למה צריך לעבוד בשחור, את מי אנו מרמים?

למה כדאי לנו לפעול ביושר בעסקים?.
מדוע יושר  והצלחה בעסקים הולכים ביחד, ואילו תרמיות והעסקת נוכלים בעבודה או בחירת שותפים נוכלים וזרזירי מחשבה המסוגלים להיראות כמלאכים אך בתוך תוכם הם הרסניים יכולים לגרום להרס רב גם לעסקים המתנהלים ביושר ובניכיון כפיים.

 
אין בטחון בעסקים לשום דבר.
אתה יכול להיות האדם הישר ביותר אבל מתחת לרגליך נרקמות מזימות בין אם הם אישיות ובין אם הם קבוצתיות אשר יכולים להפיל אותך בכול רגע משלטונך בעסק בחברה או בארגון. הדבר בדיוק דומה למעידה או פליטת פה של ראש ממשלה ע"י אנשים המחכים בפינה בכדי לעורר מהומה עד הצבעת אי אמון במליאה. כמה מקרים אנו יודעים על פתיחת חקירות גם נגד ראש הממשלה המכהן שהתחילו בהלשנה של מישהו שחיכה בפינה, המשיך בתרועת חצוצרות ונגמר בקול ענות חלושה.

 

כ יועץ עסקי הייתי ער להרבה מאד מקרים בהם עסק התנהל נכון וזאת מפאת יושרו של הבעלים, ואז הגיע מנהל החשבונות או רואה החשבון הפנימי ואמר בו נפעל כך או בא נפעל אחרת, וזאת תוך כדי שימוש בתעודות המקצועיות שלו ובאמירה ש"אם אני כרואה חשבון חותם" או "ממליץ" אזי אין לך דאגה, ומי אתה ההדיוט אשר מקצועך הוא עסקך יכול לבוא ולחלוק על דברי בעל המקצוע או נושא התעודה, וכך יכולים להתגלגל להם דברים ופעילויות בחברה מבלי ש בעל העסק בכלל ידע, דברים ופעולות שהוא לא היה מודע להם כלל וכלל כמו במקרה האחרון של שני העובדים בחברה הסקוטית למשקאות שגרמו בהתנהלותם לקריסת החברה ולבקשה לפירוקה, חברה של 40 שנה.

 

כמי שנותן ייעוץ עסקי צר לי להחוויר את פניהם של "אינני יודע מי" אשר מנסים לגרור מעסיקים להרפתקאות כמו החלפת שיקים עם ספקים במטרה לעמוד במכסת שיקים דחויים בבנק אבל כול זה פיקטיבי ולא משרת כול מטרה, עם עסק עובד הוא לא צריך את ההתנהלות הזאת עם עסק מדשדש אז הפעילות הזאת תיתן לו עוד כמה חודשי מחייה ולא יותר, או בואו נלך לחמור ביותר אותם חברות עתירות תשלומי מע"מ אשר מסתכנות ורוכשות חשבוניות פיקטיביות תוך שהם מסכנות את החברה/העסק/בעל העסק ומשפחתו ברמות שאין להם מחיר. אינני מסכים לשיטת מס המע"מ בו נהפכים בעלי עסקים לגובים של המדינה ומאחר וכסף יעוור אפילו עיני צדיקים, כסף המע"מ החייב להיות מועבר למדינה נשאר בשיטות לא שיטות בידי העסק או בעליו. (לא מזמן נתפסה רשת אשר מכרה חשבוניות פיקטיביים במיליונים לבעלי עסקים) מה ייצא עכשיו לכול אותם עסקים שגם השתמשו בהם.

 

כן יש עסקים העובדים בשחור, זאת תופעה עולמית לא רק בישראל, אבל חשבו למה? למה עסק צריך לעבוד בשחור? מה היא הסיבה האמתית לעבוד בשחור! מה שאני מבין בעבודה בשחור זה שעסקים לא רוצים לשלם מע"מ ולא רוצים לשלם מס. עד כדי כך הם לא רוצים לשלם מע"מ ומס שהם אפילו לא מבינים שבהעדר חשבונית מס לרכישה או הקניה שלהם הם פוגעים בעצמם מכול אספקט אפשרי, שהרי עם תקנה בלבן תוכל להגיש חשבונית הוצאה בלבן שיוכר לך בהוצאות העסק ואז לא תצטרך להתנהל בשחור. אנשים ובעלי עסקים חוששים ממס הכנסה, למה? מדוע? אינני מבין, אולי בעולם של מטה זה נהוג אבל בעולם של מעלה בעסקים השקופים, מה, רשרוש המזומן בכיס זה מה שעושה את הרצון לעבוד בשחור, תזכרו את האמירה "מה שבא בקל הולך בקל",

 

על תבזבזו סתם כסף על פרסום
לדעתי עסק צריך להתנהל לפי הספר  לא צריכות להיות לא חששות שמאזני החברה שלו ישקפו את האמת של מה שקורה בעסק זה רק יכול לתת להם מינוף הרבה יותר גבוהה בפירמידת העסקים שלהם, זה רק יכול להוביל אותם קדימה ברעיונות או ברצון להתפתח ואפילו לשנות כוון בגלל מצב שוק כזה או אחר.

 

אין שום סיבה הנראית לעיין לעבודה בשחור בעסקים לבנים.
אני לא מעוניין להרביץ כאן ציונות כמה העניין מסוכן אני דווקא מסתכל מכוון העסקים, מהכוון של ההתנהלות וניהול העסק הלכה למעשה, ואני טוען שעסק במציאות היום חייב להתנהל בשקיפות עצמית גבוהה תוך שמירה על קו ניהולי נכון בכול מסדרונות ומחלקות העסק או החברה על מנת שתוכל להישאר יציבה ואיתנה.

 
ועוד עצה קטנה!
ברגע שאחד מהעובד שלכם יודע כי אתם עובדים בשחור, לא יקח הרבה זמן שגם הרבה אחרים יידעו שאתם עובדים בשחור וגם האח הגדול יידע שאתם עובדים בשחור. אז למה? למה להיות בידיים של האחר, רוצים לשמוע מקרים, קראו פסקי דין ודיונים בבתי המשפט. האמינו לי שלאחר שתשמעו תיקים תהיה לכם בדיוק אותה הרגשה של סיום ביקור במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים! לשם אני לא מגיע.

מבקשים ייעוץ עסקי התקשרו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן