מהי מנהיגות עסקית אחראית

מהי מנהיגות עסקית אחראית

כך מתנהג מנהיג הדואג לאזרחי עמו!
אני מקנא! ובטוח שכל בעלי העסקים בישראל מקנאים!
כי זה מה שסוחרי ובעלי העסקים בישראל היו רוצים "הגנה מהממשלה מפני מתקפת הייבוא"
כולנו השתהינו כאשר נשיא ארצות הברית טראמפ התמנה לתפקיד, אמרו עליו "מטורף" "משוגע" "יהרוס את העולם" אבל בפועל (לכל הפחות עד היום רואים אותו רק עושה למען עמו כמובן במגבלות היכולות המשפטיות שלו) שהרי לאמריקה יש חוקה והוא לא יכול לעשות את כל מה שרוצה.
לעניינינו:
הסיבה העיקרית לקריסתם של עסקים בישראל (מעבר לבעיות של ניהול או הדרכה נכונה בהקמת עסק ובעסקים קיימים) הינו נושא "הגלובליזציה" למעשה מאז שהשמיים נפתחו, אתרי הקניות באינטרנט החלו למכור את מרכולתם לישראל (והישראלים קונים) רשתות העולמיות שנכנסו לישראל והגרוע מכל היבוא המטורף מהמזרח ממחזיק מפתחות ועד כל החומרים לבניית בתי מלון, ובנינים, המסחר בישראל נחלש, עסקים נסגרו, עסקים נלחמים על קיומם, רשתות אופנה קרסו, ובכלל עסקים גדולים כקטנים הקטינו את ההכנסות שלהם ועובדים נזרקו לרחוב. והכל בשם "להוזיל ללקוח הסופי את העלות ולא משנה על חשבון מי"

ראו מפעלים כמו "נגב קרמיקה" אשר נסגר כתוצאה מייבוא ועובדים נזרקו הביתה, ראו את ענף הטקסטיל ההולך ודועך, ובכלל הנגע הזה של ייבוא זול נוגע בכל סקטור או קטגוריה עסקית במדינת ישראל הקטנה שלנו.

ישראל זה שוק קטן! אין לנו מדינות שכנות איתם נוכל לקיים קשרי מסחר, עסקים וחברות בישראל מוכרים ומשרתים את תושבי ישראל, והם מועטים יחסית למגוון העסקים בישראל.

ואילו הממשלה רוצה לעזור לעסקים קטנים, אבל בשיטה של מתן הלוואות, עוד יותר לחנוק את העסקים, עוד פרנסה לבנקים בישראל עם הרווחים המטורפים שהם מרוויחים על חשבוננו, במקום שהממשלה תפחית מיסים, תוריד אגרות מיותרות, תכיר בכל ההוצאות של העסק, והכי חשוב תגן על העסקים מפני "מתקפת" הייבוא היא עוד מעודדת את היבוא האישי לישראל ומעניקה לו פרסים בזכות הורדת מכסים ומיסים.

ידוע לי כי ישראל חתומה על הסכמי סחר עם מדינות העולם המחויבות אותה להתנהלות מסוימת, "אבל זה היה פעם". עולם המסחר התהפך מיליון פעמים, למעשה הוא מתהפך יום יום וממשל מודרני ועכשווי חייב להיות עם יד על הדופק למען אזרחיו ולא למען "כיצד יראו אותנו בחו"ל" או במסיבות הקוקטייל של קברניטי המדינה במסדרונות ה-OECD

מאד כואב לבעל העסק או החברה הישראלית לראות כיצד הממשל עסוק ב"אגו" "בחקירות" "בהבטחות ריקות מתוכן" "בבזבוז כספים קואליציוניים" ולא בחשיבה הגיונית ועכשווית כלפי הסקטור העסקי שמהווה חלק חשוב בתל"ג הישראלי, ובהעסקת עובדים.

קראו עוד איך נפחית את תשלומי המע"מ 

וחזרה לארצות הברית!

אני רואה את פעולותיו של טראמפ כפעילות אחראית, נכונה, בכל מה שקשור לאינטרסים של אזרחי ארצו והעסקים והתעשייה בארצות הברית. סיסמת הבחירות שלו "אמריקה היא בשביל האמריקאים" קורמת עור וגידים במעשים ובצווים הנשיאותיים שהוא חותם עליהם. הראייה שלו נכונה "הוא הרי מגיע מעולם העסקים ולא מהפוליטיקה" הוא מתנהג כמנהיג, מבין את צרכי האמריקאים ועוד יותר מבין את האיום המגיע ממזרח בתחום הכלכלי, הוא קורא את המפה נכון.
הלוואי וההינו זוכים למנהיגות כזאת נחרצת בתחום העסקי כאן בישראל, עד עתה אנו רק רואים כאן עסקים קורסים, עסקים לא מרוויחים, עסקים מתמודדים עם כל סוחרי העולם ובקיצור חוסר מנהיגות משווע בתחום הכלכלי העסקי.

הממשל הנוכחי מתהדר בכלכלה יציבה, נכון לפי נתוני המאקרו הכלכלה יציבה אבל מה זה שווה ש"הניתוח הצליח אבל החולה מת"

אני קורא למנהיגות שלנו לאמץ את הס יסמא של "טראמפ" ישראל היא בשביל הישראליים"

זה גבר הדואג לעם שלו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן