מדגדג לי לעשות עסקים

מדגדג לי לעשות עסק

יש אנשים ואפשר לומר שהם רבים שלא משנה במה יעבדו או במה יעסקו הם רוצים לעשות עסק, הם יודעים בתוך עצמם כי ברגע שהם לא עושים עסק, מישהו אחר יעשה את העסק שהוא חשב עליו והוא עם עצמו יחיה בכעס על עצמו כל חייו.

לחיות בתחושה כזאת זה לא נחמד ולא משנה כמה האישה לא תרצה שתעשה עסק, ההורים מתנגדים ואומרים עדיף שתהיה שכיר, החברים מתייחסים בבוז, ואומרים תישאר שכיר "תשאיר את הדאגות לבעל הבית שלך ולא לך) ואם להורים יש חברים שהם אנשי עסקים או בעלי המקצועות החופשיים רובם ימליצו להורים להמליץ לך שלא לפתוח עסק. בטח לא בתקופה העכשווית.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני נתקל במאות מקרים כאלה שאני מספר ואלה שמגיעים אלי זה אחרי שעברו את המסננת של עצמם ולא  שמעו לכל התזמורת המשפחתית והחברית, העזו לפנות למוסד הממשלתי שכביכול אמור לקדם את מי שרוצה לפתוח עסק ומשהתאכזבו מאותו מוסד יש שזנחו את הרעיון ונשארו עם החלומות הרטובים בלילה ולא הפסיקו לרטון בפני כולם "איך אני מפספס" וחלקם הגיעו אל יועצים עסקיים בשוק החופשי וגם אלי.

קראו  על איזה עסק הייתם מהמרים

אני לא יודע איך זה נגמר אצל יועצים פרטיים אחרים מה שאני כן יודע שלאחר פגישת ייעוץ אחת הבינו אלה שכל כך רוצים להיות עצמאיים (ואתם לא תאמינו איזה רעיונות מבריקים שיש להם) שהם הולכים לפתוח עסק.

נכון, לא קל לעשות עסקים בעולם השפע שלנו, השוק רווי, יש מהכול " אז אם זה כך צריך לסגור את הבאסטה וכולם ילכו להיות שכירים", שטויות, ראו כמה חברות מצליחות, ראו כמה רעיונות שאף אחד לא חשב עליהם נמכרים במיליונים, ראו הצלחות של רשתות, " כל רשתות הקפה שאנו מכירים לא היו עד לפני שני עשורים" כל תקופה והעסקים שלה, כל תקופה יוצרת ביקושים משלה,  כל הזמן אנו מגלים דברים חדשים. ואני לא מתכוון על פתיחת "עוד" מסעדה! מי שרוצה מסעדה צריך שיהיה לו הרבה כסף ושיידע להתקיים שנתיים בלי להרוויח, אם בכלל (לא מדבר על רשתות) או שבאמת יש לו רעיון מבריק שגם עם מסעדה או מזנון מהיר הוא  יכול להרוויח

ועוד משהו! על תהיו כל כך בטוחים שתישארו להיות שכירים לאורך זמן, העולם מתקדם, וכמו שהסרטים הבדיוניים שראינו לפני שנים רבות הולכים ומתגשמים יום אחרי יום כך הסרטים שראינו את העובדים באמצע רחובות ניו יורק הולכים עם הארגזים לכוון הבית  מובטלים נמצאים במציאות כבר פה

לא זה לא קל לקבל החלטה, אבל לכל אדם יש את האופי שלו ויכול מאד להיות שהוא מאד יכול להצליח בחיבור של עסק ועצמו.

 

תחשבו על זה

אם מצאתם טעות במאמר כתבו לנו

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו