למה עסקים במשבר

אחת הבעיות המרכזיות בקריסה של פירמות היא הסיבה שהפירמה לא מנוהלת נכון כלל ועיקר תחת ערכים פיננסים, פרמטרים חשבונאים, יחסים של הון עצמי מול מכפיל רווח, המשך התנהלות קלוקלת גם שהפרמטרים הפיננסים מראים על דרדור הפירמה, במידה והפירמה חייבת תכנית הבראה או מבינה ש בכדי להציל את עורה היא חייבת בתכנית השקעות תוך כדי גיוס מימון או משקיע היא לא משקיע מספיק משאבים על מנת להעלות בדרך מסודרת את התכנית העסקית שלה ומבינה כי תכנית עסקית נועדה רק בכדי לגייס כסף אשר את זה אומרים לבעלי הפירמה יועצים כלכליים אשר תפקידם ושכרם מגיע מהשגת מימון בצורת הלוואה בערבות מדינה.

הלוואי ויכולתי להראות לכם אלפי פירמות אשר הגישו בקשות להלוואות לערבות מדינה ותוך 6 עד 12 חודשים קרסו וזאת מאחר ותכנית המתווך דיברה בשפה א ואילו התכנית האמתית של הפירמה דיברה בשפה ב.

אני יכול להבין את המבנה העסקי של עסקי ישראל שרובם בנויים כחברות ועסקים קטנים המתנהלים כפי שהם מתנהלים שנים ולא יכולים להפנים את העובדה כי המערכת העסקית תחום מנהל העסקים קפץ מאה מדרגות קדימה עם יכולות לנתח מצבים, חברות, עסקים, תנודות שוק לא בגישה אמוציונאלית כפי שנוהגים הרבה מאד מבעלי הפירמות והעסקים אלה בגישה רציונלית נכונה ובדוקה וזאת הסיבה שוויכוחים רבים מתקיימים בין בעלי פירמות ועסקים לבין פקידי הבנקים או הכלכלנים של הבנק.

אלו הם מרבית הסיבות שעסקים מתנהלים בדרך לא נכונה, בניהול לא נכון, הם לא מביאים את המערכת החשבונאית שלהם למצב שיאפשר לפירמה לפעול ולהתפתח כי בסך הכול הכללי המכה הזאת של קריסת עסקים לא צריכה לקרות למרות האקלים העסקי בו אנו נמצאים.

אין בכוונתי לפגוע במי מהמנכ"לים או בעלי העסקים אשר הגיע לתחום עיסוקו מהתמחותו ולא מתחום ניהול עסקי או פיננסי ולכן אין בקרבו את הידע והיכולת להתנהל בתחום הניהול בדיוק כמו שמתנהלים פירמות גדולות המחזיקות סמנכלים ואנשי כספים. עסקים ופירמות בינוניות לא יכולים להחזיק בתוך ביתם את הפיגורות האלה ובזה הם חייבים להתנהל אם אנשי מיקור חוץ שישכרו לעצמם.

ככל שהמערכת הפיננסית תגדל, ככל שהבנקים יקבלו את השכל שהם כבנקאים מתנהלים אם אנשי פיננסים ומערכות פיננסיות שיודעות לספר להם על התקריב והתחשיב הפיננסי של העסק אזי השפה המדוברת בין הבנק או המשקיע או השותף הפוטנציאלי תהיה שפה של שומעים ומבינים ולא שפה של חרשים.

אני נמצא הרבה בבנקים ואני מקשיב לשיחות בין בעלי פירמות ועסקים ואני חייב להגיד לכם כי אני נחרד עד כמה בעלי עסקים פשוט לא מבינים את מה שהבנק מבקש מהם והם נכנסים לאמוציות קטנות שממש לא נכונות לתקופה זאת של עסקים.

קראו  המלצות האם כדאי לקחת הלוואה

אם עסק או פירמה היא טובה או הגם שהיא לא טובה ויש לה פוטנציאל עסקי טהור להרוויח ולתת תשואה לבעליה בהצגה נכונה מול פקידי הבנק הדבר ניתן לשכנוע אך אם פירמה ממשיכה להתקיים כפי שהתקיימה עד היום, מחזיקה פיקדונות וחייבת חובות, תוצאותיה העסקיות גרועות, לקחה על עצמה חובות שהרווח התזרימי לא יכול לכסות אותם זאת בנוסף לרווח החשבונאי שלא מתקיים אז הבעיה הרבה יותר חמורה ושיקול דעת חייב להתקיים במהרה.

עסקים זה לא משחק ילדים, עסקים זה לא "יהיה בסדר" לעסקים יש משמעויות מרחיקות לכת כלפי בעליהן ומשפחותיהם, בעלי עסקי חייבים להפנים שהם צריכים לקחת את העסקים שלהם בכובד ראש ומה שלא חזק באופיים שיקנו שירותים אלה במיקור חוץ.

במידה ויש טעות כתיב במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ ארגוני

מצאתם כבר עובדים

מציאת עובדים האם מצאתם כבר עובדים?! איש העסקים מיקי קופל, המנהל את "קופל גרופ" מספר שהוא מציע שכר התחלתי על סך 33-55 שקלים חדשים לשעה,

מרכזיה
ייעוץ ארגוני

האם יש לכם מרכזיה בעסק?

הידעת כמה לקוחות פוטנציאלים עוזבים אותך מרכזיות טלפוניות, זה שנים מאפשרות לבעלי עסק לנתב שיחות למחלקת המכירות, מחלקת הנהלת החשבונות, שירות לקוחות ושלל סקטורים אחרים בעסק

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן