למה מיועד תכנית עסקית

למה מיועד תכנית עסקית

תוכנית עסקית…עדין לא החלטתי בנסיבות הקימות האם תוכנית עסקית המתבקשת כול כך על ידי כול המורים והכלכלנים, והבנקים, ומוסדות המימון, היא תוכנית עסקית או תוכנית הרסנית…ולמה אני מכוון…תוכנית עסקית כמוהה כשרטוט מפה להגיה מיעד ליעד…המפה ששורטטה ותוכננה התבססה על דרכים קימות, כבישים חד סטריים, כבישים דו סטריים, ומקומות יעד…אך מה קורה  עם אותה דרך שתוכננה ושורטטה כעבור שנתיים שובשה או נסגרה או שנמצא לה כביש עוקף ומקצר..מה שיקרה אני יגיע לאותה דרך וייעצר….זו בדיוק התזה שלי היום לתוכנית עסקית…אפשר לפרוס תוכנית עסקית נהדרת, המתבססת על עלות השקעה, תמחיר, שיווק, סטטיסטיקות קודמות היוצרות מאגר נתונים לבניית התוכנית העסקית…יעדי רווח ועו ועוד ועוד וכמו שנאמר "הנייר סובל הכול" אבל בא נחשוב רגע…לקיקא היתה תוכנית עסקית, לאייס היתה תוכנית עסקית, ל- 5 נגרים היתה תוכנית עסקית,, לפלא פון היתה תוכנית עסקית, לאורנג היתה תוכנית עסקית,  למפעלי המתכת היו תוכניות עסקיות, למפעלי הריהוט היו תוכניות עסקיות לדי אם או היתה תוכנית עסקית, לשי אופיר היתה תוכנית עסקית, לממשלת יון היתה תוכנית עסקית, לממשלת ארצות הברית היתה תוכנית עסקית?…כן לכולם היו תוכניות עסקיות יפות….רק שהמציאות היום יומית ויחסי הכוחות בשוק הישראלי הם כול כך משתנים מדקה לדקה משעה לשעה מיום ליומיים וכך הלאה והלאה…תוכנית עסקית למי שנדרש להביא ולהציג א בשביל עצמו ועסקו ב עבור מוסדות מימון היא הרס עצמי מוחלט…תוכניות עסקיות לא החזיקו מיים בעשור האחרון בגלל כוחות השוק, התחרות, הריבוי, מיקור החוץ, השפע, שכר העבודה, ועוד מיליון משתנים…מה שהתוכניות העסקיות עשו הם השאירו חברות ועסקים קטנים כגדולים בפני שוקת שבורה שלא צפתה אף תוכנית עסקית שנכתבה…לכן שמבקשים מכם תוכנית עסקית..ועל סמך התוכנית העסקית אתם אמורים לקבל מימון כספי, ואף קראתי אצל יועצים עסקיים באתרים כי צד ליפות תוכניות עסקיות..אני אומר לכם חד וברור…תוכניות עסקיות הם רעה חולה….אז מה כן…עסק צריך להתנהל לפי קו ראשי עם המון קוים ימינה ושמאלה למטה ולמעלה….עסק צריך לראות את היום ואת המחר בלבד ולהתנהל לפיו…עסק חייב לקיים מדיניות של גמישות במכירות, במיתוג, בבידול, ולפי מרכיבים אלה תגזר תוכנית עסקית אחורה…כן אחורה…כן אני יודע זה נוגד כול כלכלה מלומדת באקדמיה…אבל בגונגל שהאריה מחליט לטרוף הוא טורף…וברחוב ובתנאי השוק הקיים האריה הוא זה ששולט…מי שיהיה טוב בלהמציא את עצמו מחדש כול יום הוא זה שיביא לבנק כסף..ומי שלא ידע זאת הוא זה שיקח מהבנק כסף…ועד מתי? דורון עמית-יעוץ עסקי-תוכנית עסקית,יועץ שיווק, יועץ מכירות, יועץ מיתוג

קרא מדוע לא  חיבים להוריד מחיר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן