למה לשלם ליועץ עסקי

האמת שאנשים לא יודעים מה תפקידו של יועץ עסקי במערכת.

לאנשים יש תובנה עצמית כי "יועץ עסקי" זה איזה תפקיד או עיסוק "לא ברור" משהו שאין לו יתדות שלא כמו עורכי דין, אורי חשבון, רופאים, יועצי מס. וההשוואה הכי קרובה שאנשים עושים בין עסקים לפיגורה מקצועית העוסקת בתחום זה "רואי החשבון" ו"יועצי המס"

רבים העסקים הקיימים או כאלה שרוצים להקים מיזמים ועסקים חדשים הולכים ומבקשים את עצתם של רואי החשבון, רבים מאלה הקושרים את תחום העסקים, (ההתנהלות, ההחלטות העסקיות, השאלות כן לפתוח! האם כדאי לפתוח! איך פותחים! איך ממשיכים מכאן! ) מכוונים לרואי החשבון או יועצי המס וכלל לא מפנימים כי רואה חשבון או יועץ מס הוא כזה שמתעסק במספרים הקיימים הווה אומר מקבל פעם בחודש את הנתונים מהעסק או החברה והופך אותו לרישום מדויק בכדי להציגו לשלטונות המס.

נכון, כ יועץ עסקי אני בהחלט ממליץ לפנות לרואה חשבון טוב לא מהטעמים או מהכיוון של תפקידו של יועץ עסקי, בעניינים כמו באיזה מסגרת כדאי להקים את העסק, מה יהיו חבויות המס, מה מותר או מה אסור בתפעול העסק ובניירת שלו, ובכלל כול מה שקשור לתחום סמכותו של רואה החשבון.

נושא הייעוץ העסקי דומה לכול התפקידים בהם מוסדות, משרדי ממשלה, לשכות שרים, אנשי עסקים, חברות גדולות, חברות בינוניות אשר נעזרים ביועצים אסטרטגיים, עסקיים, כלכלה, וכול תחום אחר נדרש וזאת מהסיבה כי אדם אחד העוסק בניהול העסק לא יכול להיות מומחה או להתעסק עם כול כך הרבה צדדים של העסק, אם נשווה זאת לעסק קצת יותר קטן הווה אומר אפילו בעל מסעדה שהולכת טוב עסוק בתפעול העסק בקידומו בבעיות היום יומיות שלו ואין לו את הזמן ל"נהל" את המסעדה (זאת הסיבה שענף בתי הקפה בישראל מוחרם ע"י הבנקים ומוגדר כענף בעל סיכון גבוהה כול כך)

ייעוץ עסקית לחברות

אך לא כול עסק הוא בית קפה, רבים הם העסקים שאומנותם היא מקצועם ובאומנות זאת לא כלולים הידע והניסיון בניהול והובלת עסקים, זה התחום אותו יודע לעשות יועץ עסקי או מלווה עסקי או איך שתקראו לזה בז'רגון המקצועי לו העסק או החברה זקוקים.

אני יודע שההתייחסות ליועץ עסקי הוא עמו "טפיל" על העסק או החברה אך מי שניסה להעסיק יועץ עסקי מבין כמה תפקיד זה היה חסר בעסק שלו או בחברה אותה הוא מנהל ומצטער שלא עשה כך עד כה.

כותב המאמר מומחה בפיתוח עסקי וליווי עסקים 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן