למה לשלם ליועץ עסקי

האמת שאנשים לא יודעים מה תפקידו של יועץ עסקי במערכת.

לאנשים יש תובנה עצמית כי "יועץ עסקי" זה איזה תפקיד או עיסוק "לא ברור" משהו שאין לו יתדות שלא כמו עורכי דין, אורי חשבון, רופאים, יועצי מס. וההשוואה הכי קרובה שאנשים עושים בין עסקים לפיגורה מקצועית העוסקת בתחום זה "רואי החשבון" ו"יועצי המס"

רבים העסקים הקיימים או כאלה שרוצים להקים מיזמים ועסקים חדשים הולכים ומבקשים את עצתם של רואי החשבון, רבים מאלה הקושרים את תחום העסקים, (ההתנהלות, ההחלטות העסקיות, השאלות כן לפתוח! האם כדאי לפתוח! איך פותחים! איך ממשיכים מכאן! ) מכוונים לרואי החשבון או יועצי המס וכלל לא מפנימים כי רואה חשבון או יועץ מס הוא כזה שמתעסק במספרים הקיימים הווה אומר מקבל פעם בחודש את הנתונים מהעסק או החברה והופך אותו לרישום מדויק בכדי להציגו לשלטונות המס.

נכון, כ יועץ עסקי אני בהחלט ממליץ לפנות לרואה חשבון טוב לא מהטעמים או מהכיוון של תפקידו של יועץ עסקי, בעניינים כמו באיזה מסגרת כדאי להקים את העסק, מה יהיו חבויות המס, מה מותר או מה אסור בתפעול העסק ובניירת שלו, ובכלל כול מה שקשור לתחום סמכותו של רואה החשבון.

נושא הייעוץ העסקי דומה לכול התפקידים בהם מוסדות, משרדי ממשלה, לשכות שרים, אנשי עסקים, חברות גדולות, חברות בינוניות אשר נעזרים ביועצים אסטרטגיים, עסקיים, כלכלה, וכול תחום אחר נדרש וזאת מהסיבה כי אדם אחד העוסק בניהול העסק לא יכול להיות מומחה או להתעסק עם כול כך הרבה צדדים של העסק, אם נשווה זאת לעסק קצת יותר קטן הווה אומר אפילו בעל מסעדה שהולכת טוב עסוק בתפעול העסק בקידומו בבעיות היום יומיות שלו ואין לו את הזמן ל"נהל" את המסעדה (זאת הסיבה שענף בתי הקפה בישראל מוחרם ע"י הבנקים ומוגדר כענף בעל סיכון גבוהה כול כך)

ייעוץ עסקית לחברות

אך לא כול עסק הוא בית קפה, רבים הם העסקים שאומנותם היא מקצועם ובאומנות זאת לא כלולים הידע והניסיון בניהול והובלת עסקים, זה התחום אותו יודע לעשות יועץ עסקי או מלווה עסקי או איך שתקראו לזה בז'רגון המקצועי לו העסק או החברה זקוקים.

אני יודע שההתייחסות ליועץ עסקי הוא עמו "טפיל" על העסק או החברה אך מי שניסה להעסיק יועץ עסקי מבין כמה תפקיד זה היה חסר בעסק שלו או בחברה אותה הוא מנהל ומצטער שלא עשה כך עד כה.

כותב המאמר מומחה בפיתוח עסקי וליווי עסקים 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו