהמאפים המיוצרים ומכוס קפה אותם מספקים הקונדיטוריות, שני הקונדיטוריות התחרו במחירים בדרך בלתי הגיונית זה מחיר במחיר כזה והשני הוריד מחיר למחיר נמוך וכך חוזר חלילה, החליטה הקונדיטוריה השנייה לעשות מעשה ולהתחכם ולהפעיל חוש נוסף אצל הלקוח הפוטנציאלי הלוא הוא חוש הריח, בחוכמתה רכשה מכשור המגביר את הריחות הבוקעים מן המאפיה החוצה ופזרה ניחוח של מאפה טרי ומהביל אל תוך הרחוב. ומה אתם חושבים התוצאה? ברור האנשים מוגנטו באופן טבעי אל הקונדיטוריה שהוציאה את מוצריה בצורת ריח מגרה שעבדו על מיצי הקיבה של הלקוחות המגורים וזכתה בהם. זו דוגמא אחת קטנה איך אפשר להתחרות במחיר.

ישנה עובדה אחת ברורה, לקוח אשר רוכש מוצר, בראשו או יותר נכון במוחו מתנהל דיאלוג של עוד הרבה מאד גורמים המופיעים על החלטתו, עם דיברנו על השוואה בין מרצדס למרצדס הרי זה ברור שהלקוח הנורמאלי וגם הרציונלי מבין שמדובר על אותו דבר אך אם מדובר על מוצרים אחרים כמו תכשיטים, ביגוד ועוד הרבה מוצרים נוספים כולל שירותים הרי שלמוצר מתווסף ערך והערך הזה נקשר במוחו של הלקוח הפוטנציאלי ומחבר אותו עם המוצר.

כ-יועץ שיווק, אני מתנגד לתחרות עסקית המבוססת מחירים, הטענה שלי כי תמיד ניתן למצוא ערך למוצר שישפיע דרמטית על החלטת הרכישה של המוצר ע"י הלקוח, ההפך הוא הנכון, ברוב המקרים שאין מוצר אחר להשוואה ולכול מוצר או שירות יש את הבידול שלו דווקא כאן ירצה הלקוח לרכוש את היקר יותר כי בדמיונו יחבר כי מחיר נמוך הוא גם מוצר נמוך וירוד. 

מוזמנים להמשיך לקרוא איך לבנות מערך ניהול מכירות נכון במאמר המצורף

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן