מבצעים בבנק לעסקים קטנים

מבצעים בבנק לעסקים קטנים

משהו קורה במערכת הבנקאית באצטלה של "למען העסקים הקטנים"

בנק הפועלים בראשות ציון קינן לא מזמן הובילו מהלך של מעבר לרכישות בעסקים קטנים ב"חמשוש" האמת שלא ראיתי איזה שהם תוצאות של סטטיסטיקה עם באמת אנשים התרוצצו וחיפשו עסקים קטנים בכדי לקנות בהם או שהמשיכו את הנהירה למרכולים הגדולים, המפתים, והמריחים בריחות מוצריהם. כן לא שמעתי על איזה שינוי דרמטי בהרגלו של הצרכן הישראלי באותו "חמשוש" אז למה בדיוק היה כול הקמפיין המושקע שלא הפסיק להתנגן ברדיו, להופיע על המרקע ולצבוע עמודים שלמים בכול העיתונות הכתובה! ונאמר ש"אולי" כמה ציוניים טובים החליטו כן לרכוש בעסקים הקטנים. האם הם יחזרו על המנהג הזה גם ב"חמשושים" הבאים? נראה?

 אז אולי למישהו יש הסבר מה הייתה המטרה של הבנק הגדול במדינה?

 והנה בא לו עוד בנק בישראל "בנק דיסקונט" והוא יוצא בהכרזה "דיסקונט פותח סניפים ייעודיים לעסקים הקטנים-הבינוניים"! הבנק יפתח שנים עשר סניפים  (באזורים עסקיים) ויקדם שיווק אגרסיבי לטובת עסקים קטנים ובינוניים. 

ושוב אני שואל "למישהו שם בבנקים נפל כובע"?

האם הנהלות הבנקים נבהלו מהתנהלות הטיקונים, התספורות, והלקוחות הגדולים?

האם אין לבנקים למי למכור את המוצר שלשמו הם קיימים וזה "כסף"?

מה קרה באותם שנים שהבנקים חיבקו כול לקוח גדול והתגאו במתן הכספים ללא גבול או הגבלה.

מה קורה שם בהנהלות הבנקים, פתאום חסר למי למכור את הכסף.

או שהבנקים הבינו שכמו שהם אוהבים שבחשבון עסקי ישכבו צקים קטנים של הרבה לקוחות של הלקוח שלהם כך הבינו כי רמות הסיכון שהם לוקחים עם פיזור גדול של עסקים יפחית את הסיכונים שלהם ויגדיל את הרווחים ( כי הרי ברור לכול בר דעת כי הטיקונים והחברות הגדולות לא משלמות ריבית ועמלות כמו שישלמו העסקים הקטנים והבינוניים) בדיוק כמו שיעורי המס אותם משלמים החברות הענקיות לאוצר המדינה בין 0% ל- 3%. כאשר עסקים קטנים ובינוניים עם הם במסגרת חברה ישלמו 25% ואם במסגרת של עוסק מורשה ישלמו במדרגות מס של עד 50% . 

האם זה לא מאוחר מידי הריצה המטורפת אחרי העסקים הקטנים והבינוניים, האם מדיניות הבנקים הקודמת לא ריסקה עסקים ובעלי עסקים ברמה כזאת שכבר לא יהיה למי לפתוח חשבונות חדשים, או שהבנקים יתכוננו לעוד סיבוב של לסתום את תזרימי המזומנים ומחזור ההלוואות של העסקים הקטנים והבינוניים, ושוב מעגל חוזר חלילה. 

הבנקים במדינת ישראל נוהגים בשרלטנות שלא מזכירה מדינות כמו ארצות הברית ואולי קצת ממדינות אירופה, אין להם לא דין ולא דיין, לאחד הם כך ולשני הם אחרת, מערכת היחסים בין בנק ללקוח היא לא מערכת טבעית של יחסי ספק לקוח. מערכת הבנקאית מזכירה כול מורה ומלמד לשיווק או לכול דבר אחר והוא הגדירו מטרה ולכו אליה, ולא משנה מי הקורבנות, או יותר נכון לא משנה כמה קורבנות יהיו. כי הרי כולם רוצים כסף, תגיד לבעל עסק: כך כסף, לא הוא לא יגיד, אבל מה הוא יעשה בכסף, ירכוש ג'יפ, יקנה סלולרי חדש, אולי יחליף דירה, ואולי ישקיע קצת בעסק או שייקח את הכסף לתזרים המזומנים או למחזור איזה הלוואה. איך  אומרים לי לקוחות שאני מגיע אליהם. "ניקח הלוואה נסגור את כול ההלוואות ונשלם רק הלוואה אחת" חוכמה גדולה, ומה עשינו בזה. ואולי ההלוואה שאתם לוקחים "סתם" יותר יקרה מההלוואה שכבר יש לכם, ואם מצב העסק שלכם בהפסד חשבונאי מה תואיל הלוואה חדשה. 

הקשר בין ניהול עסק נכון לבין מתן אשראי בנקאי בחסות הבנקים וחברות כרטיסי האשראי גובל בפשע, פשע שבסופו של יום מרסק עסקים ואנשים, עכשיו הבנקים גמרו לרסק את הטיקונים והתאגידים הגדולים, היום הם חוזרים בטרנד לרסק את העסקים הקטנים והבינוניים בסיסמא "לפנק ולפנק ולפנק" 

לפני שאתם מתפתים תחשבו! תפנימו! תבינו שהבנק "מת" לתת לכם כסף, בשביל זה הוא קם כול בוקר, השאלה אם אם צריכים את הכסף או מה תעשו עם הכסף…כן אני יודע, אתם כבר תמצאו סיבות למה לקחת כסף ואת הבנק תשכנעו כמה הכסף חשוב לקידום העסק…בהצלחה! 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן