למה עסקים נכשלים

האמת היא ש כאשר נכנס השר בנט למשרד הכלכלה (מסחר ותעשיה לשעבר) הרמתי גבה, וחשבתי לעצמי. הנה, כאן באה הבשורה לעסקים בישראל, לא, לא לטיקונים, המפעלים הגדולים, חשבתי דווקא על העסקים הקטנים והבינוניים וזאת מאחר וידעתי כי השר בנט היה הוא בעצמו יצרן, אומנם בתחום הייטק אבל יצרן ולכול דעה בעל עסק המעסיק אנשים.

כ יועץ עסקי המבין כי מי שעבר את התלאות בנוסח הבירוקרטיה, האטימות, המאכרים המציפים אותנו בכול מקום, הוא זה אשר ילחם בתופעה ויקל על עסקים קטנים ובינוניים להתקיים בישראל. ניקח עוד דוגמא של רשות מסואבת כמו מכון התקנים הישראלי שלא מכירה בתעודות או בהיסמכות או בבדיקות של מכונים עולמיים לסוגים של מוצרים ודורשת מכול יבואן קטן עלויות רצחניות לבדיקה של מוצרים מיובאים המשווקים בכול העולם אך בישראל יש עוד מקום בו ניתן לסחוט את היבואן.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי הרי זה ידוע כי כבוד השר בנט הוא גם האחראי על הסוכנות לעסקים קטנים (מטי לשעבר) השר אפילו מופיע בסרטונים כאלה ואחרים ופרסומות הקורא ליזמים חדשים לבוא ולפתוח עסקים בישראל, ראייה להצלחתו היא הגידול בפתיחה של עסקים קטנים בשנתיים האחרונים, אם נזכור את הסקר שאודותיו פרסמתי באחד מהמאמרים שלי הפזורים ברשת נמצא ש 40% מהצעירים בישראל מבקשים לפתוח עסק עצמאי אבל לעומתם יש רבים הפוחדים לפתוח עסק מהחשש של קריסה שהרי הנתון של קריסת 50 אלף עסקים בישראל עדיין מהדהד אצל כול מי שחושב לפתוח עסק.

בכלל, היתרון בפתיחה של עסק זו באמת העצמאות, השחרור, העשייה לעצמך, הסיכוי להצליח ולהשתכר יותר טוב אבל זה בטל ב-60 כאשר היזם או זה שרוצה לפתוח את העסק לא לוקח לו יועץ עסקי או ייעוץ עסקי משדרת היועצים הפרטיים ונעזר בקורסים למינם, יועצים של ארגון ממשלתי כפי שהזכרתי מעלה, ולא מבין כי בכדי להצליח בעסק צריך מדריך, מורה, מקצועי, מיומן, חברה אשר מתמחה ב ייעוץ עסקי ולא בגרפים, אקסלים, פסיכולוגיה בגרוש והרצאות של סלב.   

תמיכה זאת של הסיוע לעסקים קטנים אכן נותנת פתרון ברמת ההלוואות בערבות מדינה, וליווי עיוני יותר מאשר ליווי העסק ברמה היום יומית שלו.

קראו על שיווק ומכירות

לפתוח עסק בישראל זו משימה למקצוענים, לכאלה שבאמת מבינים שהם צריכים ליווי, ועצות מיועצים מקצועיים כאלה שניהלו בעצמם עסקים, חברות וקיבלו על עצמם אחריויות גבוהות ומסוכנות כי עסק עצמאי גודל הסיכוי כגודל הסיכון.

ובכלל לפני שמדברים על ניהול העסק, שיווקו, יצירתו, דרך הפיתולים שלו, המערך הכספי שלו, עדיין לא נגענו בבירוקרטיה לפתוח עסק, ברישיונות, ברשויות, במיסים, באגרות, בדרך הניהול הפיננסי של העסק או חברה, אין פלא כי כול כך הרבה עסקים קורסים (וזה קורע את הלב לראות מיזמים מדהימים קורסים אחרי שלושה חודשים) הרבה לפני שעברו את שנתם הראשונה.   

במדינתנו אנו חיים, ואנו יודעים כי "חינם" לא נקבל דברים, לכן טובי אנשי העסקים לא זזים בלי יועצים, למה? כי הם מבינים בעסקים שלהם ולא בניהול של העסק שלהם.

הכותב הוא מומחה בתחום פיתוח העסקים, יועץ עסקי 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן