למה מגיעים לפשיטת רגל

למה מגיעים לפשיטת רגל

כיצד עסק פושט רגל? כיצד מגיעים לפשיטת רגל, איך נוצר מהלך של פשיטת רגל, דורון עמית יועץ עסקי.

 ידיעה באחד מעיתוני הכלכלה בישראל, רשת (X) עומדת בפני סגירה, הסיבה "הפכנו לשק האגרוף של הקניונים והבנקים" ועוד מסיפורי הפשיטה המתוארים על ידי בעלי הרשת "הבנקים סירבו להגדיל את מסגרת האשראי ועמדו על כך שנקטין אותה". "הרשת סבלה בשנתיים האחרונות מירידה בפדיונות על רקע התחרות המתגברת בשוק" "יש מיתון בארץ" "הם גרמו לנו לסגור מפעל חיים שבנינו בעשר אצבעותינו במשך 25 שנה" "פרנסנו בכבוד משפחות ועסקים ושילמנו מיסים יותר מ-30 שנה" מצאנו את עצמנו בשנה האחרונה מתעסקים בתזרים המזומנים במקום להתעסק בייצור"…אלה רק חלק מהמילים של רשתות או בעלי עסקים שקרסו. שהתפוררו.

ואני שואל אתכם מי כאן אשם.

הבנקים שראו כי החברה ממחזרת חובות ורק רוצה להגדיל את האשראי בכדי לכסות על ההפסדים.

הירידה בפדיונות של הרשת בשנתיים האחרונות?

המיתון בישראל?

התחרות הקשה שיש בישראל בכול תחום?

מפעל החיים של ה-25 שנה האחרונות.?

ההעסקה של העובדים במשך 25 שנה?

תשלום המיסים במשך ה-25 שנה האחרונות?

אני בטוח שכקוראים אינטליגנטים אתם מבינים בדיוק מי אשם!

וזה לא בדיוק שאנו מחפשים אשמים!

אנו בסך הכול רוצים לכוון שלא יהיו עוד פשיטות רגל של בעלי עסקים, כי כול פשיטת רגל של עסקים גורמת לבעליהם עוגמת נפש ואיבוד חשק לחיים עד כדי פגיעה אישית בעצמם.

כן, לא הבנקים אשמים, לא משכירי החנויות אשמים, לא תשלום המיסים אשמים, מי שיצר את המצב הזה ואליו היו צריכים בעלי הרשת להתכוונן אלה בעלי הרשת בעצמם.

בכדי לנהל עסק בישראל, צריכים להיות קשובים לרחשי השוק, למגמות שלו, להתפתחויות בו, ולא לאחז במותג כאחיזה בקרני השור בעת מלחמת שוורים.

יש הרבה פעולות שניתן לעשות על מנת להציל את העסק עוד לפני שרמת המכירות והתחרות גומרת אותו ולא מאפשרת לו להתקיים מכספים או רווחים מהפעילות השוטפת.

המכירות ירדו, תצמצמו את רצפת המכירה היקרה שלכם, המכירות ירדו תרכשו את המוצרים שלכם בדיוק היכן שהמתחרים שלכם רוכשים את המוצרים שלהם ולא נאחזים באמירה "עבודה עברית" , ראשית, במידית, צמצמו עד לסחיטה מלאה את הוצאות ההנהלה שלכם, החזירו רכבים בליסינג יוקרתיים, פטרו עובדים ותבטיחו שכר קצת יותר גבוהה לעובדים שיתאמצו יותר, גשו לבעלי הקניונים ושימו מפתחות על השולחן, אל תדאגו בעלי הקניונים לא יישארו ללא שוכרים לחנויות שלהם (הם יודעים שהקניון הוא הפלטפורמה הטובה ביותר למכירות) יש לכם חוזה דרקוני עם הקניונים, התירו אותו, אם לא בכוח ההסכם אז במוח היצירתי שלכם. סגרו חברה, פתחו שם חדש למותג מחוץ לקניונים, ותנהלו את המאבק שלכם מול הקניונים כאשר אתם בחוץ. כי עדיף לנהל מאבק משפטי וצודק מאשר לפשוט את הרגל ולהישאר קירח מכאן ומכאן. שהרי יש לכם מותג, יש לכם ניסיון בתחום, אל תצפו שמישהו יבוא ויושיע אתכם, בטח לא הבנקים שחרדים על כספם וכספי הציבור, ובטח לא בעלי הקניונים שיודעים שעל כול מי שרוצה לצאת יש עשרה שרוצים להיכנס, היו יצירתיים, אין לכם זמן וראש לכול הבוכהלטריה הזאת, תשכרו יועץ עסקי לעסקים במשבר שיעשה עבורכם את העבודה ואתם תמשיכו בהנפשת העסק.

ראו, הדברים הם לא קלים כמו שהם נשמעים, אבל הם אפשריים.

אין דבר שלא ניתן לעשות.

אדם שנופל לבור נאחז גם בעשבים בקצה הבור על מנת לשרוד ולא ליפול. זאת בדיוק הדוגמא איך חברה העומדת בפני פשיטת רגל ועוד הרבה לפני כן צריכה לפעול.

עסקים בישראל חייבים להבין שכול הסיבות לקריסתם ונפילתם תלויה רק בהם.

כמובן יש מקרים חריגים בו נוכלים מקצועיים נכנסים לעסק ואוכלים אותו מבפנים.

יש עסקים אשר נקנים ע"י גורמים חיצוניים ומייבשים את הבעלים של העסק בצורה כזאת שתביא אותו למכור את עסקם בנזיד עדשים ולהשאיר את הבעלים ערומים כעריה.

בעסקים, הכול יכול לקרות

יש כאלה שקמים בבוקר ואומרים היום אני יעשה משהו חדש בעסק שלי לרווחתו.

ויש כאלה שקמים בבוקר ואומרים איזה עסק אני הולך היום להפיל.

עסקים חייבים יועץ עסקי, יועץ עסקי מקצועי וערוך לכול מצב,

חשוב שתשמעו עוד התקשרו עם דורון עמית

 054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן