למה לי להיות עובד שכיר

למה להיות עובד שכיר?

הסתכלו על שוק המכוניות בישראל, רובם נקנים בשיטת הליסינג הממוני או הליסינג התפעולי, בשתי השיטות הרכב הוא לא בבעלות הרוכש אלא בליסינג הממוני תמורת X כ סף הרכב הופך להיות של הקונה ובתפעולי כלל לא. למה הדבר משקף. פעם רכב היה רכוש, ההתייחסות אליו הייתה כמשהו שלי אישי בעל ערך אבל בעולם של היום רכבים זה כמו "זבל" והמרחק בין שמירת ערך רכוש הוא רחוק כמרחק הגלות "העולם משתנה".

הזכרתי את המהפך בשוק המכוניות בכדי להשוות אותו לשוק העבודה השכירה.

פעם היינו שמחים לעבוד במקומות עבודה שאחרי שנה היינו מקבלים קביעות ומבחינתנו ידענו כי יש לנו עבודה לכול החיים דהיינו בטחון כלכלי. במרוץ השנים עם ההתפתחות המואצת בכול סקטור או ענף הבנו שלמעשה מקום העבודה שלנו לא כול כך בטוח מבחינת העובד ואילו מבחינת המעביד נולדה התובנה כי להעסיק עובד זה "יקר" עד "יקר מאד" למרות שכר המינימום, המשכורות הנמוכות נטו לעובד אך גבוהות במצב המשק הקיים למעביד. עלות עובד מעבר לשכר הנטו שלו למעביד היא תוספת של עוד עשרות אחוזים בשקלול כללי דבר אשר מקשה על עסקים רבים. ראו את ענף החקלאות עם עובדים תאילנדים שם נדרשים המעסיקים לשלם את המס המנדטורי "מס מעסיקים" וזה לא משנה שענף החקלאות מתרסק, המדינה דורשת מס מעסיקים על עובדים זרים מה שהפסיקה לדרוש מהסקטור העסקי לפני שנים.

אז מה הפתרון?

מה הפתרון לעובד?

ומה הפתרון למעביד?

וההצעה שלי היא מאד פשוטה

הפיכת העובדים לעוסקים פטורים הקושרים את עצמם עם מעבידים בהסכם קבוע (ניתן לנסח הסכם בנוסח אחיד) מגובה ע"י משרד המשפטים שינוסח בשפה קלה המקלה על מעביד ועל עובד, כאשר ההתחשבנות בין העובד לבין המעביד הופכת להיות בתנאי "מיקור חוץ" וכנגד חשבוניות. (למעשה הדבר הזה כבר קיים וזה מה שנקרא "חברות ארנק" שמס הכנסה כול כך מתנגד לו).

ולמה זה טוב לעובד?

מכיוון שכבר היום מעבידים רבים מתחילים לקבל שירותים במיקור חוץ בארץ ובעולם ומעדיפים לשלם לפי פרויקטים או שעות דבר אשר יגרום לפיטורים רבים לעובדים שלא התארגנו קודם לכך לעומת התקשרות של עובד עם המעביד שלו בהסכם מיקור חוץ עם יכולת לשרת עוד גורמים בתחומו גם במסגרת עבודה עצמאית. מה שיהפוך את הכנסתו לגמישה וליכולת הגדלת הפעילות שלו וכן הגדלת ההכנסה.

ולמה זה טוב למעביד?

למעביד יהיו הוצאות פחותות על כוח אדם, אחזקתו, אחזקת הרכב שלו, תשלום הסוציאליות שלו, חוקי העבודה הנוקשים הפוגעים ברוב העסקים ויכולת הקטנת עלויות המעביד שיושטו לטובת התחרות הקשה שהוא חווה בעסקו.

לדעתי מצב כזה הוא בחזקת WIN-WIN

אנו כאן בישראל רואים את תחילת המהפך בשוק העבודה הישראלי ולדעתי תוך עשור שיטה זאת תהווה למעלה מ-30% בהתקשרויות בין עובדים למעבידים. כול הגופים האלה כמו ההסתדרות וההסתדרות החדשה על כול אגפיה ותקציבה יהיו מיותרים לחלוטין ולא יהיה להם כול ערך מאחר ועובד יהפוך לעצמאי ויפעל למען מטרותיו האישיות בעצמו.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן