למה לי להיות עובד שכיר

למה להיות עובד שכיר?

הסתכלו על שוק המכוניות בישראל, רובם נקנים בשיטת הליסינג הממוני או הליסינג התפעולי, בשתי השיטות הרכב הוא לא בבעלות הרוכש אלא בליסינג הממוני תמורת X כ סף הרכב הופך להיות של הקונה ובתפעולי כלל לא. למה הדבר משקף. פעם רכב היה רכוש, ההתייחסות אליו הייתה כמשהו שלי אישי בעל ערך אבל בעולם של היום רכבים זה כמו "זבל" והמרחק בין שמירת ערך רכוש הוא רחוק כמרחק הגלות "העולם משתנה".

הזכרתי את המהפך בשוק המכוניות בכדי להשוות אותו לשוק העבודה השכירה.

פעם היינו שמחים לעבוד במקומות עבודה שאחרי שנה היינו מקבלים קביעות ומבחינתנו ידענו כי יש לנו עבודה לכול החיים דהיינו בטחון כלכלי. במרוץ השנים עם ההתפתחות המואצת בכול סקטור או ענף הבנו שלמעשה מקום העבודה שלנו לא כול כך בטוח מבחינת העובד ואילו מבחינת המעביד נולדה התובנה כי להעסיק עובד זה "יקר" עד "יקר מאד" למרות שכר המינימום, המשכורות הנמוכות נטו לעובד אך גבוהות במצב המשק הקיים למעביד. עלות עובד מעבר לשכר הנטו שלו למעביד היא תוספת של עוד עשרות אחוזים בשקלול כללי דבר אשר מקשה על עסקים רבים. ראו את ענף החקלאות עם עובדים תאילנדים שם נדרשים המעסיקים לשלם את המס המנדטורי "מס מעסיקים" וזה לא משנה שענף החקלאות מתרסק, המדינה דורשת מס מעסיקים על עובדים זרים מה שהפסיקה לדרוש מהסקטור העסקי לפני שנים.

אז מה הפתרון?

מה הפתרון לעובד?

ומה הפתרון למעביד?

וההצעה שלי היא מאד פשוטה

הפיכת העובדים לעוסקים פטורים הקושרים את עצמם עם מעבידים בהסכם קבוע (ניתן לנסח הסכם בנוסח אחיד) מגובה ע"י משרד המשפטים שינוסח בשפה קלה המקלה על מעביד ועל עובד, כאשר ההתחשבנות בין העובד לבין המעביד הופכת להיות בתנאי "מיקור חוץ" וכנגד חשבוניות. (למעשה הדבר הזה כבר קיים וזה מה שנקרא "חברות ארנק" שמס הכנסה כול כך מתנגד לו).

ולמה זה טוב לעובד?

מכיוון שכבר היום מעבידים רבים מתחילים לקבל שירותים במיקור חוץ בארץ ובעולם ומעדיפים לשלם לפי פרויקטים או שעות דבר אשר יגרום לפיטורים רבים לעובדים שלא התארגנו קודם לכך לעומת התקשרות של עובד עם המעביד שלו בהסכם מיקור חוץ עם יכולת לשרת עוד גורמים בתחומו גם במסגרת עבודה עצמאית. מה שיהפוך את הכנסתו לגמישה וליכולת הגדלת הפעילות שלו וכן הגדלת ההכנסה.

ולמה זה טוב למעביד?

למעביד יהיו הוצאות פחותות על כוח אדם, אחזקתו, אחזקת הרכב שלו, תשלום הסוציאליות שלו, חוקי העבודה הנוקשים הפוגעים ברוב העסקים ויכולת הקטנת עלויות המעביד שיושטו לטובת התחרות הקשה שהוא חווה בעסקו.

לדעתי מצב כזה הוא בחזקת WIN-WIN

אנו כאן בישראל רואים את תחילת המהפך בשוק העבודה הישראלי ולדעתי תוך עשור שיטה זאת תהווה למעלה מ-30% בהתקשרויות בין עובדים למעבידים. כול הגופים האלה כמו ההסתדרות וההסתדרות החדשה על כול אגפיה ותקציבה יהיו מיותרים לחלוטין ולא יהיה להם כול ערך מאחר ועובד יהפוך לעצמאי ויפעל למען מטרותיו האישיות בעצמו.

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו