לעולם על תסכים להיות שפן ניסיון! בעסק

לעולם על תסכים להיות שפן ניסיון! בעסק

האם נרשה לעצמנו להיות שפני ניסיון?

לא נראה לי שאחרי הסיפור של המכונית החשמלית, נסכים להיות שפני ניסיון!

 לא, זה עדיין לא הסוף של המכונית החשמלית שאזרחי מדינת ישראל הירוקים ואלה שרצו לחסוך בדלק הולכים לאכול אותה! אני לא מאמין שחברת רנו הצרפתית תסכים שהמותג שלה כך יפגע, שהרי לפי ההסכם שיש לרוכשי המכונית החשמלית ה"מצבר" לא נכלל בעסקה והוא שייך לחברה, חברה אשר ימונה לה כונס נכסים ותיאורטית יכולה לקחת את כול המצברים מכול המכוניות ולמכור אותם חזרה לרוכשי המכוניות, או לכול המרבה במחיר, מה שמסכן את בעלי המכוניות. מסובך? לטעמי קצת כן, איך אפשר לרכוש רכב כאשר החלק העיקרי שלו לא שייך לבעל הרכב? קצת מוזר, אבל אולי זה כך בעולם המכוניות החשמליות.

באותו עניין, כמי שנותן ייעוץ עסקי, אני תמיד נותן פתח לדברים חדשים, אבל מאחר וחוסר היציבות הכלכלית נותן אותות בכול סקטור וכיוון, וכבר אי אפשר לדעת. מתי, היכן, כמה ולמה. לא הייתי ממליץ לאזרחים או לבעלי עסקים לקחת סיכונים עם שינויים גדולים (מכונית חשמלית היא דבר חדשני ש-בטח אף אחד ממי שרכש את המכונית לא ציפה כי ימצא את עצמו בתוך הרכב שלו בלי חשמל, שירות או מצבר) בסדר, נכון, המכונית כמדומני גם יכולה לנוע עם דלק, אבל הרי זה לא הכוון.

 גם במכוניות הנעות ע"י גז לא הייתה הצלחה כזאת גדולה, אנשים רכשו או הוסיפו יכולת של הנעה בגז אבל המשיכו למלא דלק ולנסוע על דלק, מה שאומר שחדשנות בענף הרכב. לא עלינו, אנו מעדיפים לנסוע עם המוכר והבטוח. והאמת שזה נכון.

כ-יועץ שיווק אני מנחה את הלקוחות שלנו בתובנה כי לקוח מתחבר אל הרגיל ואל המוכר, קשה לא מאד להתחבר אל הבלתי מוכר או הזר, זו לפי דעתי גם הסיבה (וכנראה בצדק) שהבהלה ל"זהב" קרי המכונית החשמלית או זאת הנוסעת על גז לא הייתה כזאת מציאה. אנשים פשוט רגילים לרגיל והמשיכו לרכוש את הרגיל. זה צריך ללמד אותנו משהו בשיווק,

 לפעמים, זה נראה, כי אנשי עסקים גדולים, ומשפחת עופר הם "אנשי עסקים גדולים" לא תמיד חושבים נכון ביחס לפרויקטים גרנדיוזיים שהם מריצים ,אולי בגלל שיש כסף ואפילו כסף ציבורי אז מור להשתולל ברעיונות "טובים" "נהדרים" אך לא ישימים.

יעשו טןה לעצמם ולציבור המושקע בחברותיהם כי יתנו מחשבה אחת אחורה ויחשבו על בני האדם שצריכים להשתמש עם ההמצאות, השאיפות והרעיונות שלהם ויעשו את החיבור, ולא ילכו גבוהה גבוהה הרחק מהעם מהאנושות הצרכנית ויפליגו עם רעיונותיהם הממומנים בכספים ציבוריים.

לחזור למכונית החשמלית, ליבי ליבי עם אלה שרכשו את  המכוניות בתקווה כי המותג רנו לא יאכזב אותם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן