לפני שבוחרים יועץ עסקי חייבים לקרוא את המאמר

אני מכיר הרבה אנשי עסקים ובעלי עסקים המסתפקים במועט…

לא נעים לי לכתוב את זה כהגדרה לפני המאמר אך אנו יודעים כי "הזול הוא היקר"

בציבור בעלי העסקים ומנהלי החברות וגם איגודים, עמותות או כול גוף אשר מחייב ניהול עסקי טהור רווחת הדעה כי אכן הגוף זקוק ליועץ עסקי ניהולי אבל באמת לא משנה מאיין יגיע, איזו הכשרה הוא נושא על כתפו ובטח כמה שפחות תהיה עלותו, ולכן עסקים וחברות מסתפקים ביועצים המועסקים במרכזים של המדינה כמו "מטי" או יועצים שגמרו קורסי אינסטנט של כוכב כזה או אחר, או יועצים עסקיים יוצאי חברות פרטיות וציבוריות בתפקידי מפתח, והמעט באמת שוכרים יועצים מקצועיים שהדרישה המרכזית היא יועץ מקצועי ניהולי שעבר הכשרה פיזית ואישית בחיי העולם העסקי על כול היבטיו.

למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי

יש בעלי עסקים אשר הבנקים ממליצים להם להיעזר ביועץ עסקי והם בכדי להיענות לדרישות הבנק במטרה ש"עכשיו" הבנק יראה שאני רציני… שוכרים יועץ מקצועי מכאן ומשם רק שיהיה המגשר בין העסק לבנק או יגיש תכניות עסקיות וניתוחים כלכליים ערוכים לפי אינטרס העסק לצורך העכשווי בלי באמת להסתכל לטווח הרחוק.

זו הסיבה העיקרית כי בשנה אחת נופלים בישראל למעלה מ-ארבעים אלף עסקים.

נופלים בגלל שהתאימו מאזנים לצרכי הבנק והאשראי, הגישו תכניות להלוואות במימון המדינה שכול קשר בין התוכנית העסקית לבין הביצוע בפועל אין כול קשר לא רק בכדי להשיג מימון לכיסוי הגירעונות של העסק או החברה אלא גם פגעו בעצמם מאחר והגדילו את החוב של החברה, הקטינו את כוח ההחזר של העסק/החברה בטח בשוק משתנה וקשה כמו שנמצאים בו היום עסקים וחברות רבות.

לעסק או חברה לא מספיק הרצאה כזאת או אחרת מאחר שלכל הרצאה בתחום ניהול העסקים והשוק יש אפקט מידי, התלהבות ראשונית, מחשבה כי מחר בבוקר אני הולך לנהל את העסק כפי ששמעתי בהרצאה אך בבואו לעסק/חברה בבוקרו של יום המחרת הוא כבר שכח את כול הנאמר בהרצאה הסוחפת ונסחב לבעיות התפעול היום יומיות שהעסק דורש ממנו.

עסקים וחברות מחייבים ליווי עסקי ניהולי צמוד ולא כלכלן או רואה חשבון שיתעסק עם המספרים הקיימים ולא ייצור מספרים חדשים, יועץ עסקי נכון ואפקטיבי עם עלות תועלת לעסק/חברה הוא אותו יועץ או חברת ייעוץ אשר בראשה עומד מי שניהל עסקים בעצמו, לקח סיכונים בעצמו, עם ניסיון עשיר עד עצם היום הזה ולא מי שנתקע עם ניסיון של אמצע התקופה.

לפני שמחליטים על יועץ לעסק. בודקים מה האפקטיביות מהיועץ או יותר נכון מנסים להבין את תפקידו של היועץ מלווה במערכת.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן