מהי יזמות עסקית

מהי יזמות עסקית

שוק העבודה בישראל מקבל תפנית.

דור חולף ודור בא, ואתו משתנים הציפיות והדרישות העצמאיות.

חברות ההייטק מחליפים עובדים כמו שאנשים מחליפים גרביים.

מסתבר שלמעלה ממחצית העובדים מבקשים לקדם את עצמם בתעסוקה שונה ובמטרה להכנסה יותר גבוהה. 

הבעיה העיקרית בנושא שאדם שנולד להיות שכיר, ולהתנהל בחממה כשכיר, קשה לו מאד לוותר על חממה זאת וזאת למרות שהוא מרגיש חוסר סיפוק, אי מיצוי עצמי, התעסקות בפוליטיקה במקום עבודתו, והוא נמצא שם רק בכדי לקבל את תנאיו, הרכב, הארוחות והמשכורת בסוף חודש. 

הבעיה היא שדבר אחד לא נלקח בחשבון והוא נושא הפיטורין, בשוק כול כך דינמי, ובעיקר בחברות ההייטק תחלופת העובדים גבוהה לאין שיעור וזאת כי כול מועמד חדש הוא בחזקת מטאטא חדש מטאטא טוב. אולי היכולות שלו קצת יותר טובות, ואולי ההכשרה שלו יותר מקצועית ומתקדמת. בשוק העבודה של היום אין סנטימנטים. 

בנוסף לא תמיד סיבת הפיטורין נובעת מאיוש של עובד אחר, אלה מטעמים אמוציונליים בין מנהל לעובד.   

בסקר שפורסם לא מזמן 54% מהנשאלים לשאלה מדוע אתה שוקל לעשות הסבה מקצועית ענו כי הם רוצים לממש את עצמם. כבר לא מענה של "אני רוצה יותר שכר" אלה מימוש עצמי הרבה יותר חשוב להם. יותר מזה וזה נתון מעודד ומחבר לנתון הקודם כאשר 52% ענו שהם גם רוצים לשפר את גודל ההכנסה שלהם. 

כאשר אנו מסתכלים על עובדים לפני גיל פרישה, למעשה אנו חווים קריסה אינדיבידואלית לסוג עובדים שלמעשה מבינים כי תוחלת החיים שלהם הרבה יותר ארוכה, והם נמצאים בפני שוקת שבורה שהמעביד או מעבידים פוטנציאלים לא רוצים את שירותם בחברה. 

לאן ילכו? כיצד יתפרנסו? האם יתפסו את מקומם של הדור הבא אחריהם? 

וכאן באה למעשה התזה שלי כיועץ עסקי עם התובנה שכול אחד שיש לו חלום, והחלום יכול להתגבש לעסק מכניס מבחינה עסקית אזי ישקול העובד בחיוב למעבר וליציאה לשוק החופשי המלא במיזמים טובים וברעיונות נפלאים במגוון תחומים. 

לצאת היום אל עולם העסקים מצד אחד הוא קל מאחר ומרבית הפעילות העסקית מתבצעת בעולם הווירטואלי, ובשדה האינטרנט, אך מצד שני הוא רווי ומלא. כפי שנאמר "המוח הישראלי ממציא לנו פטנטים" כך אני מאמין שיש מאות עם לא אלפי רעיונות ומיזמים שניתן לפתח אותם לרמה עסקית. יש גם לזכור שאנו היום מדברים על דור חדש או דורות חדשים שהעסקים הקיימים כבר לא מספקים את הצרכים שלהם ולכן כול כניסה של מיזמים חדשים ויזמים חדשים מבורכים. 

החוכמה היא לעשות את האינטגרציה בין הרעיון לבין המהלכים העסקיים והפיננסים, כי לפעמים יזם מאוהב בראיון ושוכח שזה גם צריך להיות עסק. 

חייבים לצאת ממעגל העבודה ולהפוך לעצמאי

חייבים להרים את המיזם שחשבתם עליו

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן