לנהל עסק או לפתוח עסק מבלי להתרסק אחרי שנה

לנהל עסק או לפתוח עסק מבלי להתרסק אחרי שנה

מה הקשר בין ירידת רווחיות הבנקים, הפסדי האשראי ללקוחות עסקיים והמגזר הקמעונאי.

מאזני הבנקים לשנת 2016 הופיעו ומהם אנו לומדים כי הבנקים (בנק הפועלים) הקטין את הרווח שלו כתוצאה מהפסדי אשראי. הכותרת אומרת "הפסדי אשראי ממשקי הבית" אבל לרדת למעמקיו של הדו"ח הפסדי האשראי הם גם במגזר העסקי (קחו רק את קבוצת פישמן ואחרים) עד כדי כך שבנק הפועלים החליט להתרחק מ"הבועה" שנקראת "מימון אשראי לרכב"

לא, אנו לא צריכים לדאוג לבנקים, חלק מהם אפילו החליטו לחלק דיווידנדים.

זאת לא הנקודה שרציתי לניגוע בה. הנקודה החשובה היא ההתנהלות שלנו בעלי העסקים בישראל המחבקים את עצמם עם מגוון של מוצרי אשראי.

מזה שנים אני טוען כי בישראל הפתרון היחידי הנראה לעיין בעיני איש העסקים או בעלי העסקים הוא מינוף והלוואות: העסק בקשיים לוקחים הלוואה, העסק מוכר פחות נשארים אם אותם הוצאות אבל לוקחים הלוואה בערבות מדינה, לעסק אין לשלם משכורות מחפשים כבר הלוואה בבנק ואם לא בבנק אז מחוץ לבנק ואם לא מחוץ לבנק אז הלוואות אצל חברות "אשראי" (שוק אפור) ומכאן העסק במקום להתייעל, לשנות, לשפר, למכור יותר ולהמציא את עצמו מחדש השכם והערב מחפש את הדרך הקלה לכוון ההלוואות שהם יקרות ויקרות מאד.

בואו נחשוב למה אנו מקבלים הלוואות או שפע ההיצע של הלוואות המוצע לנו מעל גבי העיתונים, האינטרנט והסמארטפון.

בנק! הוא עסק רווחי, זאת עובדה! המספרים מאשרים אותם. בשנת 2016 הרוויחו כל הבנקים בישראל למעלה מ-8 מיליארד דולר. סכום אדיר, את זה רואים בעלי הון, מוסדות וכ"ד וגם הם רוצים להיכנס אל תוך החגיגה הזאת, ולכן אנו רואים את המבול של חברות ועסקים כולל בנקים חברתיים המתנפלים על כל פינה שאנו נמצאים בהצעות מפתות שמאחוריהם עומד רק דבר אחד "מסלול להתרסקות של עסקים בקצב יותר מהיר"

אנו חייבים להבין את האקלים העסקי השורר כרגע במדינת ישראל, אמת הרווחים יורדת מאחר והתחרות קשה והרבה מאד עסקים אולי מרוויחים חשבונאית הווה אומר מכירה מול קניה והוצאות הפעלה אבל ההלוואות שנלקחו כבר בפריסה של 6 שנים קדימה הופכות את הרווח החשבונאי להפסד תזרימי מה שגורם לגרעון ולקריסה.+

וזה מדובר על הלקוחות שלנו גם, על הלקוחות הפוקדים את העסקים, גם הם מלאים במסגרת בכרטיסי האשראי, לקחו הלוואות להתקיים לאורך זמן והם אלה שחיים היום עם גיבנת לעוד הרבה שנים (וברור לכם כי לסחוב גיבנת ולהוסיף עליה עוד לבנים הגיבן קורס)

בקיצור השיר המוכר מלפני דור "בתשלומים..בתשלומים" הופך להיות המסמר האחרון בארון המתים שלנו.

חברות, עסקים קיימים וכאלה שרוצים לפתוח עסקים מחויבים לחשוב בשום שכל בניהול עסקם, בשיטת הניהול, בדרך הניהול וחס וחלילה לא ללכת אם הראש בקיר לא לראות את התמונה בכללותה ולהתבסס רק על המילה "פוטנציאל" או "אם לשני הולך למה שלי לא ילך"Stampa

הרימו ראש, תפנו ליועץ עסקי, התחילו או המשיכו מהלך אם העסק שלכם יקר לכם או הרצון להקים עסק מדגדג לכם כבר זמן רב.

קראו עוד המלצות בנושא העסק שלכם

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן