למה מתכוונים שאומרים העובד עולה יותר

למה מתכוונים שאומרים העובד עולה יותר

 העסקת עובדים זה דבר יקר

התנאים הסוציאליים במדינת ישראל גבוהים עד גבוהים מאד.

בעלי העסקים והחברות לעצמם לא מושכים משכורו אך העובדים מקבלים עד האגורה האחרונה.

במקרה חס וחלילה של קריסה העובד מקבל דמי אבטלה המעביד מקבל "אפר"

הדבר הקבוע בעסקים זה משכורות העובדים המשולמים בדייקנות ובלי הלנות.

 אבל, למרות הכול, ואחרי הכול, העובד הוא המשאב היקר ביותר בארגון, בעסק ובחברה.

עובד לא מרוצה כמוהו כסכנה קיומית לעסק, עובד מסופק כמוהו כברכה לעסק.

המעבידים, בעלי העסקים, החברות, התאגידים. ההשקעה בעובדים כדאית ומשתלמת, ולא רק בשכר ובתנאי שכר מדובר, בסקר שנערך לאחרונה בחלק ממדינות ה-OECD עלה כי למעלה מ-65% מהעובדים מסופקים משביעות רצון המעבידים בתפקודו של העובד, בקיום האחריות המוקנית להם, חופש הפעולה לעובד, חופש המחשבה, והסתמכות על שיקולי העובד.

עובדים ממורמרים נוטים להעדר מהעבודה, להתייחס בזלזול כלפי המעביד ועיסוקו, להפריע בעבודתו יותר מ-שהוא מייצר עבור משרתו, לעומת זאת עובד שהמעביד מעצים ומפרגן התפוקה שלו עולה בהרבה מעבר לממוצע.

 עובד לא מחפש להיות מתוגמל רק בהיבט הכספי, עובד הוא אדם ובן אנוש לכול דבר ולכן אם הוא מרגיש שהוא מייצר, שהוא עושה למען מקום עבודתו, שהוא תורם להכנסה יותר גבוהה במקום עיסוקו, כאשר המנהל או המעביד מעריך ומעצים את העובד במילה, במכתב, במייל, אל מול שאר העובדים, על לוח המודעות, על בונוס או תשורה. המוטיבציה של העובד רק תלך ותגדל.

ישנם עסקים וחברות אשר עוד היום ניתן לראות כי הם נוהגים בשיטות ישנות, כול התרבות החדשה או הטכנולוגיה גם האנושית שהתפתחה פסחה על אותם מעבידים והם עדיין חושבים במונחים של אני הבוס, אני המנכ"ל, אני הבעלים, אני מחליט ואתם שותקים. וזאת טעות איומה. מעבר לזה חברות ועסקים בקשיים את התסכולים שלהם שופכים על העובדים בכול מיני שיטות שונות ומשונות ובמקום להעצים את העובדים ולתת להם תמריצים כאלה ואחרים הם עוד גורעים מהם.

 עובד זקוק לאופק, לראייה קדימה, להבין שיש לו לאן להתקדם בארגון, עובד לא יכול לחיות בכפייה, הנפש שלו לא נותנת לו את האפשרות הזאת. זה לא סוד כי במרבית מקומות העבודה יש רכילות מרשעת על עובד כזה או מנהל כזה. ומנהל טוב יכול לגלות את המגמה הזאת ולפתור אותה בפתרונות קלים אשר יעזרו לו לחזק את החברה העסק או הארגון.

לפני שאתם מחליטים לפטר, או לקבל עובד חדש, או להחליף עובד חדש, אתם המנהלים קחו צעד אחורה ותמפו את מצבת כוח האדם שלכם. אני בטוח כי תמצאו יהלומים בתוכה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן