למה עסקים פוחדים מיועץ עסקי

למה בעלי עסקים נמנעים מיועץ עסקי

אין ויכוח כי ייעוץ וליווי עסקי הוא חובה לכול עסק. יש פעמים שאני אומר לעצמי "הלוואי והיה לי, אותי".

היתרון בהעסקת יועץ עסקי ומלווה מקצועי אינו נמדד רק בחסכון בכסף אלא גם לקיצורי דרך, לא להיכנס לפינות לא רצויות, ניהול נכון, מיצוי אסטרטגית העסק, יציאה ממשברים, שיווק, מכירות, התנהלות כספית והכול תוך כדי הליכה יד ביד עם בעל העסק או מנכ"ל החברה.

הבעיה במערכת היחסים של יועץ עסקי ובעל עסק הינו החשש של בעל העסק כי זה היועץ ייקח לו את הבכורה, או בשפה עדינה יגיד בעל העסק "מה אני לא יודע לנהל את החברה? "אין מי שמכיר יותר טוב את החברה שלי", מה הוא (היועץ) כבר יודע בתחום שלי! יותר מזה יועץ אמתי הוא כזה שמייעץ, מוביל, ולמעשה דעותיו נגזרת מניסיונו (תלוי מי היועץ) ולכן הוא מכתיב את הקצב.

אבל אליה וקוץ בה מאחר ואם אין ליועץ את התכונה של המנהיגות, מהר מאד הוא יכול להיגרר אחרי המונוטוניות של העסק טרם בואו, והרי לשם מה הוא נשכר? בכדי לשנות דברים, לטפל בדברים, להביא חידוש לעסק או לשים אותו על פסי ניהול נכונים.

ישבתי ביחד עם בעל חברה אשר קיים ישיבה עם ספק והציג אותי כיועץ והמלווה העסקי שלו, ואז פלט אותו ספק "כן" הנה אחי לומד כלכלה והוא יוכל לנהל את העסק!!!. מה שמלמד אותי כול פעם ופעם את הבלבול של בעל העסק או החברה המקשר בין ניהול החברה מבחינה עסקית לתחום הכלכלה או ראיית החשבון. אין כול קשר בין שני המקצועות האלה. ניהול עסקים זה לא רק כלכלה ומספרים, ניהול עסק זה "העסק" בכללותו על כול מחלקותיו ופעולותיו, כלכלנים ורואי חשבון עוסקים במספרים קיימים ואין להם קשר ביצירת מספרים חדשים.

בעלי עסקים בישראל חייבים להפנים כי תחום הייעוץ העסקי חובה בתוך העסק בנקאים, ספקים, מלווים, רוצים לראות יועצים בכול עסק ובכול מגע שהם באים עם העסק אם במתן הלוואות או מסגרות אשראי ואם ככלל להיות בטוחים כי העסק או החברה מתנהלים נכון. בדיוק כמו שמס הכנסה מבקש כי רואה חשבון יעמוד מולו ובית המשפט מבקש עורכי דין שיעמדו מולו.

אני בטוח שאחרי קריאת המאמר הזה יבינו ויפנימו בעלי עסקים את נושא הליווי בעיסקם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן