למה עסקים קורסים בישראל

למה עסקים קורסים בישראל!

התשובה הפשוטה ביותר לסיבת הקריסה "ניפוח"

עסקים מנפחים, מתנפחים, ומתפוצצים שהרי עסקים זה אלמנט של יצירת כסף, ומי שעוסק בניפוח העסק שלנו וזה לא משנה עם זה עסק גדול או עסק קטן "הניפוח" והסיכה המנפצת את הניפוח מאד קרובים אחד לשני.

תאמינו או לא עסקים אשר ניזונים מחשבונות חח"ד, מסגרות, הלוואות, הלוואות בערבות מדינה, מחזור הלוואות וביחד עם זה ובכדי לקבל את המימון הזה מנפחים הוצאות, משלמים מס הכנסה כאשר הם מפסידים חשבונאית רק בכדי שהמאזן יראה עם הון עצמי חיובי מוחשי,

זה לא משנה שתשלום המס גורע מרווחי החברה (אם יש בכלל) הוא עוד מוסיף וחונק את העסק בקטע התזרימי, והשימוש היומי בתזרים השוטף נפגע, נוסיף לזה שבכדי לשלם את תשלום המס העסק נזקק להלוואה או הגדלת המסגרות ב- חח"ד מה שמוסיף חטא, דהיינו הריבית המיותרת שהעסק משלם.(וזה רק חלק קטן מההתנהלות המנופחת שאנו יוצרים במו ידינו להביא עוד כסף זר לחברה, ולהעמיס בניפוח עוד כמה מאות אלפי שקלים רק בכדי שהעסק יחיה עוד כמה חודשים)

עסקים לא רוצים לסגור. וזה מובן, אבל עסקים יסיימו את חייהם אם יפעלו בשיטת המחזור, הגלגול, ה-אולי יהיה יותר טוב? התקווה שלא מתגשמת לא בגלל שהעסק לא יכול אלה בגלל מצב השווקים בישראל ובעולם.

הדבר היחידי שעסק צריך מימון חיצוני מצטמצם לשני דברים – הון חוזר קבוע (למימון תפעול ואשראי לקוחות) הון שלא יחרוג מהמסגרת שלו (וזה קורה רק לעסק שמרוויח הווה אומר מרוויח בהפרש בין ההוצאות וההכנסות ביחד עם החזר ההלוואה או ההלוואות שלו) והדבר השני הוא הלוואה לצורך רכישה של ציוד שמובטחת לציוד כבר בשלב ההתחלה 50% מניצול הציוד מידי.

לעומת זאת יש עסקים אשר בעליהם לא משופעים בכסף גדול אבל משקיעים ומתחייבים לפרסום בקנה מידה גדול או שכירת אנשי מקצוע בתחום יחסי הציבור אשר יודעים לקחת את העסק אל תוך דעת הקהל, להעצים אותו, לשדר מיליון דולר, להראות הכי גבוהים שבעולם, דבר אשר לא הולך עיין בעיין אם התוצאות העסקיות של העסק ומשם כל דקירה קטנה בניפוח הבלון ממוטטת את העסק מטה. יותר מזה עסקים המספקים לעסק כזה מספקים בזכות השם ויצירת הרושם שמדובר בעסק גדול וכאשר זה מתרסק הם הנפגעים העקרים

גורם נוסף בהתרסקותו של עסק היא התופעה כי יש בעלי עסקים אשר באו מ"כלום" כאשר חלומם היה לפתוח עסק לרווחה כלכלית ואכן יש כאלה שבאמת הצליחו רק שהילדות, תקופת הילדות, החסר הביא אותם למצב שעכשיו שיש בידם ממון אז הם מתחילים לשחק בצעצועים, אופני ים, טרקטורונים, מכוניות מפוארות בשכר מכר, בזבוזים על דברים אישיים והגרוע מכל " התקשרות אם אהבה אחרת" דהיינו עכשיו שאני למעלה גם מותר לי שתהיה לי פילגש… ומכאן באה הצניחה. צניחה כואבת.

אין לנו להאשים את הבנק שלא נתן אשראי, את הועדה שלא אישרה אשראי. יש לנו להאשים את עצמנו שלא ידענו להעביר הילוך ולהבין שניהול עסקים קטנים וגדולים דורש כבר ראש אחר, התנהלות אחרת, חשיבה אחרת, (עסקים גדולים יש בהם אנשי מקצוע הלוחשים למנהל החברה או בעל העסק) בעסקים קטנים זה בעל העסק בעצמו ומקסימום אם רעייתו…זאת לא הדרך לנהל לשמור ולהצליח בעסק.

המאמר נכתב ע"י דורון עמית מומחה לייעוץ עסקי עכשווי

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן