למה מגיעים לפשיטת רגל

למה מגיעים לפשיטת רגל

כיצד עסק פושט רגל? כיצד מגיעים לפשיטת רגל, איך נוצר מהלך של פשיטת רגל, דורון עמית יועץ עסקי.

 ידיעה באחד מעיתוני הכלכלה בישראל, רשת (X) עומדת בפני סגירה, הסיבה "הפכנו לשק האגרוף של הקניונים והבנקים" ועוד מסיפורי הפשיטה המתוארים על ידי בעלי הרשת "הבנקים סירבו להגדיל את מסגרת האשראי ועמדו על כך שנקטין אותה". "הרשת סבלה בשנתיים האחרונות מירידה בפדיונות על רקע התחרות המתגברת בשוק" "יש מיתון בארץ" "הם גרמו לנו לסגור מפעל חיים שבנינו בעשר אצבעותינו במשך 25 שנה" "פרנסנו בכבוד משפחות ועסקים ושילמנו מיסים יותר מ-30 שנה" מצאנו את עצמנו בשנה האחרונה מתעסקים בתזרים המזומנים במקום להתעסק בייצור"…אלה רק חלק מהמילים של רשתות או בעלי עסקים שקרסו. שהתפוררו.

ואני שואל אתכם מי כאן אשם.

הבנקים שראו כי החברה ממחזרת חובות ורק רוצה להגדיל את האשראי בכדי לכסות על ההפסדים.

הירידה בפדיונות של הרשת בשנתיים האחרונות?

המיתון בישראל?

התחרות הקשה שיש בישראל בכול תחום?

מפעל החיים של ה-25 שנה האחרונות.?

ההעסקה של העובדים במשך 25 שנה?

תשלום המיסים במשך ה-25 שנה האחרונות?

אני בטוח שכקוראים אינטליגנטים אתם מבינים בדיוק מי אשם!

וזה לא בדיוק שאנו מחפשים אשמים!

אנו בסך הכול רוצים לכוון שלא יהיו עוד פשיטות רגל של בעלי עסקים, כי כול פשיטת רגל של עסקים גורמת לבעליהם עוגמת נפש ואיבוד חשק לחיים עד כדי פגיעה אישית בעצמם.

כן, לא הבנקים אשמים, לא משכירי החנויות אשמים, לא תשלום המיסים אשמים, מי שיצר את המצב הזה ואליו היו צריכים בעלי הרשת להתכוונן אלה בעלי הרשת בעצמם.

בכדי לנהל עסק בישראל, צריכים להיות קשובים לרחשי השוק, למגמות שלו, להתפתחויות בו, ולא לאחז במותג כאחיזה בקרני השור בעת מלחמת שוורים.

יש הרבה פעולות שניתן לעשות על מנת להציל את העסק עוד לפני שרמת המכירות והתחרות גומרת אותו ולא מאפשרת לו להתקיים מכספים או רווחים מהפעילות השוטפת.

המכירות ירדו, תצמצמו את רצפת המכירה היקרה שלכם, המכירות ירדו תרכשו את המוצרים שלכם בדיוק היכן שהמתחרים שלכם רוכשים את המוצרים שלהם ולא נאחזים באמירה "עבודה עברית" , ראשית, במידית, צמצמו עד לסחיטה מלאה את הוצאות ההנהלה שלכם, החזירו רכבים בליסינג יוקרתיים, פטרו עובדים ותבטיחו שכר קצת יותר גבוהה לעובדים שיתאמצו יותר, גשו לבעלי הקניונים ושימו מפתחות על השולחן, אל תדאגו בעלי הקניונים לא יישארו ללא שוכרים לחנויות שלהם (הם יודעים שהקניון הוא הפלטפורמה הטובה ביותר למכירות) יש לכם חוזה דרקוני עם הקניונים, התירו אותו, אם לא בכוח ההסכם אז במוח היצירתי שלכם. סגרו חברה, פתחו שם חדש למותג מחוץ לקניונים, ותנהלו את המאבק שלכם מול הקניונים כאשר אתם בחוץ. כי עדיף לנהל מאבק משפטי וצודק מאשר לפשוט את הרגל ולהישאר קירח מכאן ומכאן. שהרי יש לכם מותג, יש לכם ניסיון בתחום, אל תצפו שמישהו יבוא ויושיע אתכם, בטח לא הבנקים שחרדים על כספם וכספי הציבור, ובטח לא בעלי הקניונים שיודעים שעל כול מי שרוצה לצאת יש עשרה שרוצים להיכנס, היו יצירתיים, אין לכם זמן וראש לכול הבוכהלטריה הזאת, תשכרו יועץ עסקי לעסקים במשבר שיעשה עבורכם את העבודה ואתם תמשיכו בהנפשת העסק.

ראו, הדברים הם לא קלים כמו שהם נשמעים, אבל הם אפשריים.

אין דבר שלא ניתן לעשות.

אדם שנופל לבור נאחז גם בעשבים בקצה הבור על מנת לשרוד ולא ליפול. זאת בדיוק הדוגמא איך חברה העומדת בפני פשיטת רגל ועוד הרבה לפני כן צריכה לפעול.

עסקים בישראל חייבים להבין שכול הסיבות לקריסתם ונפילתם תלויה רק בהם.

כמובן יש מקרים חריגים בו נוכלים מקצועיים נכנסים לעסק ואוכלים אותו מבפנים.

יש עסקים אשר נקנים ע"י גורמים חיצוניים ומייבשים את הבעלים של העסק בצורה כזאת שתביא אותו למכור את עסקם בנזיד עדשים ולהשאיר את הבעלים ערומים כעריה.

בעסקים, הכול יכול לקרות

יש כאלה שקמים בבוקר ואומרים היום אני יעשה משהו חדש בעסק שלי לרווחתו.

ויש כאלה שקמים בבוקר ואומרים איזה עסק אני הולך היום להפיל.

עסקים חייבים יועץ עסקי, יועץ עסקי מקצועי וערוך לכול מצב,

חשוב שתשמעו עוד התקשרו עם דורון עמית

 054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן