לנהל עסק או לפתוח עסק מבלי להתרסק אחרי שנה

לנהל עסק או לפתוח עסק מבלי להתרסק אחרי שנה

מה הקשר בין ירידת רווחיות הבנקים, הפסדי האשראי ללקוחות עסקיים והמגזר הקמעונאי.

מאזני הבנקים לשנת 2016 הופיעו ומהם אנו לומדים כי הבנקים (בנק הפועלים) הקטין את הרווח שלו כתוצאה מהפסדי אשראי. הכותרת אומרת "הפסדי אשראי ממשקי הבית" אבל לרדת למעמקיו של הדו"ח הפסדי האשראי הם גם במגזר העסקי (קחו רק את קבוצת פישמן ואחרים) עד כדי כך שבנק הפועלים החליט להתרחק מ"הבועה" שנקראת "מימון אשראי לרכב"

לא, אנו לא צריכים לדאוג לבנקים, חלק מהם אפילו החליטו לחלק דיווידנדים.

זאת לא הנקודה שרציתי לניגוע בה. הנקודה החשובה היא ההתנהלות שלנו בעלי העסקים בישראל המחבקים את עצמם עם מגוון של מוצרי אשראי.

מזה שנים אני טוען כי בישראל הפתרון היחידי הנראה לעיין בעיני איש העסקים או בעלי העסקים הוא מינוף והלוואות: העסק בקשיים לוקחים הלוואה, העסק מוכר פחות נשארים אם אותם הוצאות אבל לוקחים הלוואה בערבות מדינה, לעסק אין לשלם משכורות מחפשים כבר הלוואה בבנק ואם לא בבנק אז מחוץ לבנק ואם לא מחוץ לבנק אז הלוואות אצל חברות "אשראי" (שוק אפור) ומכאן העסק במקום להתייעל, לשנות, לשפר, למכור יותר ולהמציא את עצמו מחדש השכם והערב מחפש את הדרך הקלה לכוון ההלוואות שהם יקרות ויקרות מאד.

בואו נחשוב למה אנו מקבלים הלוואות או שפע ההיצע של הלוואות המוצע לנו מעל גבי העיתונים, האינטרנט והסמארטפון.

בנק! הוא עסק רווחי, זאת עובדה! המספרים מאשרים אותם. בשנת 2016 הרוויחו כל הבנקים בישראל למעלה מ-8 מיליארד דולר. סכום אדיר, את זה רואים בעלי הון, מוסדות וכ"ד וגם הם רוצים להיכנס אל תוך החגיגה הזאת, ולכן אנו רואים את המבול של חברות ועסקים כולל בנקים חברתיים המתנפלים על כל פינה שאנו נמצאים בהצעות מפתות שמאחוריהם עומד רק דבר אחד "מסלול להתרסקות של עסקים בקצב יותר מהיר"

אנו חייבים להבין את האקלים העסקי השורר כרגע במדינת ישראל, אמת הרווחים יורדת מאחר והתחרות קשה והרבה מאד עסקים אולי מרוויחים חשבונאית הווה אומר מכירה מול קניה והוצאות הפעלה אבל ההלוואות שנלקחו כבר בפריסה של 6 שנים קדימה הופכות את הרווח החשבונאי להפסד תזרימי מה שגורם לגרעון ולקריסה.+

וזה מדובר על הלקוחות שלנו גם, על הלקוחות הפוקדים את העסקים, גם הם מלאים במסגרת בכרטיסי האשראי, לקחו הלוואות להתקיים לאורך זמן והם אלה שחיים היום עם גיבנת לעוד הרבה שנים (וברור לכם כי לסחוב גיבנת ולהוסיף עליה עוד לבנים הגיבן קורס)

בקיצור השיר המוכר מלפני דור "בתשלומים..בתשלומים" הופך להיות המסמר האחרון בארון המתים שלנו.

חברות, עסקים קיימים וכאלה שרוצים לפתוח עסקים מחויבים לחשוב בשום שכל בניהול עסקם, בשיטת הניהול, בדרך הניהול וחס וחלילה לא ללכת אם הראש בקיר לא לראות את התמונה בכללותה ולהתבסס רק על המילה "פוטנציאל" או "אם לשני הולך למה שלי לא ילך"Stampa

הרימו ראש, תפנו ליועץ עסקי, התחילו או המשיכו מהלך אם העסק שלכם יקר לכם או הרצון להקים עסק מדגדג לכם כבר זמן רב.

קראו עוד המלצות בנושא העסק שלכם

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן