למה מפחידים אותנו בעלי העסקים

למה מפחידים אותנו בעלי העסקים

יועץ עסקי, עסקים, ייעוץ עסקי,

ושוב הם מאיימים על בעלי העסקים בישראל!

ושוב ההפחדות האלה, אם שוטרים, אם פקחים, איומים, תזהרו בעלי העסקים?

כול הפסקת פרסומות בטלוויזיה, כול פופ-אפ קופץ באינטרנט, מודעות ענק בעיתונים. איומים על בעלי העסקים!

ומה הפעם?

 "תוכנות" "העתקת תוכנות" "תוכנות ללא רישיון"

בסדר, הבנו, אנחנו יודעים שאסור להשתמש בתוכנות ללא רישיון, הבנו את זה, רוב בעלי העסקים לא רוצים להסתבך בתביעות פליליות ואזרחיות כאחד, אנו יודעים שאסור להשתמש בתוכנות ללא רישיון, אנו מודעים לכך שזה הפרה בוטה של זכויות יוצרים, הבנו! למה האיומים האלה? מדוע ההפחדות האלה? האם זו המדיניות של " תוכיח שאחותך לא…….?" לא מספיק לנו בעלי העסקים הקטנים, הבינוניים, החברות בכול ההפחדות האחרות שהממסד מטיל עליו אימה, ובכלל, מי מאשר את ה"בריונות" הזאת כלפי בעלי העסקים. עוד לא זכיתי לראות קמפיין שאומר "היזהרו לא לגנוב" "היזהרו לא לגנוב ארנקים וטלפונים ניידים ממשרדים" "הגנב שייתפס יוטל עליו קנס ומאסר ממושך" "היזהרו לא לגנוב מכוניות" "היזהרו לא להרביץ לחסרי ישע" "היזהרו לא להרעיב ילדים" "עובדים, היזהרו לא לגנוב ולמעול במעבידים" מדוע כול ה"היזהרו" הזה עם הדגשת העונש הנורא הזה מופנה כלפי "בעלי העסקים"

רק עד לפני זמן לא רב צעקו לנו בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובאינטרנט כולל שלטי חוצות, "תלשינו על עסקים לא מדווחים" "תשמרו על התנאים של העובדים.. האחריות עליכם בעלי העסקים". מה רוצים לכול הרוחות מבעלי העסקים, מהחברות, מאלה שתורמים למדינה למעלה מ-50% מתל"ג שלה, שמעסיקים את רוב העובדים במשק,  אלה שבארצות אחרות מחוזרות ע"י הממשלות, ורק בישראל דוחפים להם עוד הלוואות והלוואות רק סתמו את הפה, תחנקו, ותתרסקו, שהרי למדנו שהמערכות הבנקאיות לוקחות בחשבון הריבית שהם גובים מאתנו בעלי העסקים גם את הסיכון שהחוב לא יוחזר,  אלה שמשלמים את האגרות, את אגרת החברות, את אגרת השלטים, את החוקים הסוציאליים הנוקשים לעובדים, את הריביות הגבוהות לבנקים, את מס ההכנסה המלא ולא 0% כמו התאגידים הענקים, בקיצור  מאיימים על החלשים, מהחזקים פוחדים. וכך קל לה למדינה ללכת אל ברירת המחדל האולטימטיבי, הכיסים של בעלי העסקים והעובדים השכירים.

לא שצריך לחרוג מחוקים, ולא שצריך לא לקיים חוקים, בהעדר חוקים אין מדינה, ובהעדר אכיפה יש מרמה, אך יש גבול עד כמה אפשר להפחיד ולהתריע את העסקים בישראל שגם ככה שורדים ומתקיימים במציאות עסקית קשה ובלתי אפשרית. שאל אותי פעם חבר איש עסקים היושב באמריקה, ישראלי לשעבר, "איך אתם מצליחים לנהל עסקים בישראל"? והשבתי לו, מצליחים!!!  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן