למה צריך תוכנית עסקית

למה צריך תוכנית עסקית

 מהי תוכנית עסקית? תוכנית עסקית בנויה על פי מבנה גמיש מקובל ומבטאת אבחון של בעיות והזדמנויות, את הגדרת המטרות העסקיות ואת האסטרטגיה והכלים הדרושים להשגתן. היא כוללת חישובים של צפי רווח והפסד, של תזרים מזומנים, של מקורות מימון נדרשים, השקעות והכי חשוב תוכנית שיווק לעסק. כל יועץ עסקי או כלכלן המכין תוכנית עסקית מסוימת אמור להגיע לאותה תוכנית פחות או יותר. בפועל, יש הבדלים מהותיים בין תוכניות עסקיות שנעשות אצל גורם מקצוע אחד לבין אלה שנעשות על ידי גורם מקצועי אחר. וזה לא חדש לנו כי כול אחד רואה את העסק בצורה שונה שהרי אנו מכירים את האמרה 2 יהודים 30 דעות…..

תוכנית עסקית לעסקים או חברות לצורך בקרה, ייעול ושיפור העסק אינה דומה לתוכנית עסקית המוגשת למוסדות מימון. תוכנית עסקית למוסדות מימון אינה דומה לתוכנית עסקית המוגשת למשקיע פוטנציאלי.

בתוכנית עסקית לבעל העסק או החברה, המיקוד של תוכנית עסקית כזו הוא בתוכנית העבודה. למעשה, מדובר בתוכנית פרקטית, זמינה לעשייה עם יכולת ביצוע מובנת. בעל העסק או החברה צריכים לקבל אותה לידיהם ולהבין מתוכה מה הם עושים מחר בבוקר. איזה ציוד עליהם לרכוש,(במידה ומדובר בעסק או חברה עתירת מוצרים או ייצור) כמה אנשים עליהם לשכור, ואיך לטפל בנושא השיווקי שהוא בעצמו עולם משל עצמו מלא וגדוש…

בתוכנית העסקית לגיוס השקעה – יש לשים את הדגש הוא בהצגת החזון והחלום העסקי. משקיעים רוצים להיות בטוחים כי יש החזר להשקעה שלהם…רחוקים הם הימים בהם המשקיע ביקש לראות יותר את החזון..היום בצפיפות העסקית משקיע פוטנציאלי רוצה לראות את החזר ההשקעה.

תוכנית עסקית למוסדות המימון – זו תוכנית עסקית שמציגה את העסק או החברה  באופן שמרני ביותר עם רגליים על הקרקע ותחזיות יציבות כולל כלכליות.

וזה על קצה המזלג-דורון עמית יעוץ עסקי, תוכנית עסקית,

קרא עוד על תוכנית עסקית

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן