למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי

למה ניהול עסקי ולא ייעוץ עסקי.

אני מסתכל לך אדוני המנכ"ל או בעל העסק וכותב לך דברים אלה.

אחוז גבוהה מאי הצלחתם של חברות להגיע לתוצאות שייעדו להם הנו תחום הניהול. ניהול עסקי נכון משמע התנהלות עסקית נכונה והתאמתה למצב העכשווי של החברה באשר היא נמצאת. המילה המלווה כמעט את רוב החברות במשק הישראלי הינה "הישרדות" או "הישרדות עסקית" האקלים העסקי הינו קשה, תחרותי, רווי, התנודות האקלימיות העסקים הם גבוהות לדוגמא מלחמה של חודשיים יכולה לרסק חברות או להחזיר אותם שנה שנתיים אחורה וכך זה בכול מגוון החברות הקיימות בשוק הישראלי.

חברות לא מפנימות כי מנהליהן עסוקים יותר בתפעול וניווט הספינה בים סוער מאשר בחשיבה עסקית אסטרטגית ובהטמעת טקטיקה נכונה כלפי החברה ולא משנה מה גודלה וכמה אנשים עובדים בה.

רבים המנכלים הנוטים לחשוב כי קורס שיווק, או קורס ניהול מזורז יביא את החברה שלהם לתוצאות, אבל הדבר כלל ועיקר אינו נכון מאחר והקורסים וההשתלמויות מלמדות אותנו אסטרטגיות, טקטיקות, שיווק, מכירות. אבל מי אמר שפתרון זהה מתאים לכול חברה וחברה.

יותר מזה, אני מוצא כי חברות ובעיקר בעלי חברות חושבים מהבטן ולא מהראש, מסתכלים על האגו האישי ולא מסתכלים "מה החברה באמת צריכה לעשות" יש כאלה אשר בספרי החשבונות שלהם יש רווח אך בבנק הגרעון הולך וגודל ויש מנכלים אשר רצים קדימה מכוח האינרציה ולא מסתכלים אחורה איזה שבילים חרוכים הם מותירים.

תפקידו של מי שנותן ניהול עסקי הוא בראש ובראשונה ללוות את מנכ"ל החברה, להיות אתו בכול, להבין את הצרכים האמתיים של החברה, מנכלים בתוך תוכם יודעים את התמונה האמתית של החברה שלהם אך יתביישו להוציא זאת החוצה "אגו" אמרנו אבל גם פחד להודות שמרוב העומס המוטל על מנכ"ל הוא כבר מרמה את עצמו. ומכאן מגיע מי שמלווה בניהול עסקי את המנכ"ל והחברה ויידע לקחת את החברה מהמקום האמתי והנכון שלה ולא ממראית העין.

מה שעוצר חברות מלהתקדם או להתנהל נכון נובע אך ורק מהחסמים של מנכ"ל החברה.

אני יכול לספר כאן על מיליון "אבסורדים" וסיפורים איך מנהלים, בעלי עסקים וחברות ריסקו את החברה שלהם עצמם כתוצאה מתחושת כישלון וזה ממש לא צריך להיות כך.

אני אומר: מנכ"ל, בעל עסק הסתכל טוב במראה, ראה את השקיפות האמתית שלך, תבין כי לא נולדת מטאור ולחיות באווירה עסקית כול כך קשה ומעייפת אתה חייה ניהול עסקי חיצוני לחברה שלך על מנת שתעיר אותך מתרדמתך או שלוות הנפש שלך ותביא את החברה שלך להישרדות, ניהול נכון, ניהול כספי נכון, אשראי נכון, וגם אם אתה מנהל חברה עובדת וזורמת עדיין כדאי לך לשקול להעסיק ניהול עסקי חיצוני.

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו