למכור חייבים! אבל איך?

מכירות, טלמרקטינג, טלמיטינג, אנשי מכירות חיצוניים מה דרוש לנו.

כולם רוצים למכור, עסקים חייבים למכור, מכירות זה התחליף האולטימטיבי להלוואות בבנק ותשלומי ריביות כאלה ואחרות, מכירות הם המנוע היחידי המניע את העסק, איש מכירות או אנשי מכירות הם "מורידי הגשם של האינדיאנים בערבות אמריקה" הם "הרבנים המתפללים לבורא עולם שיוריד טל ומטר" בלי מכירות אין לעסק זכות קיום. (לא רק לעסקים לכול גוף אבל במקרה היום נתרכז בעסקים)

כמי שנותן ייעוץ עסקי או שיווקי, לא משנה בדיוק מה, אני נשאל חדשות לבקרים מה כדאי, במה כדאי להשקיע על מנת להביא יותר מכירות לעסק, האם זה בפרסום אגרסיבי. (לא תמיד יש את התקציב) האם זה בטלמרקטינג, או אולי אנשי מכירות (שטח) איך נגרום להביא יותר מכירות לעסק, שהרי די קשה היום למכור מוצרים או שירותים מאחר והשוק רווי ואנשים לא רוצים ש"ידחפו" להם מוצרים או שירותים, הם מעדיפים להיכנס למנוע החיפוש ולמצוא בעצמם את מבוקשם. אבל בטח עסקים לא יכולים לחכות כי המכירות שלהם יכנסו כתוצאה מחשיפה באינטרנט בלבד, עליהם לעשות משהו שיקדם את המכירות שלהם.

כ יועץ עסקי בואו ננסה לפרק את כלי המכירה העומדים לרשותנו.

פרסום: האם פרסום יעיל בכול דרך או צורה!

התשובה היא לא.

עם מדברים על פרסום אז בראש ובראשונה פרסום חייב שיהיה במנוע החיפוש. ולא השקעה בקידום האורגני מאחר ומנוע החיפוש משנה את האלגוריתם שלו כול יום שני וחמישי ולכן אין כול בטחון כי קידום אורגני אכן יישא תוצאות, מעבר לזה שאנו חייבים מכירות כאן ועכשיו ואין לנו את הזמן והכסף להשקיע בקידום אורגני (מי שעוקב אחרי ההתנהלות של מנוע החיפוש יבין כי אין כול בטחון בקידום האורגני בטח לא מבחינת האינטרס של מנוע החיפוש אשר רוצה למכור פרסום ולא לנדב פרסום) לפיכך הייתי מציע לפתוח חשבום במנוע החיפוש GOOGEL AD WORDS לתבל אותו עם תוכנת ה-REMARKETING של המנוע וליהנות מפרסום מידי ועכשווי.

טלמרקטינג

אם אין לכם משהו חדשני, חדש, מיוחד, לספר לעולם, על תשקיעו בטלמרקטינג, אנשים באחוז גבוהה מאד מנתקים את השיחות, לא מעניין אותם כול ההצעות, אם לא נעים להם לנתק והם בדרך הביתה בפקקים של החזרה מהעבודה יקשיבו רק בשביל להעביר את הזמן! טלמרקטינג זה דבר מבוזבז וזאת עבודה מיותרת למרות שבמידה ויש לכם מבצע או חידוש או הצעה מפתה צאו אתה לטלמרקטינג לא לפני שאנשי הטלמרקטינג קיבלו הדרכה יסודית איך, כיצד, לפנות.

 קרא איך משווקים בגוגל

אנשי מכירות

לדעתי אין תחליף לאנשי מכירות, היתרון של אנשי מכירות הוא עצום על כול שאר הפרמטרים שכתבתי או לא כתבתי במאמר זה. לאיש מכירות יש את היתרון שהוא פוגש את הלקוח ויוצר קשר אנושי חזק עם הלקוח קשר שיכול להבטיח זרימה של הזמנות ומכירות. אנשים נועדו לדבר עם אנשים ולשקף אחד את השני ולכן פגישה בין שני אנשים יכולה לקדם מאד מכירה. כמובן שאנשי מכירות חייבים להיות מיומנים על מנת להוציא מכירות, זה תלוי בהרבה מאד פרמטרים אבל אנשי מכירות שהוכשרו נכון יכולים בהחלט לספק את הסחורה.

יש דרכים מדרכים שונות בכדי לבצע מכירות, העניין הוא שניסוי ותהייה כבר לא יכול להחזיק מים, אין את הזמן ואת המשאבים לעסקים וחברות להתעסק עם ניסוי ותהייה, הזמן אוזל, הכסף אוזל ובמקום מכירה מגיעה או נדרשת עוד הלוואה ולפיכך, חייב להיעשות הערכת מצב עכשווית לגבי העסק ולגבי שיטת המכירה היעילה והאפקטיבית כול מקרה לגופו.

כותב המאמר: דורון עמית מבכירי היועצים בארץ

רוצה ללמוד מדורון עוד? לחץ פה לכניסה לאתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן