לנהל עסק לא לומדים בקורס מזורז

לנהל עסק לא לומדים בקורס מזורז

אני יודע!!! קורסים, הכשרות, הרצאות, הכול בתחום עסקים, כיצד עושים עסקים, איך משווקים, איך מוכרים, איך מנהלים עסקים, תכוניות עסקיות, כול אלה מתקיימים חדשות לבקרים במוסדות חינוך, בקורסים מסודרים, בקורסים של כוכבי ראליטי, מאמני ספורט, יוצאי צבא, סוכני ביטוח, כאלה שעמדו לפני המוות והחיים שלהם ניצלו עם כוח הרצון שלהם ועוד עשרות ואולי אפילו מאות קורסים בנושא.

גם כאשר סטודנטים מכובדים לומדים שנים לתואר מנהל עסקים או כלכלנים, כאשר הם יוצאים לשוק החופשי הם מגלים כי כל מה שלמדו בכלכלה בין מסדרונות האוניברסיטה הופך לקלקלה בשור העסקי. ובכוונה אני כותב ה"שוק העסקי" כי מדובר כאן בשוק. לא שאני בא לעשות את ניהול העסקים והחברות למשהו זול ולא שאני חס וחלילה מזלזל באותם בוגרי כלכלה ומנהל עסקים, אך מניסיון רב השנים אני כול פעם מתאכזב מחדש מהשרלטנות הקיימת בשוק, והמנסה להפוך אנשים יצירתיים, איש איש במקצועו ובתחום התמחותו לבעלי עסקים או לאנשי עסקים מקצועיים שאיך שהם גומרים את הקורס הם כבר יכולים לנהל עסקים. כן אני לא אומר שלא. רק השאלה "איך הם מנהלים עסקים" " איך הם נגשים לעסקים" וכמה קיצורי דרך או יידע וניסיון הם מפספסים כאשר הם רצים לבד לתכנן, לנהל, ולקדם עסקים.

תארו בנפשכם שחקן טניס שרוצה להגיע לגדולות, והוא לוקח קורס טניס, חודש, חודשים, אבל קורס לשחק טניס. האם לדעתכם הקורס יספיק לו להיות בטופ של עולם הטניס, או בכדי להגיע לטופ או לסלול את הדרך לטופ הוא צריך מאמן צמוד שיהיה ויוביל אותו. זה בדיוק ההקבלה בעולם העסקים. אדם יכול להיות מוכשר ומקצועי בתחום התמחותו, אך אדם השואף להגיע קדימה ויותר גרוע מזה ללכת בין טיפות הגשם בעולם העסקים חייב שיהיה לידו יועץ עסקי, לקבל ייעוץ עסקי והכי חשוב מלווה עסקי.

אין עוררין כי עולם העסקים, עולם המסחר, הקמעונאות, השיווק והפרסום למען הצלחה של עסק מלא במהמורות קשות, מאמורות שמדי יום ויום הולכות ונהיות יותר מסורבלות, כמעט בלתי אפשרויות למי שהניסיון בשוק מצוי בידו או הוא בעל ניסיון, אבל, אתם יודעים, גם זה כבר לא מספיק בשדה המסחר הישראלי (העולמי) יועץ עסקי או מי שעושה אימון עסקי חייב שיהיה בעל דמיון, יצירתי, מאד מיוחד כול זאת בכדי לייחד את העסק שהוא מטפל לו.

חברי, ראו, אולי אני מנסה למכור את עצמי, כן בטוח שזה חלק מנוסח כתיבתי, אבל אני מאמין ביכולות שלי לקחת עסק, עסק חדש, מיזם חדש, עסק קיים, ולהוביל אותו דרך טיפות הגשם בהצלחה לשגשוג והצלחה. לא הייתי כותב את מה שאני כותב לולא לה היה לי את הניסיון, הידע והוכחה שאני יכול לעשות דברים.

אני בטוח כי תעשו את ההחלטה הנכונה, שהרי היום הדור החדש יודע לברור בין טוב ובין רע.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן