למה לשלם ליועץ עסקי

האמת שאנשים לא יודעים מה תפקידו של יועץ עסקי במערכת.

לאנשים יש תובנה עצמית כי "יועץ עסקי" זה איזה תפקיד או עיסוק "לא ברור" משהו שאין לו יתדות שלא כמו עורכי דין, אורי חשבון, רופאים, יועצי מס. וההשוואה הכי קרובה שאנשים עושים בין עסקים לפיגורה מקצועית העוסקת בתחום זה "רואי החשבון" ו"יועצי המס"

רבים העסקים הקיימים או כאלה שרוצים להקים מיזמים ועסקים חדשים הולכים ומבקשים את עצתם של רואי החשבון, רבים מאלה הקושרים את תחום העסקים, (ההתנהלות, ההחלטות העסקיות, השאלות כן לפתוח! האם כדאי לפתוח! איך פותחים! איך ממשיכים מכאן! ) מכוונים לרואי החשבון או יועצי המס וכלל לא מפנימים כי רואה חשבון או יועץ מס הוא כזה שמתעסק במספרים הקיימים הווה אומר מקבל פעם בחודש את הנתונים מהעסק או החברה והופך אותו לרישום מדויק בכדי להציגו לשלטונות המס.

נכון, כ יועץ עסקי אני בהחלט ממליץ לפנות לרואה חשבון טוב לא מהטעמים או מהכיוון של תפקידו של יועץ עסקי, בעניינים כמו באיזה מסגרת כדאי להקים את העסק, מה יהיו חבויות המס, מה מותר או מה אסור בתפעול העסק ובניירת שלו, ובכלל כול מה שקשור לתחום סמכותו של רואה החשבון.

נושא הייעוץ העסקי דומה לכול התפקידים בהם מוסדות, משרדי ממשלה, לשכות שרים, אנשי עסקים, חברות גדולות, חברות בינוניות אשר נעזרים ביועצים אסטרטגיים, עסקיים, כלכלה, וכול תחום אחר נדרש וזאת מהסיבה כי אדם אחד העוסק בניהול העסק לא יכול להיות מומחה או להתעסק עם כול כך הרבה צדדים של העסק, אם נשווה זאת לעסק קצת יותר קטן הווה אומר אפילו בעל מסעדה שהולכת טוב עסוק בתפעול העסק בקידומו בבעיות היום יומיות שלו ואין לו את הזמן ל"נהל" את המסעדה (זאת הסיבה שענף בתי הקפה בישראל מוחרם ע"י הבנקים ומוגדר כענף בעל סיכון גבוהה כול כך)

ייעוץ עסקית לחברות

אך לא כול עסק הוא בית קפה, רבים הם העסקים שאומנותם היא מקצועם ובאומנות זאת לא כלולים הידע והניסיון בניהול והובלת עסקים, זה התחום אותו יודע לעשות יועץ עסקי או מלווה עסקי או איך שתקראו לזה בז'רגון המקצועי לו העסק או החברה זקוקים.

אני יודע שההתייחסות ליועץ עסקי הוא עמו "טפיל" על העסק או החברה אך מי שניסה להעסיק יועץ עסקי מבין כמה תפקיד זה היה חסר בעסק שלו או בחברה אותה הוא מנהל ומצטער שלא עשה כך עד כה.

כותב המאמר מומחה בפיתוח עסקי וליווי עסקים 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן