האם עדיף עובד שכיר או פרילנסר

האם עדיף עובד שכיר או פרילנסר

למה כדאי לנו להפוך משכירים לעצמאים

זה נכון, שטוב להיות עובד שכיר במשרה קבועה אם תנאים כמו רכב, סוללרי ממומן, חופשות, תשלום ימי מחלה, חודש 13, מתנות, ימי כיף, גיבוש ועוד תנאים מפנקים, יותר מזה זה גם שקט נפשי, בטחון כלכלי, מעמד כזה ואחר תלוי בתפקיד, והאמת מכל הבחינות "לא רע להיות שכיר"

אם כך אז מה הבעיה?

ויש בעיה!!!

והבעיה הזאת הולכת ומתעצמת!

היא מתחילה במשפט המוכר "לא לעולם חוסן"

רקע

העולם המודרני הנגלה לנו בעשורים האחרונים מגלה לנו כי תוחלת החיים רק עולה ועולה.

פעם גיל הפרישה לגמלאות היה שייך לאנשים "זקנים" תרתי משמע, אדם או גברת שיצאו לפנסיה ממקום עבודתם נחשבו לאנשים זקנים וגם נראו אנשים זקנים, בנוסף היו לאנשים אלה פנסיה משולמת ממקום העבודה, פיצויים שקיבלו והמחייה לא הייתה יקרה כלל וכלל. (אני אפילו זוכר את אבי ז"ל שיצא לפנסיה "הוא היה אדם זקן אבל אם הכנסה שכיבדה אותו מאד).

קראו: הדרך הנכונה לפתיחת עסק 

היום אדם הפורש לפנסיה הוא אדם צעיר, מצויד בכל אמצעי הטכנולוגיה, נראה טוב, לא נראה זקן, קל וחומר אנשים שפורשים או מפוטרים בגיל צעיר יותר 40-50, מלאי מרץ, עושים ספורט, נפגשים בבתי קפה ומרגישים כי יש להם עוד מה לעשות ומה לתרום (התחושה דומה לרמטכ"ל פורש אשר בן רגע חייו מתחילים להיות משעממים בלי טלפונים, בלי ישיבות, בלי החלטות (לא משנה שלהם יש ישר תפקיד מחכה אבל זאת התחושה)

מעבר לכל זה יש את אלמנט ההכנסה לכל הפורשים לפנסיה אשר יורדת בצורה משמעותית אם לא דרמטית בגלל מבנה הפנסיה הנהוג במדינת ישראל.

כולנו יודעים את מבנה הפנסיות במדינת ישראל, כולנו יודעים כי הפנסיות נחתכו בעקבות דמי הניהול של מנהלי הקופות, כולנו יודעים כי הפנסיות נחתכות במיליארדים בגלל התספורות לחביבי הממשל וכולנו יודעים שביום פקודה בקושי יהיה לפנסיונר לרכוש מזון בגלל פנסיה נמוכה המחוברת לקצבה נמוכה של המוסד לביטוח לאומי. וכאן הרבה פנסיונרים צעירים ברוחם ועדיין אם כוח ומוטיבציה ימצאו את עצמם משועממים (אף מעסיק לא לוקח היום עובדים מעל לגיל 40) ויותר מכל עם חצי הכנסה שהיו רגילים לה.

עוד נתון שחשוב שנדע שאם פעם עובד שהיה קבוע לא ניתן לפטרו היום במייל קצר עובד מפוטר הביתה אפילו מבלי למלא את חודש ההודעה מראש "ארוז חפצים אומר המייל, השאר המכונית בחניון, וכל זכויותיך יכנסו לחשבון הבנק שלך)

כהערת אגב: העולם הפך להיות גלובלי, התעשייה עברה למזרח ולכן אין הרבה עובדי תעשיה בישראל, ועיקר העובדים מתמקדים היום במשרדי הממשלה למיניהם, בשירותים, בטכנולוגיה וכמי ששומע כמה עובדי קבלן יש ואיך נלחמים להוריד עובדי קבלן המצב יהיה הפוך, יהיו יותר עובדי קבלן וחברות ועסקים בתחומים שונים יעדיפו לעבוד אם עובדים פרילנסר אשר אין ביניהם יחסי עובד מעביד דבר המעיק מאד על מעבידים בישראל עקב עלות הסוציאליות הגבוהות הנהוגות במדינה וכך עסקים יתקיימו, לא שזה לא מתקיים כבר היום ולא רק עם מיקור חוץ בישראל אלה גם מיקור חוץ בעולם כולו.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ומלווה לקוחות המבקשים לפתוח עסקים המלצתי החמה לאנשים אם ראש פתוח, חזון, חלום, שאיפות לעבוד ולהרוויח, טובים בתחומם, (למרות שמי שיש לו רעיון לעסק יכול להיות טוב גם בסקטור שהוא פחות מכיר) שמבינים שלהיות שכיר זה כמו לשחק בקזינו, שייקחו יוזמה, שייצאו מאזור הנוחות שלהם, שיתייעצו עם יועץ עסקי, שיסבירו לרעייה שהם חושבים על המשפחה קדימה, ויתחילו לגלגל רעיון לעסק קדימה.

אסור להיבהל מהסטטיסטיקה שעסקים זה צרות, חובות, מס הכנסה, וקריסות. צריך לחשוב על התפתחות, על עסקים בקטגוריות חדשות שאנו עדים להם חדשות לבקרים,

עסקים מתוכננים נכון, מתנהלים עוד יותר נכון, ומביאים חלק מההון מעצמם והשאר במינוף בנקאי הם עסקים מצליחים ברובם.

אני מאד מציע לכם כי תתחילו לחשוב לכוון עסק עצמאי לאחר שתשקלו חלק מהעובדות שכתבתי כאן.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן