לפני שאתם חושבים לסגור או למכור התייעצו

לא לדחות את הקץ!

אסור לדחות את הקץ!

שום דבר לא ישתנה אם לא גורמים למצב להשתנות!

הדבר דומה לשיק אשר רשום בתזרים המזומנים שלכם והוא צריך להיפרע בתאריך מסוים, אך המושך לא הציג אותו! אתם שמחים וחושבים או שהשיק נעלם, או נאבד, או משהו קרה וכבר לא לוקחים אותו בחשבון כשיק העומד להיפרע! והנה אחרי חודש המושך הציג אותו והוא נפרע…

כ יועץ עסקי מה שאני רוצה לומר הוא שהזמן במקרים האלה פועלים רק לרעת העסק או החברה ולא לטובת החברה! אתם תנסו לעשות עוד ניסיון, אתם תנסו לפרסם יותר, אתם תוציאו יותר אנשי מכירות לשטח, אתם תדחו תשלומים לספקים, תתווכחו עם הבנק לעוד אשראי, הנועזים מבינכם ירוצו לנקודות ה-CANGE ותפרטו כספים או תיקחו הלוואות בריביות רצחניות.. כול זאת רק בכדי לדחות את הקץ. רק מתוך המחשבה כי "מחר יהיה טוב" וזאת טעות "אקוטית"

 כמי שנותן ייעוץ עסקי וליווי עסקי גם יחד הפתרון לכול התסבוכת הזאת היא שיתוף הגה הספינה עם קברניט מצטיין, מנוסה, שעבר סערות לא מעטות בים, ש האוניה שלו התהפכה אך הוא חזר להגה הספינה, שיכול להוביל קטגוריה, לפתור סוגיות, כריזמטי, עם ניסיון ניהולי מעשי בשוק המקורי ולא מעל ספסלי האקדמיה. זו התרופה לעסקים הנמצאים במשבר, זו התשובה לעסקים שיודעים שהם מפסידים, לווים כספים, מערבבים את הכספים של העסק/החברה ביחד עם הצרכים האישיים, כאלה שהיועצים שלהם מקרב העובדים שלהם, והמילה "יהיה בסדר" "יהיה טוב" "יהיו זמנים יותר טובים" מובילים את דעתם מבלי לחשוב קדימה והצידה.

 כמי שנותן ייעוץ אסטרטגי הנמצא בכול הסקטורים העסקיים הקיימים הן מבחינת ניהול, כלכלי, שיווקי וכמובן אסטרטגי ומלווה מגוון רחב של חברות במשק הישראלי אני יודע ומודע כי לא קל היום לנהל עסקים וחברות בישראל (גם בעולם כולו) הכול משתנה, הרווחים נשחקים, עסקים מתגלגלים ומגלגלים, מגלגלים עד כדי כך שהם לא שמים לב לריביות הנשך שהם משלמים על ההלוואות שלהם ועל הדלק שהם צורכים מדי יום ביומו.

 מאמרים המלצות טיפים בתחום ייעוץ עסקי 

חוסר ההבנה כי עסקים מחייבים עוזרים ויועצים מלווים לעסקם הוא זה שמביא את מספר העסקים הנסגרים מדי שנה ל-50 אלף. עסקים הנהנים מליווי עסקי, מייעוץ עסקי מקצועי, בכול רמות הניהול ומכול נקודה שהעסק או החברה נמצאת הם עסקים חיים, ולא צריך ללכת רחוק אלה לשאול את הבנקאי שלכם מה יכול לעשות יועץ ומלווה לעסק או לחברה שלכם.

 אני יכול לספר על מאות מקרים בו לקוח העובד עם הבנק ואינו יכול לקבל אגורה שחוקה אחת נוספת, כיצד היכנסו של יועץ עסקי לעסק מביא לרגיעה לבנקאי והוא מוכן ללכת עוד מספר צעדים קדימה. בנקים צריכים אמון בלקוח, בנקים יודעים שמנכלים ובעלי עסקים לא יודעים לנהל את עסקם ברמה הנדרשת על ידם לא בגלל שהם לא יכולים, בגלל שהם עסוקים בתפעול העסק. (שלא נבין מזה שאני בעד הלוואות או הגדלת ההתחייבויות, נהפוך הוא)   

 עסקים כן יכולים להתקיים.

עסקים כן יכולים לחיות.

עסקים חייבים מנוע נוסף לעסק שלהם.

הברירה בין לרכוש את המנוע הזה בדמות יועץ או מלווה עסקי או להתרסק מעל הים אני הייתי ממליץ לכול אחד להיעזר עם פיגורה שכזה (וזה לא מחייב את היועצים בחברתנו) כול יועץ רק שיהיה מעבר למצוין כי מצוין זה לא מספיק.

 לפני שאתם מקבלים החלה, התייעצו, אומנם תהיה לכם עלות קטנה ביחס לחשיבות העסק או החברה שלכם, אבל תזכרו מי שגובה חינם מקבל חינם!!!

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו