למה לי להיות עובד שכיר

למה להיות עובד שכיר?

הסתכלו על שוק המכוניות בישראל, רובם נקנים בשיטת הליסינג הממוני או הליסינג התפעולי, בשתי השיטות הרכב הוא לא בבעלות הרוכש אלא בליסינג הממוני תמורת X כ סף הרכב הופך להיות של הקונה ובתפעולי כלל לא. למה הדבר משקף. פעם רכב היה רכוש, ההתייחסות אליו הייתה כמשהו שלי אישי בעל ערך אבל בעולם של היום רכבים זה כמו "זבל" והמרחק בין שמירת ערך רכוש הוא רחוק כמרחק הגלות "העולם משתנה".

הזכרתי את המהפך בשוק המכוניות בכדי להשוות אותו לשוק העבודה השכירה.

פעם היינו שמחים לעבוד במקומות עבודה שאחרי שנה היינו מקבלים קביעות ומבחינתנו ידענו כי יש לנו עבודה לכול החיים דהיינו בטחון כלכלי. במרוץ השנים עם ההתפתחות המואצת בכול סקטור או ענף הבנו שלמעשה מקום העבודה שלנו לא כול כך בטוח מבחינת העובד ואילו מבחינת המעביד נולדה התובנה כי להעסיק עובד זה "יקר" עד "יקר מאד" למרות שכר המינימום, המשכורות הנמוכות נטו לעובד אך גבוהות במצב המשק הקיים למעביד. עלות עובד מעבר לשכר הנטו שלו למעביד היא תוספת של עוד עשרות אחוזים בשקלול כללי דבר אשר מקשה על עסקים רבים. ראו את ענף החקלאות עם עובדים תאילנדים שם נדרשים המעסיקים לשלם את המס המנדטורי "מס מעסיקים" וזה לא משנה שענף החקלאות מתרסק, המדינה דורשת מס מעסיקים על עובדים זרים מה שהפסיקה לדרוש מהסקטור העסקי לפני שנים.

אז מה הפתרון?

מה הפתרון לעובד?

ומה הפתרון למעביד?

וההצעה שלי היא מאד פשוטה

הפיכת העובדים לעוסקים פטורים הקושרים את עצמם עם מעבידים בהסכם קבוע (ניתן לנסח הסכם בנוסח אחיד) מגובה ע"י משרד המשפטים שינוסח בשפה קלה המקלה על מעביד ועל עובד, כאשר ההתחשבנות בין העובד לבין המעביד הופכת להיות בתנאי "מיקור חוץ" וכנגד חשבוניות. (למעשה הדבר הזה כבר קיים וזה מה שנקרא "חברות ארנק" שמס הכנסה כול כך מתנגד לו).

ולמה זה טוב לעובד?

מכיוון שכבר היום מעבידים רבים מתחילים לקבל שירותים במיקור חוץ בארץ ובעולם ומעדיפים לשלם לפי פרויקטים או שעות דבר אשר יגרום לפיטורים רבים לעובדים שלא התארגנו קודם לכך לעומת התקשרות של עובד עם המעביד שלו בהסכם מיקור חוץ עם יכולת לשרת עוד גורמים בתחומו גם במסגרת עבודה עצמאית. מה שיהפוך את הכנסתו לגמישה וליכולת הגדלת הפעילות שלו וכן הגדלת ההכנסה.

ולמה זה טוב למעביד?

למעביד יהיו הוצאות פחותות על כוח אדם, אחזקתו, אחזקת הרכב שלו, תשלום הסוציאליות שלו, חוקי העבודה הנוקשים הפוגעים ברוב העסקים ויכולת הקטנת עלויות המעביד שיושטו לטובת התחרות הקשה שהוא חווה בעסקו.

לדעתי מצב כזה הוא בחזקת WIN-WIN

אנו כאן בישראל רואים את תחילת המהפך בשוק העבודה הישראלי ולדעתי תוך עשור שיטה זאת תהווה למעלה מ-30% בהתקשרויות בין עובדים למעבידים. כול הגופים האלה כמו ההסתדרות וההסתדרות החדשה על כול אגפיה ותקציבה יהיו מיותרים לחלוטין ולא יהיה להם כול ערך מאחר ועובד יהפוך לעצמאי ויפעל למען מטרותיו האישיות בעצמו.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן