לפני שבוחרים יועץ עסקי חייבים לקרוא את המאמר

אני מכיר הרבה אנשי עסקים ובעלי עסקים המסתפקים במועט…

לא נעים לי לכתוב את זה כהגדרה לפני המאמר אך אנו יודעים כי "הזול הוא היקר"

בציבור בעלי העסקים ומנהלי החברות וגם איגודים, עמותות או כול גוף אשר מחייב ניהול עסקי טהור רווחת הדעה כי אכן הגוף זקוק ליועץ עסקי ניהולי אבל באמת לא משנה מאיין יגיע, איזו הכשרה הוא נושא על כתפו ובטח כמה שפחות תהיה עלותו, ולכן עסקים וחברות מסתפקים ביועצים המועסקים במרכזים של המדינה כמו "מטי" או יועצים שגמרו קורסי אינסטנט של כוכב כזה או אחר, או יועצים עסקיים יוצאי חברות פרטיות וציבוריות בתפקידי מפתח, והמעט באמת שוכרים יועצים מקצועיים שהדרישה המרכזית היא יועץ מקצועי ניהולי שעבר הכשרה פיזית ואישית בחיי העולם העסקי על כול היבטיו.

למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי

יש בעלי עסקים אשר הבנקים ממליצים להם להיעזר ביועץ עסקי והם בכדי להיענות לדרישות הבנק במטרה ש"עכשיו" הבנק יראה שאני רציני… שוכרים יועץ מקצועי מכאן ומשם רק שיהיה המגשר בין העסק לבנק או יגיש תכניות עסקיות וניתוחים כלכליים ערוכים לפי אינטרס העסק לצורך העכשווי בלי באמת להסתכל לטווח הרחוק.

זו הסיבה העיקרית כי בשנה אחת נופלים בישראל למעלה מ-ארבעים אלף עסקים.

נופלים בגלל שהתאימו מאזנים לצרכי הבנק והאשראי, הגישו תכניות להלוואות במימון המדינה שכול קשר בין התוכנית העסקית לבין הביצוע בפועל אין כול קשר לא רק בכדי להשיג מימון לכיסוי הגירעונות של העסק או החברה אלא גם פגעו בעצמם מאחר והגדילו את החוב של החברה, הקטינו את כוח ההחזר של העסק/החברה בטח בשוק משתנה וקשה כמו שנמצאים בו היום עסקים וחברות רבות.

לעסק או חברה לא מספיק הרצאה כזאת או אחרת מאחר שלכל הרצאה בתחום ניהול העסקים והשוק יש אפקט מידי, התלהבות ראשונית, מחשבה כי מחר בבוקר אני הולך לנהל את העסק כפי ששמעתי בהרצאה אך בבואו לעסק/חברה בבוקרו של יום המחרת הוא כבר שכח את כול הנאמר בהרצאה הסוחפת ונסחב לבעיות התפעול היום יומיות שהעסק דורש ממנו.

עסקים וחברות מחייבים ליווי עסקי ניהולי צמוד ולא כלכלן או רואה חשבון שיתעסק עם המספרים הקיימים ולא ייצור מספרים חדשים, יועץ עסקי נכון ואפקטיבי עם עלות תועלת לעסק/חברה הוא אותו יועץ או חברת ייעוץ אשר בראשה עומד מי שניהל עסקים בעצמו, לקח סיכונים בעצמו, עם ניסיון עשיר עד עצם היום הזה ולא מי שנתקע עם ניסיון של אמצע התקופה.

לפני שמחליטים על יועץ לעסק. בודקים מה האפקטיביות מהיועץ או יותר נכון מנסים להבין את תפקידו של היועץ מלווה במערכת.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן