לפתוח עסק זה לעשות כסף

לפתוח עסק זה לעשות כסף

מדוע יזמים צעירים לא חושבים במושגים של רווח ועשיית כסף כאשר הם באים לפתוח עסק?

 רבים הם אלה, ובפרט החברה הצעירים מתוכנו, שיש להם רעיון לפתיחת עסק, עושים צעדים בכדי לבנות את העסק, אפילו משקיעים כסף לפני שהם יודעים מה יהיו פחות או יותר התוצאות בעסק שלהם, לפני שבדקו מספרים וכ"ד. אבל שאתה בא ושואל אותם מה היעד, למה אתם רוצים להגיע, הם עונים שהעסק יצליח. 

ואז באה השאלה המתבקשת של יועץ עסקי, השואל ומה עם עשיית כסף, מה עם המטרה שלשמה נולד המילה "עסק"? התשובות מתחלקות.

 יש האומרים, תן לנו רק שהעסק יצליח, כסף לא מעניין.

תשמע, יש לנו מוצר/רעיון כול כך טוב שלא משנה הכסף העיקר שנצליח בו.

או אחרים, האומרים, פיתחתי כאן משהו מדהים ואני מאד ייהנה לראות אחרים משתמשים בו.

או. תעזוב. הכסף כבר יגיע מה שחשוב שתהיה לי עבודה או פרנסה. 

ולשאלה שלי האם הם מבינים כי המהות של עסק הוא לעשות כסף, התשובה כן, בטח, אני רוצה לעשות כסף, כמובן, אבל אני לא רוצה להיות מיליונר מזה. תן לי את המשכורת שלי ושל עובדי, תן לי לחיות טוב והכול בסדר.. 

והתשובה שלי לכול אלה, בשביל עבודה, משכורת, משפחה, תמשיכו להיות במקום החם והנעים וזה להיות שכיר. כי אם המטרה שלכם זה "לא לעשות כסף" חבל על כול שקל או ידע שתשקיעו בפתיחת עסק. 

כן, אני יודע, זה קר, זה חותך, קשה לאנשים שכירים להטמיע זאת, אבל רבותי זו האמת, ובגלל שכך אנשים חושבים רבים הם העסקים שמתרסקים כבר בשנה הראשונה לפעולתם. 

המטרה של עסק היא חד משמעית, "לעשות כסף" המטרה של הלוואה מהבנק היא בכדי לפתח את העסק בשביל להביא פעילות שתביא עוד כסף. חשבון הבנק והאשראי תפקידו לא לממן, משכורות, פלאפונים, רכבים, וחיי מותרות…חיי מותרות צריכות לבוא מפירות העסק. 

ולכן, מי שיש לו רעיון טוב, מי שיש לו מיזם חכם, מי שחושב שהוא בשל לצאת לעצמאות כלכלית מוטב שישים לו למטרה את נושא "מפעל הכסף". 

חייבים לשמוע עוד

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן