למה עסקים במשבר

אחת הבעיות המרכזיות בקריסה של פירמות היא הסיבה שהפירמה לא מנוהלת נכון כלל ועיקר תחת ערכים פיננסים, פרמטרים חשבונאים, יחסים של הון עצמי מול מכפיל רווח, המשך התנהלות קלוקלת גם שהפרמטרים הפיננסים מראים על דרדור הפירמה, במידה והפירמה חייבת תכנית הבראה או מבינה ש בכדי להציל את עורה היא חייבת בתכנית השקעות תוך כדי גיוס מימון או משקיע היא לא משקיע מספיק משאבים על מנת להעלות בדרך מסודרת את התכנית העסקית שלה ומבינה כי תכנית עסקית נועדה רק בכדי לגייס כסף אשר את זה אומרים לבעלי הפירמה יועצים כלכליים אשר תפקידם ושכרם מגיע מהשגת מימון בצורת הלוואה בערבות מדינה.

הלוואי ויכולתי להראות לכם אלפי פירמות אשר הגישו בקשות להלוואות לערבות מדינה ותוך 6 עד 12 חודשים קרסו וזאת מאחר ותכנית המתווך דיברה בשפה א ואילו התכנית האמתית של הפירמה דיברה בשפה ב.

אני יכול להבין את המבנה העסקי של עסקי ישראל שרובם בנויים כחברות ועסקים קטנים המתנהלים כפי שהם מתנהלים שנים ולא יכולים להפנים את העובדה כי המערכת העסקית תחום מנהל העסקים קפץ מאה מדרגות קדימה עם יכולות לנתח מצבים, חברות, עסקים, תנודות שוק לא בגישה אמוציונאלית כפי שנוהגים הרבה מאד מבעלי הפירמות והעסקים אלה בגישה רציונלית נכונה ובדוקה וזאת הסיבה שוויכוחים רבים מתקיימים בין בעלי פירמות ועסקים לבין פקידי הבנקים או הכלכלנים של הבנק.

אלו הם מרבית הסיבות שעסקים מתנהלים בדרך לא נכונה, בניהול לא נכון, הם לא מביאים את המערכת החשבונאית שלהם למצב שיאפשר לפירמה לפעול ולהתפתח כי בסך הכול הכללי המכה הזאת של קריסת עסקים לא צריכה לקרות למרות האקלים העסקי בו אנו נמצאים.

אין בכוונתי לפגוע במי מהמנכ"לים או בעלי העסקים אשר הגיע לתחום עיסוקו מהתמחותו ולא מתחום ניהול עסקי או פיננסי ולכן אין בקרבו את הידע והיכולת להתנהל בתחום הניהול בדיוק כמו שמתנהלים פירמות גדולות המחזיקות סמנכלים ואנשי כספים. עסקים ופירמות בינוניות לא יכולים להחזיק בתוך ביתם את הפיגורות האלה ובזה הם חייבים להתנהל אם אנשי מיקור חוץ שישכרו לעצמם.

ככל שהמערכת הפיננסית תגדל, ככל שהבנקים יקבלו את השכל שהם כבנקאים מתנהלים אם אנשי פיננסים ומערכות פיננסיות שיודעות לספר להם על התקריב והתחשיב הפיננסי של העסק אזי השפה המדוברת בין הבנק או המשקיע או השותף הפוטנציאלי תהיה שפה של שומעים ומבינים ולא שפה של חרשים.

אני נמצא הרבה בבנקים ואני מקשיב לשיחות בין בעלי פירמות ועסקים ואני חייב להגיד לכם כי אני נחרד עד כמה בעלי עסקים פשוט לא מבינים את מה שהבנק מבקש מהם והם נכנסים לאמוציות קטנות שממש לא נכונות לתקופה זאת של עסקים.

קראו  המלצות האם כדאי לקחת הלוואה

אם עסק או פירמה היא טובה או הגם שהיא לא טובה ויש לה פוטנציאל עסקי טהור להרוויח ולתת תשואה לבעליה בהצגה נכונה מול פקידי הבנק הדבר ניתן לשכנוע אך אם פירמה ממשיכה להתקיים כפי שהתקיימה עד היום, מחזיקה פיקדונות וחייבת חובות, תוצאותיה העסקיות גרועות, לקחה על עצמה חובות שהרווח התזרימי לא יכול לכסות אותם זאת בנוסף לרווח החשבונאי שלא מתקיים אז הבעיה הרבה יותר חמורה ושיקול דעת חייב להתקיים במהרה.

עסקים זה לא משחק ילדים, עסקים זה לא "יהיה בסדר" לעסקים יש משמעויות מרחיקות לכת כלפי בעליהן ומשפחותיהם, בעלי עסקי חייבים להפנים שהם צריכים לקחת את העסקים שלהם בכובד ראש ומה שלא חזק באופיים שיקנו שירותים אלה במיקור חוץ.

במידה ויש טעות כתיב במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן