מהם מכירות מוצלחות

ייעוץ עסקי במרכז
מהם מכירות מוצלחות

זול או יקר?

טוב או פחות טוב?

מחיר נמוך או מחיר גבוהה?

האם מחיר הוא פתרון למכירה?

או אולי מחיר גבוהה דווקא נכון למכירה?

לא, אני לא אומר כי אפשר למכור מרצדס במחיר פיאט!

 בעלי עסקים רבים מתלבטים יום יום בנושא מכיר המכירה של המוצרים שלהם!

חוסר קונים או ירידה בהכנסות מביאה אותם למסקנה כי הם חייבים להוריד מחירים על מנת שיותר לקוחות יירכשו אצלם. האמת הדבר נכון כאשר מוכרים (לדוגמא בלבד) נניח ארגז קוקה קולה משפחתי במחיר של 20 שקלים בסופר אחד ובשני מוכרים את אותו ארגז במחיר של 30 שקלים ברור שהצרכן הפקח זה שמונע ע"י מוחו יעדיף לגשת למרכול שמוכר את ארגז הקולה ב-20 ש" כי זו דוגמא של השוואת מחיר בין מרצדס למרצדס ולא השוואה בין מרצדס לפיאט. בגלל זה אנו רואים כול הזמן פרסומים בעיתונות הארצית או המקומית עם מחירים מוטבעים על מוצרים. מאחר ובמרכולים אנו מדברים בדוגמא זאת אז כאן הלקוח עובר את שיטת הסובלימציה והוא ירכוש מוצרים נוספים באותם מרכולים מעבר לארגז הקולה. עד כאן על מחיר שהוא הפיתיון למכירה.

לעומת זאת, אם אנו מדברים במוצרים אחרים, או בשירותים שונים אנו בהיחלט אלה שיכולים לקבוע את המחיר ולהדביק למחיר גם ערך אשר אותו הלקוח ירצה לשלם. וגם כאן אביא דוגמא: אומנם הדוגמא לא משקפת ערך אלה תחושה אך היא דוגמא טובה כיצד אנו כבני אדם חושבים.

ברחוב האף נמצאים שני קונדיטוריות, האמת ששתי הקונדיטוריות מוכרות כמעט אותו דבר, אפילו במקום ניתן לאכול מהמאפים המיוצרים ומכוס קפה אותם מספקים הקונדיטוריות, שני הקונדיטוריות התחרו במחירים בדרך בלתי הגיונית זה מחיר במחיר כזה והשני הוריד מחיר למחיר נמוך וכך חוזר חלילה, החליטה הקונדיטוריה השנייה לעשות מעשה ולהתחכם ולהפעיל חוש נוסף אצל הלקוח הפוטנציאלי הלוא הוא חוש הריח, בחוכמתה רכשה מכשור המגביר את הריחות הבוקעים מן המאפיה החוצה ופזרה ניחוח של מאפה טרי ומהביל אל תוך הרחוב. ומה אתם חושבים התוצאה? ברור האנשים מוגנטו באופן טבעי אל הקונדיטוריה שהוציאה את מוצריה בצורת ריח מגרה שעבדו על מיצי הקיבה של הלקוחות המגורים וזכתה בהם. זו דוגמא אחת קטנה איך אפשר להתחרות במחיר.

ישנה עובדה אחת ברורה, לקוח אשר רוכש מוצר, בראשו או יותר נכון במוחו מתנהל דיאלוג של עוד הרבה מאד גורמים המופיעים על החלטתו, עם דיברנו על השוואה בין מרצדס למרצדס הרי זה ברור שהלקוח הנורמאלי וגם הרציונלי מבין שמדובר על אותו דבר אך אם מדובר על מוצרים אחרים כמו תכשיטים, ביגוד ועוד הרבה מוצרים נוספים כולל שירותים הרי שלמוצר מתווסף ערך והערך הזה נקשר במוחו של הלקוח הפוטנציאלי ומחבר אותו עם המוצר.

כ-יועץ שיווק, אני מתנגד לתחרות עסקית המבוססת מחירים, הטענה שלי כי תמיד ניתן למצוא ערך למוצר שישפיע דרמטית על החלטת הרכישה של המוצר ע"י הלקוח, ההפך הוא הנכון, ברוב המקרים שאין מוצר אחר להשוואה ולכול מוצר או שירות יש את הבידול שלו דווקא כאן ירצה הלקוח לרכוש את היקר יותר כי בדמיונו יחבר כי מחיר נמוך הוא גם מוצר נמוך וירוד. 

מוזמנים להמשיך לקרוא איך לבנות מערך ניהול מכירות נכון במאמר המצורף

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן