למה עסקים פוחדים מיועץ עסקי

למה בעלי עסקים נמנעים מיועץ עסקי

אין ויכוח כי ייעוץ וליווי עסקי הוא חובה לכול עסק. יש פעמים שאני אומר לעצמי "הלוואי והיה לי, אותי".

היתרון בהעסקת יועץ עסקי ומלווה מקצועי אינו נמדד רק בחסכון בכסף אלא גם לקיצורי דרך, לא להיכנס לפינות לא רצויות, ניהול נכון, מיצוי אסטרטגית העסק, יציאה ממשברים, שיווק, מכירות, התנהלות כספית והכול תוך כדי הליכה יד ביד עם בעל העסק או מנכ"ל החברה.

הבעיה במערכת היחסים של יועץ עסקי ובעל עסק הינו החשש של בעל העסק כי זה היועץ ייקח לו את הבכורה, או בשפה עדינה יגיד בעל העסק "מה אני לא יודע לנהל את החברה? "אין מי שמכיר יותר טוב את החברה שלי", מה הוא (היועץ) כבר יודע בתחום שלי! יותר מזה יועץ אמתי הוא כזה שמייעץ, מוביל, ולמעשה דעותיו נגזרת מניסיונו (תלוי מי היועץ) ולכן הוא מכתיב את הקצב.

אבל אליה וקוץ בה מאחר ואם אין ליועץ את התכונה של המנהיגות, מהר מאד הוא יכול להיגרר אחרי המונוטוניות של העסק טרם בואו, והרי לשם מה הוא נשכר? בכדי לשנות דברים, לטפל בדברים, להביא חידוש לעסק או לשים אותו על פסי ניהול נכונים.

ישבתי ביחד עם בעל חברה אשר קיים ישיבה עם ספק והציג אותי כיועץ והמלווה העסקי שלו, ואז פלט אותו ספק "כן" הנה אחי לומד כלכלה והוא יוכל לנהל את העסק!!!. מה שמלמד אותי כול פעם ופעם את הבלבול של בעל העסק או החברה המקשר בין ניהול החברה מבחינה עסקית לתחום הכלכלה או ראיית החשבון. אין כול קשר בין שני המקצועות האלה. ניהול עסקים זה לא רק כלכלה ומספרים, ניהול עסק זה "העסק" בכללותו על כול מחלקותיו ופעולותיו, כלכלנים ורואי חשבון עוסקים במספרים קיימים ואין להם קשר ביצירת מספרים חדשים.

בעלי עסקים בישראל חייבים להפנים כי תחום הייעוץ העסקי חובה בתוך העסק בנקאים, ספקים, מלווים, רוצים לראות יועצים בכול עסק ובכול מגע שהם באים עם העסק אם במתן הלוואות או מסגרות אשראי ואם ככלל להיות בטוחים כי העסק או החברה מתנהלים נכון. בדיוק כמו שמס הכנסה מבקש כי רואה חשבון יעמוד מולו ובית המשפט מבקש עורכי דין שיעמדו מולו.

אני בטוח שאחרי קריאת המאמר הזה יבינו ויפנימו בעלי עסקים את נושא הליווי בעיסקם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן