מדוע יש בנקים בעולם

מדוע יש בנקים בעולם?

בכדי למכור כסף לכול דורש, והיכולת של הלווים  לרצות את הבנק מבחינת הבטוחות שהם מעמידים לטובת האשראי. זה יכול להיות ערבות בעלים, שיעבוד שוטף של העסק או החברה (שיעבוד שוטף ביסודו הוא כניסת הבנק לנעלי החברה במקרה של חדלות פירעון. או באמצעות מפרק שממנה בית המשפט או במימוש הנכסים של העסק ציוד, רכוש, רשימת חייבים, ופיקדונות העומדים לטובת החברה)  זה יכול להיות בהערכת הבנק כמה שווה חתימתו או חתימת בעלי המניות של החברה לטובת האשראי של החברה  (עם זה עוסק מורשה אז בעלי העסק חותמים ערבות אישית בחשבונם)

באיזה מצב טוב וכדאי להלוות כסף מהבנק?

נחלק את הכספים שאנו מעוניינים לקחת מהבנק לצורך פעילותנו העסקית ל-2 חלקים.

1.         אשראי לזמן קצר

2.         אשראי לזמן ארוך.

אשראי לזמן קצר הוא אותו אשראי לו אנו קוראים חשבון חח"ד (עובר ושב) ומטרתו לשמש "מגש עבודה" נוח לכניסה ויציאה של כספים בעסק (מה שאומר החיבור בין זמן כניסת הכספים מלקוחות לזמן תשלום הכספים לספקים ועובדים) לזה אנו גם קוראים "מגש הון חוזר" מאחר ומה שאמור להיכנס לחשבון גם אמור לצאת ממנו.

 למה לבחור בנו 

אשראי לזמן ארוך שהוא בעיקר ניתן בהלוואות מתאים לרכישת ציוד, להשקעה בעסק חדש או בפיתוח עסק קיים, רכישה של רכב, רכישה של ציוד, וכול השקעה אשר תוכל להביא הכנסה לחברה ולהיכנס לתמהיל האשראי לזמן הקצר.(הבטוחות לסוג אשראי שכזה יכולים להינתן "מעבר לערבות אישית של הבעלים" ע"י שיעבוד הציוד שנרכש, הרכב שנרכש, או כול בטוחה שניתן לפרוט אותה באחוז מסוים משוויה)

כול מה שנכתב עד עתה הוא נוהל תקין מול מוסד מימון שנקרא בנק.

אך מאד יכול להיות כי המסגרות בבנק נוצלו עד תום, והבנק למרות "בטוחות כאלה ואחרות לא רוצה להעלות את אובליגו (אובליגו זאת המסגרת הכללית של הלקוח בבנק) יכול לפנות בעל העסק או החברה למקורות מימון נוספים.

1.         קרנות מימון בערבות מדינה.

2.         קרנות מימון פרטיות.

3.         קרנות מימון של הסוכנות היהודית המיועדת למגזרי עולים בישראל.

4.         יש עיריות אשר מעניקות מענקים לפתיחת עסקים לאוכלוסיות שונות.

5.         מימון לרכבים ניתן היום לקבל אצל חברות ייעודיות בתחום הרכב והליסינג.

6.         ניתן במוסדות מוסדרים לקבל מימון על סמך ממסרים (שיקים) דחויים

7.         ישנם חברות המתמחות בנושא מימון לתעשייה, ולענפים שונים וסקטורים ייעודיים.

עסק או חברה המתנהלים מתוך תכנון קפדני של הצרכים הפיננסיים שלו בדיוק כמו שמתקיימת מדינה, בדיוק כמו שמתקיימים חברות גדולות ותאגידים במשק בעולם כך צריכה להתנהל חברה או עסק בכול תחום כולל תחום העסקים הקטנים ובעלי המקצוע היחידיים.

כ יועץ עסקי וכמי שעוסק בייעוץ עסקי אני נתקל בבואי לעסקים חברות וארגונים באנדרלמוסיה בכול מה שקשור למבנה הכספי ועושה כול לאל שעל ידי על מנת לשנות סדרי עולם ולדאוג למבנה נכון של תוכנית השקעות, הון חוזר, מבנה נכון של האשראי וכול מה שיוכל לתת לעסק או לחברה שקט תעשייתי על מנת שיוכלו להמשיך לייצר ולמכור.  

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו