מהי יזמות עסקית

מהי יזמות עסקית

שוק העבודה בישראל מקבל תפנית.

דור חולף ודור בא, ואתו משתנים הציפיות והדרישות העצמאיות.

חברות ההייטק מחליפים עובדים כמו שאנשים מחליפים גרביים.

מסתבר שלמעלה ממחצית העובדים מבקשים לקדם את עצמם בתעסוקה שונה ובמטרה להכנסה יותר גבוהה. 

הבעיה העיקרית בנושא שאדם שנולד להיות שכיר, ולהתנהל בחממה כשכיר, קשה לו מאד לוותר על חממה זאת וזאת למרות שהוא מרגיש חוסר סיפוק, אי מיצוי עצמי, התעסקות בפוליטיקה במקום עבודתו, והוא נמצא שם רק בכדי לקבל את תנאיו, הרכב, הארוחות והמשכורת בסוף חודש. 

הבעיה היא שדבר אחד לא נלקח בחשבון והוא נושא הפיטורין, בשוק כול כך דינמי, ובעיקר בחברות ההייטק תחלופת העובדים גבוהה לאין שיעור וזאת כי כול מועמד חדש הוא בחזקת מטאטא חדש מטאטא טוב. אולי היכולות שלו קצת יותר טובות, ואולי ההכשרה שלו יותר מקצועית ומתקדמת. בשוק העבודה של היום אין סנטימנטים. 

בנוסף לא תמיד סיבת הפיטורין נובעת מאיוש של עובד אחר, אלה מטעמים אמוציונליים בין מנהל לעובד.   

בסקר שפורסם לא מזמן 54% מהנשאלים לשאלה מדוע אתה שוקל לעשות הסבה מקצועית ענו כי הם רוצים לממש את עצמם. כבר לא מענה של "אני רוצה יותר שכר" אלה מימוש עצמי הרבה יותר חשוב להם. יותר מזה וזה נתון מעודד ומחבר לנתון הקודם כאשר 52% ענו שהם גם רוצים לשפר את גודל ההכנסה שלהם. 

כאשר אנו מסתכלים על עובדים לפני גיל פרישה, למעשה אנו חווים קריסה אינדיבידואלית לסוג עובדים שלמעשה מבינים כי תוחלת החיים שלהם הרבה יותר ארוכה, והם נמצאים בפני שוקת שבורה שהמעביד או מעבידים פוטנציאלים לא רוצים את שירותם בחברה. 

לאן ילכו? כיצד יתפרנסו? האם יתפסו את מקומם של הדור הבא אחריהם? 

וכאן באה למעשה התזה שלי כיועץ עסקי עם התובנה שכול אחד שיש לו חלום, והחלום יכול להתגבש לעסק מכניס מבחינה עסקית אזי ישקול העובד בחיוב למעבר וליציאה לשוק החופשי המלא במיזמים טובים וברעיונות נפלאים במגוון תחומים. 

לצאת היום אל עולם העסקים מצד אחד הוא קל מאחר ומרבית הפעילות העסקית מתבצעת בעולם הווירטואלי, ובשדה האינטרנט, אך מצד שני הוא רווי ומלא. כפי שנאמר "המוח הישראלי ממציא לנו פטנטים" כך אני מאמין שיש מאות עם לא אלפי רעיונות ומיזמים שניתן לפתח אותם לרמה עסקית. יש גם לזכור שאנו היום מדברים על דור חדש או דורות חדשים שהעסקים הקיימים כבר לא מספקים את הצרכים שלהם ולכן כול כניסה של מיזמים חדשים ויזמים חדשים מבורכים. 

החוכמה היא לעשות את האינטגרציה בין הרעיון לבין המהלכים העסקיים והפיננסים, כי לפעמים יזם מאוהב בראיון ושוכח שזה גם צריך להיות עסק. 

חייבים לצאת ממעגל העבודה ולהפוך לעצמאי

חייבים להרים את המיזם שחשבתם עליו

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן