למה שלא נגשים חלום לפתיחת עסק

למה שלא נגשים חלום לפתיחת עסק

אני לא אוהב לחזור על קלישאות שנאמרות ע"י כל כותב ספרי חינוך עסקי, או גורו אשר מעביר הרצאה ומשתמש בשמות ידועים של כאלה שהצליחו בחיים מגנרל מוטורס ועד סטיב גובס מאפל ורבים מאוחר יותר, בראייה שלי אף אחד מאיתנו לא יודע מה באמת עמד מול עיניהם של אותם "מטאורים" המוזכרים, רעיון, רעיון אישי, קניית רעיון, הגשמה של חלום, מקצועיות ולימודים שהובילו למיזמים, כספים עודפים להשקעה ראשונית, גיוס כספים נוח וקל, גיוס משקיעים, זה לעולם לא נדע גם אם קוראים את הביוגרפיה של אנשים אלה. לא הכול שקוף וחלק.

מה שאני כן יודע שכל אדם אשר יש לו חלום, או רצון להקים מיזם עסקי, ולא מתרומם עם החלום שלו הרי שזה נובע מ: דחיינות, פחד, סביבה עוינת, רצון להישאר בסביבה הטבעית והמוגנת שלו (קרי עבודה שכירה, למרות שגם היום להיות עובד שכיר אין בזה שום בטחון, בטח באקלים העסקי ובטירוף של גלגל העסקים העכשווי) ראו את עובדי החברות הסלולריות שהרגולציה גמרה אותם ופיטורי עובדיהם בהמוניהם הולך ומתקרב, אדם אשר רוצה להקים מיזם או עסק חדש מתייעץ עם כל הסובבים אותו וגם מאלה מהמעגל החיצוני על מנת שיתנו  לו חיזוקים בכדי להגשים את החלום שלו. ואם החיזוקים הם בכף השלילה אזי אין לאדם מספיק אומץ בכדי לצלול אל החלום שלו.

פתיחת עסק חדש

למה זה קורה לנו!

ראשית כי אנחנו מפחדים, בצדק או שלא בצדק אנחנו חוששים, חוששים מהבלתי נודע, למרות שגם היום במציאות המשתנה חדשות לבקרים אין בטחון באף מקום, בשום סקטור, וגם אם אנחנו שכירים הרי שאנו לא בטוחים אם ה"בוס" שלנו יכול להוביל את העסק או להצעיד אותו במציאות העכשווית ואנחנו אלה שעובדים אצלו לא רק תלויים על חוט דק אלה גם מסכנים את עתידנו המקצועי, התעסוקתי והכי גרוע לא מגשימים חלום שבאינטואיציה שלנו אנו יודעים שאנו מפספסים משהו, ובפרט שפתאום משום מקום אנו שומעים או מתבשרים שמישהו אחר עשה בדיוק את מה שאנו חשבנו לעשות וידעתם בתחושת הבטן שלכם שהמיזם שלכם הוא בדיוק מה שצריך לקום כאן ועכשיו אבל, פחדתם, או אמרתם לעצמכם נחכה, או נעשה זאת בפעם הבאה, או נראה אולי מישהו אחר יעשה את זה ואני יראה איך זה מתפתח, או איבדתם את האומץ שלכם בגלל דעות קדומות, נפילות עסקיות של עסקים אחרים, ועוד משכנעים את עצמכם: נעשה זאת בפעם הבאה, אז אתם לא מתאימים להיות אחראים לגורל של עצמכם, אתם פשוט לא מספיק מאמינים בעצמכם, המוח ההישרדותי שלכם מפחיד אותכם וזה הכול נמצא בראש שלכם, זה לא אמיתי. החשש שלכם הוא חשש דמיוני בדיוק כמו ההחלטה שלכם לעשות כאן ועכשיו אבל במקרה הזה אתם לכל הפחות מפקידים את הגורל שלכם בידי עצמכם.

קראו עוד

מי שעובד בשחור יחכה ליום השחור

רואה החשבון הוא לא יועץ עסקי

אז מה עושים?

מבינים שלא תהיה פעם הבאה לתחושות הבטן שלכם, מבינים שאומנם יש לכם יזמות, תחושת בטן חיובית, הבנת הסביבה העסקית, הבנה שגורלכם תלוי במעביד שהחליט לרכוש מכונית יוקרה במיליון שקל ובכך הרס את העסק שלו ויחד עם זה את מקום העבודה שלכם, הפנסיה שלכם, הפיצויים שלכם, וכל מה שבניתם עבורו במהלך השנים. לכם לא הייתה יד במפלה אבל אתם הנפגעים העיקריים, אתם חייבים להבין שבמו ידכם אתם מחבלים בגורל של עצמכם, המחשבות שלכם בוגדות בכם עצמכם, וכמובן אני כותב דברים אלה לאנשים עם חזון , יזמות, רצון להיות אחראים לעצמכם ויותר מכל לקחת את גורלכם בידכם ולא להפקידו בידי אחרים זאת ועוד שכל אחד צריך לבחון את העתיד הצפוי לנו בעולם של עובדים שכירים והריצה של בעלי העסקים והחברות להשתמש יותר במיקור חוץ (האאוטסורסינג) בארץ ובעולם כולו.

העולם בנוי מפלטפורמות

העולם הגלובלי הביא עלינו מהפכה דרמטית, לבנות אתרים כבר לא צריך בישראל, בהודו עושים זאת בשליש מחיר, בסין מוכרים לנו בשליש מחיר כל מוצר שרק תחשבו עליו ממה שניתן לייצר כאן בישראל, הגרפיקאים, האדריכלים, המתכננים, מפיקי סרטים, ועוד ועוד יכולים לרכוש פלטפורמות בכל תחום לדוגמה: בניית אתרים, כל סוגי הגרפיקה, סרטים (מספיק לעמוד מלפני שטיח ירוק, להריץ סרטון שנקנה ב-5 דולר ולהוציא סרט הוליוודי (ראו את סרטון הפתיח של אתר זה) ומה לא. עם תשאלו אותי מה צריך היום מעביד בתחום לדוגמה של בניית אתרים? שיתוף פעולה עם MANISH מהודו או CHANG
מסין (שלא לדבר על החברות הישראליות שקמו וצצו בארצות אלה המתווכות בין העוסק הישראלי לבן המייצר בארצות הניכר)

פלטפורמות עסקיות

אז איך מקבלים החלטה?

למעשה כאשר אנו באים לקבל החלטה מחויבת ואולי דרמטית לגבי גורלנו, או לגבי תחושת הבטן שהמיזם או העסק שחשבתם עליהם הוא הדרך הנכונה ביותר, למעשה זה מגובה בהגיון שלנו, אבל לא! ע"פ מחקר של מדען המוח אנטוניו דמסיו 95% מהזמן הרגשות שלנו הם שמחליטים עבורנו, אנחנו חושבים ואחר כך פועלים. לדבריו אנו מכונת רגש שחושבת ולא מכונת חשיבה שמרגישות.

יש דרכים להקים עסקים במקסימום בטחון!

ברגע שיש לכם תחושה, כוון, מיזם, רעיון ואתם רוצים ליישם אותו כי הבנתם ש"גורלכם צריך להיות בידכם" יש דרכים להגיע לפסגת החלום והרצון, את זה תוכלו ללמוד ממגוון המאמרים שכתבתי כאן באתר, אסור לכם ללכת עם הראש בקיר לכוון המיזם שלכם, אתם צריכים ללכת בשום שכל תוך הבנה שעולם העסקים משתנה מיום ליום וככל שהגלובליזציה תתפתח לעוד מדינות כך אנו צריכים לתכנן את המיזם שלנו "ולא רק בתוכנית עסקית" תכנית זאת שהבטיחה בעבר את קיומו של העסק/חברה/מיזם כבר לא עומדת בפני עצמה יותר (ראו את גל הפיטורים בחברת HP כאשר המודל העסקי שלה והתוכנית העסקית שלפיה בנו את האימפריה התרסקה בגלל תנאי השוק, ולא אפרט כאן את הסיבה)

יש דרכים יצירתיות ועכשוויות להבטיח קיומו של מיזם, רק שהגישה שונה. ייעוץ עסקי הוא חלק מהדרך לבנות מיזם חזק ויציב

לקריאת מאמרים נוספים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן