מדוע הבנק דורש מאזן שנתי

מדוע הבנק דורש מאזן שנתי

המלצות כיצד נגיש מאזן לבנק.

קובץ המלצות נכון להגשת מאזן לבנק לצורך שמירת קשר טוב עם המוסד המממן את העסק שלך. ולצורך קבלת אשראי בנקאי

מה שלא נגיד, ואיך שלא נרצה, הבנק הוא החמצן של העסק שלך..

זה בסדר בשביל זה יש עסק שנקרא בנק. בכדי למכור לך אשראי. זאת מהות העסק הנקרא "בנק" כמו שמהות העסק שלך היא למכור (?). הבנק מרוויח ממכירת הכסף לך ואתה מרוויח ממכירת המוצר או השירות שלך.

לבנק יש תוכנית עסקית (בדיוק כמו שלעסק שלך צריכה להיות תוכנית עסקית) ובתוכנית הזאת של הבנק יש קריטריונים איך למכור לך את האשראי.

מבחינת הבנק הקו המחה אותו הוא "כמה שיותר כסף למכור בכמה שפחות סיכון לקחת, עם כמה שיותר בטחון לכספם" גם פה כמוך. שאתה מוכר מוצר באשראי גם אתה הייתה רוצה "או כך לכול הפחות צריך. למכור" כמה שיותר, בסיכון נמוך,

כך שמבחינה עסקית בנק מוכר כסף-אתה קונה כסף-ואף אחד לא עושה טובה לשני כי כשבנק מוכר כסף הוא מרוויח יפה מאד על הכסף ועל עמלות השירות. מה שכן בנק כפוף לחוקי בנק ישראל והוא חייב לפעול בחלוקת הכסף שלו לפי הקריטריונים שמציב לו הבנק המרכזי, כמו למשל יחס הון המחייב את הבנק לשמור על הון עצמי יציב ביחס לכסף שהוא מוכר (כביכול מסכן)

לכן שאתה בא ללוות מהבנק כסף הוא בודק אותך בציציות, וגם אפילו עם לפני 20 שנה הייתה לך בעיה שנפתרה, הבנק זוכר לך את המקרה ומדרג אותך ברמת סיכון מסוימת המשפיעה על האמון/היחס של ההלוואה או העמדת אשראי שתקבל.

מדוע אין התפרעות וחלוקת אשראי לכול דכפין בארצות הברית שלא כמו בישראל, כי שם בוחנים אותך הלקוח לפי ההיסטוריה שלך במערכות הכספים של המדינה, גם עם לא שילמת תשלום בזמן, וגם עם לא כבדתה תשלום בכרטיס אשראי או בצק מיד רקורד האשראי שלך נפגע לאורך כול חייך.

בישראל זה שונה.

עכשיו לעניין בקשת הלוואה או העמדת אשראי לחברה או לעסק.

בנק בדרך כלל קובע את מסגרות האשראי שהוא מעניק לפי אופי ומחזור הפעילות של העסק בשוטף, ויכול להעמיד הלוואות ארוכות טווח למטרה של השקעה בעסק, או פיתוח מוצר וכ"ד. כנגד הלוואות אלה הבנק דורש "בצדק" להעמיד לו בטוחות כמו שעבודים על נכסים נזילים, ערבויות אישיות, ואולי גם בטחונות אחרים כמו "שיעבוד שוטף" על העסק "במידה ולעסק יש רכוש או לפעמים גם מוניטין גבוה" לצורך ההבנה שיעבוד שוטף כולל את החברה, את המותג, את הנכסים, ואת רשימת החייבים של העסק" . לא שהבנק הולך לנהל את העסק שלך במקרה של נפילה חס וחלילה אבל הוא מוכן להעמיד סכום יחסי לערך הכספי של הפרמטרים שהזכרתי. (למעשה הבנק קורא לזה סולו-בתרגום חופשי הבנק רואה אותך ואת עסקך ואת רשימת החייבים שלך כבטחון בסכום מסוים)

דרך נוספת לבחינה של הבנק את העסק שלך נעוץ בשני פרמטרים שהם 1.תוצאות הפעילות העסקית שלך. לצורך זה הוא בוחן את המאזן החשבונאי שלך שם הוא מגלה עם יש לך רווח או הפסד, עם הרווח הגולמי שלך יכול להחזיק את ההוצאות שלך, את גודל הרכוש הקבוע שלך, את ההתחייבויות שלך מול הספקים, את אלה שחייבים לך כסף, האם הוצאות המימון שלך פרופורציונאליים למחזור העסקים שלך, ואת גובה ההון החוזר של העסק שלך. 2. הבנק רוצה לראות גם את תזרים המזומנים השנתי שלך (לא התזרים היומי שאתה מנהל) וזאת על מנת לבחון עם העסק שלך מייצר כסף כתוצאה מהפעילות השוטפת של העסק שלך.

הפרמטרים האלה קובעים את גובה האשראי שתקבל מעבר לאשראי שיעמיד לך הבנק כנגד בטחונות.

לפעמים יש מצבים שעסקים מרוויחים חשבונאית והמאזן החשבונאי שלהם מראה רווח – מכירה מינוס קנייה מינוס הוצאות שוטפות. אבל תזרים המזומנים של החברה לא מייצר הכנסה תזרימי וזו מסיבה של אשראי ספקים נמוך מול אשראי לקוחות גבוהה (מימון הלקוח) או החזר הלוואות בסכום גבוהה יותר שהרווח התפעולי מאפשר ואז הבנק נזעק ולא מעוניין להעניק אשראי ללקוח מתוך חשש שלא יוכל לעמוד באשראי ובהחזר ההלוואה.

עסקים במצב כזה צריכים לטפל בהגדלת הרווח הגולמי…ובהצרת ההוצאות השוטפות.

יש עוד הרבה טריקים ושטיקים שאפשר "לסבן" בדוחות אך זה לא מומלץ כלל ועיקר א. בכדי לא לקלקל את הרקורד שלכם בבנק ולהציג לו מצגי שווא דבר שנחשב לפלילי בימנו, שנית לבנקים יש מערכות בקרה מתוחכמות ואין סיבה לנסות אותם ולבסוף ברגע שאתם מנסים לרמות את הבנק אתם בעצם מרמים את עצמכם והקריסה שלכם תתקרב יותר.

נהלו עסק ביושר, ותווכחו שעם יעוץ נכון הוא ישרוד-בהצלחה ובתקווה שעזרתי לכם בהמלצות אלה.

מוכרחים לקבל יעוץ נכון-התקשרו

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן