למה מתכוונים שאומרים העובד עולה יותר

למה מתכוונים שאומרים העובד עולה יותר

 העסקת עובדים זה דבר יקר

התנאים הסוציאליים במדינת ישראל גבוהים עד גבוהים מאד.

בעלי העסקים והחברות לעצמם לא מושכים משכורו אך העובדים מקבלים עד האגורה האחרונה.

במקרה חס וחלילה של קריסה העובד מקבל דמי אבטלה המעביד מקבל "אפר"

הדבר הקבוע בעסקים זה משכורות העובדים המשולמים בדייקנות ובלי הלנות.

 אבל, למרות הכול, ואחרי הכול, העובד הוא המשאב היקר ביותר בארגון, בעסק ובחברה.

עובד לא מרוצה כמוהו כסכנה קיומית לעסק, עובד מסופק כמוהו כברכה לעסק.

המעבידים, בעלי העסקים, החברות, התאגידים. ההשקעה בעובדים כדאית ומשתלמת, ולא רק בשכר ובתנאי שכר מדובר, בסקר שנערך לאחרונה בחלק ממדינות ה-OECD עלה כי למעלה מ-65% מהעובדים מסופקים משביעות רצון המעבידים בתפקודו של העובד, בקיום האחריות המוקנית להם, חופש הפעולה לעובד, חופש המחשבה, והסתמכות על שיקולי העובד.

עובדים ממורמרים נוטים להעדר מהעבודה, להתייחס בזלזול כלפי המעביד ועיסוקו, להפריע בעבודתו יותר מ-שהוא מייצר עבור משרתו, לעומת זאת עובד שהמעביד מעצים ומפרגן התפוקה שלו עולה בהרבה מעבר לממוצע.

 עובד לא מחפש להיות מתוגמל רק בהיבט הכספי, עובד הוא אדם ובן אנוש לכול דבר ולכן אם הוא מרגיש שהוא מייצר, שהוא עושה למען מקום עבודתו, שהוא תורם להכנסה יותר גבוהה במקום עיסוקו, כאשר המנהל או המעביד מעריך ומעצים את העובד במילה, במכתב, במייל, אל מול שאר העובדים, על לוח המודעות, על בונוס או תשורה. המוטיבציה של העובד רק תלך ותגדל.

ישנם עסקים וחברות אשר עוד היום ניתן לראות כי הם נוהגים בשיטות ישנות, כול התרבות החדשה או הטכנולוגיה גם האנושית שהתפתחה פסחה על אותם מעבידים והם עדיין חושבים במונחים של אני הבוס, אני המנכ"ל, אני הבעלים, אני מחליט ואתם שותקים. וזאת טעות איומה. מעבר לזה חברות ועסקים בקשיים את התסכולים שלהם שופכים על העובדים בכול מיני שיטות שונות ומשונות ובמקום להעצים את העובדים ולתת להם תמריצים כאלה ואחרים הם עוד גורעים מהם.

 עובד זקוק לאופק, לראייה קדימה, להבין שיש לו לאן להתקדם בארגון, עובד לא יכול לחיות בכפייה, הנפש שלו לא נותנת לו את האפשרות הזאת. זה לא סוד כי במרבית מקומות העבודה יש רכילות מרשעת על עובד כזה או מנהל כזה. ומנהל טוב יכול לגלות את המגמה הזאת ולפתור אותה בפתרונות קלים אשר יעזרו לו לחזק את החברה העסק או הארגון.

לפני שאתם מחליטים לפטר, או לקבל עובד חדש, או להחליף עובד חדש, אתם המנהלים קחו צעד אחורה ותמפו את מצבת כוח האדם שלכם. אני בטוח כי תמצאו יהלומים בתוכה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן