לפני שרוכשים עסק או זכיון חושבים!

לפני שרוכשים עסק או זכיון חושבים!

למה אנו הולכים לעסקים אם ראש בקיר.
כן, אנו מתנהגים כ"עדר" כאשר אנו מזהים איזה שרלטן שהחליט לבנות קונספט, להקים סניף או שניים, לעשות יחסי ציבור "מדהימים" שהרי מי כמונו יודעים שהדבר היחידי בעיתון הוא הנייר ובתקשורת כולה העורכים מחפשים "נסיכים חדשים" "מלכים חדשים" "אנשי עסקים נוצצים" וכשהם למעלה הם מרימים אותם עוד וכשהם למטה הם דורכים ויורדים עליהם בכל הכוח.
ואילו אנחנו נתפשים לנוצץ ולמצליח וכמו עדר זוחלים על מנת להצטרף לחגיגה.

כמובן שכל מה שכתבתי עד כאן הוא לא בהכללה.
הנה בא לו "כוכב" חדש, שממציא סיסמא בתחום בתי הקפה, עושה יחסי ציבור מדהימים ועל כך אפשר להגיד לו "כל הכבוד" או "שאפו" מה שתחפצו וסוחף אחריו עשרות אם לא מאות אנשים שרוצים להצטרף לחגיגה ולהיות חלק מההצלחה. (מי לא רוצה להצליח) והתור בבקשה להיות זכיין של ה"כוכב" הולך ומתארך.

אנשים לא שמים לב לחוזים הדרקוניים, להתחייבויות, לכספים שהם צריכים להשקיע והכי חשוב לעתיד של העסק בשווקים כל כך רוויים בכל תחום.

קראו עוד האם כדאי לפתוח חברת ארנק

סיפור
פנה אלי לקוח וביקש להיכנס כזכיין באחת ממוכרי הזיכיונות בישראל, ציידתי אותו במידע מה לדרוש ממוכר הזיכיון, מדובר על זיכיון (עסק) שההכנסה שלו הייתה בערך 70 אלף ₪, כמובן שהזהרתי אותו מהמוקשים שהוא עלול להיתקל בשיחת ההכרות אבל לא ציפיתי שהוא פשוט יזרוק הכול אחרי שהבין שהוא צריך לחתום על חוזה של 40 עמודים, להתחייב ולתת ערבויות אישיות כולל ערבות בנקאית, ופתאום התחוור לו שבשביל מחזור של 70 אלף שקל הוא מוכר את נשמתו ונשמת משפחתו. כמובן שמרעיון הזיכיון הוא ברח.

זכיינות

מי שלא ראה חוזה זיכיון מימיו יכול לתאר שאצל רוב המזכים חוזה הזיכיון מזכיר חתימה על קניית דירה ולקיחת משכנתא ברוב המקרים.
לא ברור לי למה אנשים הולכים עם רתמה בצידי העניים, כמה שמסבירים שיש לעשות בדיקות מקיפות טרם מהלך על זיכיון ובכלל על קניית עסק חייבים אבל חייבים לבחון את הקנייה במיקרוסקופ "המגיע למאדים" ולא רק מהבחינה המשפטית, הכלכלית אלה גם מהצד העסקי גרידא של הזיכיון או העסק אותו הולכים לרכוש.

נתונים כלכליים בלוח האקסל לא מחזיקים מים, הם יכולים להשתנות מרגע לרגע, לכן אני מופתע שאנשים עדיין משלמים הון עתק על תכניות עסקיות "מה זה היום תכנית עסקית" האם מי מהכלכלנים צפה את מה שקורה היום בשוק הישראלי או העולמי, האם ניתן לחזות את המחר, האם עסק שעשה תכנית עסקית ופתאום בונים לו רכבת ליד החנות התכנית העסקית תציל אותו? ראו כמה עסקים קרסו בירושלים בזמן הקמת הרכבת העירונית. ראו איך קרסו חברות הענק "ברור שהיה להם תכניות עסקיות" תכנית עסקית היא לא ערובה להצלחתו של עסק.

המלצותיי לכאלה שרוצים לרכוש זיכיון או לקנות עסק.
1. לא ללכת "רעב" לעסק ורעב אני מתכוון ללכת לעסק בגלל סיבה חיצונית או סביבתית, משפחה, חבר, וכ"ד.
2. את הזיכיון או העסק יש לבחון במעגל שלם של בדיקות: משפטיות, כלכליות, עסקיות, סביבה עסקית, קטגוריה, עלות תועלת, מחיר העסק, וכל כלי אשר יוכל לתת לכם את מקסימום התמונה לקראת מה אתם הולכים (ייעוץ עסקי) חובה!
3. לא לשכנע את עצמך, שזה העסק שכולם חיכו לו.
4. לא לעשות דברים רק מתוך אינטואיציה,
5. לתת למקצוען לבחון את העסק או הזכיינות מכוון אחר.
6. לשאול את השאלות הכי קשות והכי מכאיבות למה אני רוצה את הזיכיון או העסק.
סיכום

אנו מכירים היום את האקלים העסקי.
זה לא אומר שלא יפתחו עסקים ושאין הזדמנויות לפתיחת עסקים.
אבל זה אומר שפתיחת עסק או רכישת עסק מחייבת אותנו להיות אחראים למעשנו ולהבין שעסק משמעותו עשיית כסף ועסק שההכנסות שלו הם בסימן שאלה או בספק אנו צריכים להיות מספיק אחראים בשביל לקבל החלטה אם לרכוש או לא.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן