לנהל עסק לא לומדים בקורס מזורז

לנהל עסק לא לומדים בקורס מזורז

אני יודע!!! קורסים, הכשרות, הרצאות, הכול בתחום עסקים, כיצד עושים עסקים, איך משווקים, איך מוכרים, איך מנהלים עסקים, תכוניות עסקיות, כול אלה מתקיימים חדשות לבקרים במוסדות חינוך, בקורסים מסודרים, בקורסים של כוכבי ראליטי, מאמני ספורט, יוצאי צבא, סוכני ביטוח, כאלה שעמדו לפני המוות והחיים שלהם ניצלו עם כוח הרצון שלהם ועוד עשרות ואולי אפילו מאות קורסים בנושא.

גם כאשר סטודנטים מכובדים לומדים שנים לתואר מנהל עסקים או כלכלנים, כאשר הם יוצאים לשוק החופשי הם מגלים כי כל מה שלמדו בכלכלה בין מסדרונות האוניברסיטה הופך לקלקלה בשור העסקי. ובכוונה אני כותב ה"שוק העסקי" כי מדובר כאן בשוק. לא שאני בא לעשות את ניהול העסקים והחברות למשהו זול ולא שאני חס וחלילה מזלזל באותם בוגרי כלכלה ומנהל עסקים, אך מניסיון רב השנים אני כול פעם מתאכזב מחדש מהשרלטנות הקיימת בשוק, והמנסה להפוך אנשים יצירתיים, איש איש במקצועו ובתחום התמחותו לבעלי עסקים או לאנשי עסקים מקצועיים שאיך שהם גומרים את הקורס הם כבר יכולים לנהל עסקים. כן אני לא אומר שלא. רק השאלה "איך הם מנהלים עסקים" " איך הם נגשים לעסקים" וכמה קיצורי דרך או יידע וניסיון הם מפספסים כאשר הם רצים לבד לתכנן, לנהל, ולקדם עסקים.

תארו בנפשכם שחקן טניס שרוצה להגיע לגדולות, והוא לוקח קורס טניס, חודש, חודשים, אבל קורס לשחק טניס. האם לדעתכם הקורס יספיק לו להיות בטופ של עולם הטניס, או בכדי להגיע לטופ או לסלול את הדרך לטופ הוא צריך מאמן צמוד שיהיה ויוביל אותו. זה בדיוק ההקבלה בעולם העסקים. אדם יכול להיות מוכשר ומקצועי בתחום התמחותו, אך אדם השואף להגיע קדימה ויותר גרוע מזה ללכת בין טיפות הגשם בעולם העסקים חייב שיהיה לידו יועץ עסקי, לקבל ייעוץ עסקי והכי חשוב מלווה עסקי.

אין עוררין כי עולם העסקים, עולם המסחר, הקמעונאות, השיווק והפרסום למען הצלחה של עסק מלא במהמורות קשות, מאמורות שמדי יום ויום הולכות ונהיות יותר מסורבלות, כמעט בלתי אפשרויות למי שהניסיון בשוק מצוי בידו או הוא בעל ניסיון, אבל, אתם יודעים, גם זה כבר לא מספיק בשדה המסחר הישראלי (העולמי) יועץ עסקי או מי שעושה אימון עסקי חייב שיהיה בעל דמיון, יצירתי, מאד מיוחד כול זאת בכדי לייחד את העסק שהוא מטפל לו.

חברי, ראו, אולי אני מנסה למכור את עצמי, כן בטוח שזה חלק מנוסח כתיבתי, אבל אני מאמין ביכולות שלי לקחת עסק, עסק חדש, מיזם חדש, עסק קיים, ולהוביל אותו דרך טיפות הגשם בהצלחה לשגשוג והצלחה. לא הייתי כותב את מה שאני כותב לולא לה היה לי את הניסיון, הידע והוכחה שאני יכול לעשות דברים.

אני בטוח כי תעשו את ההחלטה הנכונה, שהרי היום הדור החדש יודע לברור בין טוב ובין רע.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן