למה עכשיו אתם רוצים לפתוח עסק?

פתיחת עסק
למה עכשיו אתם רוצים לפתוח עסק?

מדוע דווקא עכשיו אתם רוצים לפתוח עסק?

בזמן האחרון ערב היציאה מהמחלה הארורה, אני מרגיש לחץ מוזר של אנשים/ נשים, גברים, צעירים מבוגרים שרוצים להקים עסק. האמת שאני לא יודע למה לשייך את זה, האם זה כי המגפה נגמרת ואנשים/יזמים רבים ישבו על המדוכה וחיכו לרגע הזה, האם זה בגלל שהרבה מאד קטגוריות של עסקים נעלמו כלא היו? או אולי בגלל פיטורים ממקומות העבודה בתחילת המגפה ו החלט שהוחלט. מה שניתק אנשים ממקום עבודתם או מה שהובן ע"י מעסיקים שאת העובדים "האלה" אפשר להסתדר בלעדיהם?

מה קורה באקלים העסקי?

כמה עשורים כל איש עסקים/עסקים/חברות מרגישות את התופעה של "שפע" ניקח לדוגמא "קופסת נעלים" החלטנו לקנות קופסת נעליים מיוחדת אפשר להגיד סטרטאפ, כבר בצאת קופסת הנעלים המשודרגת לשוק תוך זמן קצר מאות עסקים מכרו את קופסת הנעליים הזאת, ואז בא לעולם קופסת נעליים משודרגת יותר וגם כאן כמו במקרה הקודם הקופסה המשודרגת נמכרת במספר רב של חנויות מה שאומר שעל סקטור ספציפי אחד כבר יש אין סוף מוכרים וככה זה משתדריג וגודל ויותר חנויות מקוונות או חנויות רחוב מוכרים (זוכרים את הסנדלים המגושמות שפרצו כאן בסערה ותוך זמן קצר נמכרו בכל פינה כל דכפין מכר את הלהיט הזה והשפע הרס את הביקוש לחנות הבודדת.) וזה מה שקורה בהרבה מאד תחומים צרכניים, קל וחומר כמו פתיחת השמיים, חברות הענק, מכירות מכוונות, טיסות זולות שהפכו אנשים לנסוע 4 פעמים בשנה לחו"ל ולא פעם בשנתיים, ובקיצור שוק ענק עם קהל מועט.

ובא נדבר על מוכרי השירותים, עורכי הדין, רואי החשבון, (יש מצב של משרדי הנהלת חשבונות בינלאומית שבעבר לא הסתכלה לכוונו של עסק קטן עושה היום שיווק מסיבי להביא אותם אליהם ללא חסמים או התפנקויות. או חיבורים של משרדי עורכי דין הגדולים שמתאגדים כמה פירמות בתחום, או פרסומאים שהפכו לפירמות ושמם הפך להיות משפט כאורך הגלות, בקיצור הבנו יש יותר מוכרים מקונים.

אז למה בכל זאת רוצים לפתוח עסקים?

לפני שנים וגם היום אם היה לך מוסך אז העובד שלך פתח עוד מוסך והעובד שלו פתח עוד מוסך וככה נוצרה רוויה בתחום הזה, אבל זה לא רק בתחום הזה אנחנו יכולים למצוא הרפתקאות כאלה בכל סקטור אם זה תחום -LOW-TEC או HIGH TEC נכון הוא שאוכלוסייה גדלה, אבל גם נפתחו עוד משרדי רואי חשבון, ועוד עורכי דין, האקדמיות שחררו לשוק את תלמידיהם אבל אף דבר לא גדל שיכול להצדיק שפע כזה (טוב, אי אפשר למנוע את זה) ומכאן נוצרה אנדרלמוסיה שלמה, מותגים או נעלמים או מתחלפים, המעביד מעדיף לקבל שירותים בגישה של מיקור חוץ. שהרי המיקור חוץ יכול להיות זה שעבד אצל אותו מעביד. שהרי להעסיק היום עובד בשכר זאת הוצאה יקרה מאד לעסקים ששורדים את התקופה והתקופה שתבוא.

פתיחת עסק TACK ONE

כן איזה עסק אתה רוצה לפתוח?

 1. עבדתי בתור אופה ועכשיו אני רוצה לפתוח קונדיטוריה
 2. עבדתי כטכנאי מחשבים ועכשיו זה הזמן להיות עצמאי.
 3. עבדתי בחברת פרסום באינטרנט ועכשיו אני מרגיש שאני בשל להיות בעל עסק אדון לעצמי

ויכולתי לשפוך כאן סיבות לפתיחת עסקים קטנים מפה ועד הודעה חדשה אבל המניע מובן

קרא עוד על עסקים

עושים עסקים בדובאי

האם זה קל לפתוח עסק?

את ההחלטה הזאת ניתן לקבל רק מאדם אחד! יועץ עסקי! למרות שהתואר הזה לא נלמד באקדמיה, מי שטוב בו הוא זה בעל הניסיון.

הרבה מאד אנשים, כמעט רוב הפונים באמת לא יודעים איך שזה, את הנתון הזה אני רואה בעיקר אצל הצעירים 22-50 שראו עסקים, מכירים עסקים, לאבא היה עסק, או כאלה שאומרים לי לדוד שלי היה עסק אז הוא ילמד אותי.

עוד נושא חשוב בהחלטה האם לפתוח עסק עצמאי זה ההבנה של הפוטנציאלים שעסק זה דבר מסוכן, הם רואים טלוויזיה ששם מספרים כמה קשה לעצמאים, הם בפרט בשנה האחרונה הבינו את הגודל של השואה הכלכלית עסקית , הם מכירים את הנתונים של כמות העסקים המתרסקים בשנה (מה שמפורסם) ההורים אומרים להם לכו להיות שכירים זה בטוח "שהבוס שלך ישבור את הראש" (הם רק לא מסבירים שכאשר אתה מנהל את העסק בלי או עם יועץ עסקי זה יותר בטוח מאשר הבוס שלך שמנהל את העסק שלו אולי ברשלנות, אולי סדר העדיפויות שלו זה לקנות רכב חדש במקום לשלם את הפנסיה לעובדים. אין בטחון.

עסקים שווה משחק מאד רציני

אז מה אתם אומרים אני אגשים את החלום שלי לפתוח עסק?

ואז אני עונה.

 1. יש בך טיפת יזמות?
 2. היית פעם אדון לעצמך?
 3. איזה ניסיון צברת במהלך עבודתך, אם זה עסק שעבדת בו כשכיר.
 4. ואם זה עסק חדש מה הקשר שלך לתחום הזה.
 5. האם העסק שאתה רוצה לפתוח אתה מבין ומכיר את הצד המקצועי שלו
 6. האם אתה רוצה לנהל את העסק מקצועי/או ניהולי בלבד
 7. כמה כסף יש לך הון עצמי לפתיחת העסק
 8. האם אתה מבין שמעבר להשקעה הבסיסית אתה צריך לתכנן ששנה אתה לא מושך כסף מהעסק.
 9. איך אתה בשיווק, האם תחזיק איש שיווק?
 10. האם תחליט לפתוח את העסק גם במצב שלא עשית תכנית עסקית לעצמך. לא לבנק? לא למשקיע. לך לעצמך. ויש שוני רב בין תוכנית עסקית לבנק ולמשקיע מאשר תוכנית עסקית לביטחונך

ניהול עסק זה לא משחק ילדים, ניהול עסק קטן זה כמו לנהל בנק גדול, אתה עושה את כל התפקידים שעושים בבנק, וזה חשוב, חוליה רקובה בשרשרת שנקראת עסק, נגמר העסק.

שעושים עסק בשום שכל אין דבר כזה שלא מצליחים וזה מוכח.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן