לצלוח את המים בתקופת חגי תשרי

לצלוח את המים בתקופת חגי תשרי

כיצד ניתן לרכך במעט את התזרים השלילי בחודש ספטמבר!

חגי תשרי נכנסו חודש ספטמבר 2013 טומן בחובו 13 ימי עבודה.

ההוצאות נשארו כפי שהם,

שכר העבודה נשאר כפי שהוא,

ולמעשה ההכנסות הם אלה שיפגעו בחודש זה!

אז מה עושים?

כיצד מתקיימים?, כיצד שורדים?

 בואו נבחן מספר פרמטרים.

תזרים המזומנים שלנו הולך להיפגע החודש אלה אם אלה אשר הייתה בידם האפשרות להתכונן חודשים ארוכים קודם לתקופת החגים לעומת רבים אחרים שגם כך לא היו להם מספיק רזרבות כספיות על מנת לשמר אותם בתקופת החגים.

 מיד לאחר החג הראשון מגיע יום תשלום המשכורות לעובדים, ואני מאמין כי יהיו מספר לא קטן של עסקים שלא ימצא בידו בדיוק את המזומנים לתשלום השכר, במקרה כזה היה טוב אם העסק היה מבקש ממחלקת האשראי בסניף הבנק שלו העמדת מסגרת נוספת זמנית לחודש ימים על מנת לאפשר לעסק לשלם את משכורתו, ברור לי כי בסוג בקשה שכזה אפילו שהעסק במיצוי מלא של האשראי הבנקאי שלו והבטוחות לכיסוי האשראי, עדיין הבנק ייענה לבקשתו במידה והעסק בדרך כלל עומד בהתחייבויות שלו.

 הגדלת מכירות, כיצד נגביר מכירות

כמי שעוסק בייעוץ עסקי ברכתי על החלטתו של שר האוצר להאריך את יום הדיווח למוסדות מע"מ ניכויים ומקדמות לסוף חודש החגים, פעולה זאת של שר האוצר תקל במעט על תזרים המזומנים של העסקים.

 מכה נוספת לבעלי עסקים מצד אחד החייבים להם כספים, והקלה לעסקים אחרים החייבים כספים זאת חוסר האפשרות לבצע גבייה מלקוחות כפי שנהוג בשאר חודשי השנה. האמת שזאת דרך התחמקות אלגנטית אך מה יעשה עסק אחד שהשני לא משלם את חובותיו כיצד הוא יעמוד מול תשלום לספקיו ועוד בחודש כול כך קשה לעסקים.

 הקפאת תשלומים לספקי חו"ל, הקפאת תשלומים לספקים בארץ שלצערי יוצרים מעגל שלילי במאזן התשלומים בין עסקים, אך הברירה לא נותרה לאותם אלה אשר התזרים כה לחוץ להם וכול פעולה נורמטיבית מתבקשת הופכת להיות ל-זיז או מדרגה בסולם ליציאה ממשבר תזרים המזומנים בתקופת החגים.

 שכר דירה, זה החודש בו אפשר לבקש גרייס מ-משכיר הנכס או המבנה אשר עסקנו יושב בתוכו, כן, זה לא שמשכיר המבנה לא התחייב גם הוא לתשלום משכנתא על הנכס או תשלומים אחרים אבל כאן יצטרכו פעם בשנה לפני יום הדין הלוא הוא יום הכיפורים להיות אח לרעו ולהתחשב אחד אצל השני.

 לא בטוח כי בתום תקופת החגים הוקוס פוקוס והכול יחזור למקומו, תקופת חגי תשרי 2013 גם יכולים לבשר לנו חוסר ודאות בקשר עם התקיפה בסוריה שעלולה לגרור אותנו לעוד כמה ימים ישיבה בבית. והרי זה רק יוסיף לתזרים השלילי.

 החשוב מבחינת בעלי העסקים והעסקים הוא להישאר ולצוף על פני המים, ואם יצליחו לעבור גם את זה אני תפילה כי ימשיכו ויצליחו לשרוד להתקיים ואפילו לשגשג לאחר החגים. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן