למה חשוב להיות עסק ממותג

למה חשוב להיות עסק ממותג

מיתוג, מיתוג עסקים, מיתוג חברות, מיתוג ופרסום, איך ממתגים?
אם הייתם צריכים למתג את ישראל בעולם איך הייתם עושים זאת? הנה עכשיו יש לנו אתגר "שמיים פתוחים" בפתח, מאות אלפי תיירים יגיעו לישראל, ואני שואל איך היינו ממתגים את ישראל. אז בכדי להמחיש מיתוג מהו, כמובן, הולכים למוח האנושי של התייר/הלקוח הפוטנציאלי ומזכירים לו פחות או יותר מה הוא יודע. לגבי ישראל המצב קצת יותר מסובך כי מה שאזרחי העולם מכירים את ישראל הם יודעים על מלחמות, פצצות ברחובות, פיצוצים באוטובוסים וכ"ד. זה לא כמו למתג את "פריז" ולהשתמש ב"מגדל אייפל" בשדרות ה-שהאנליזה, ועכשיו גם ביורו דיסני שליד פריס. בישראל זה שונה.

 

היום אנו צריכים למתג ישראל עם עבר ואם הווה, העבר ידבר על ה"פלאפל" על "שדה בוקר" על "ירושלים" ועל הקיבוץ והמושב….ההווה כבר צריך לדבר אחרת. לדוגמא: ואני מקווה שלא תכעסו עלי קחו את התפתחות התיירות של החד מיניים, ישראל והעיר תל אביב הפכה לשם דבר בכול מה שקשור לפתיחות מינית ( לא חלונות אדומים כמו באמסטרדם) או בתי בושת כמו ב"פרנקפורט" אבל תרבות של עיר שמרכזת ציבור לא מבוטל של חד מיניים הכולל מסיבות, תהלוכות רחוב, חברות שהתפתחה דרך אתרי האינטרנט וכ"ד. זה צד אחד של המטבע שמדינת ישראל משווקת היום תיירות לישראל, מצד שני והפוך לתרבות הזאת יש לנו את שיווק ישראל דרך ההיבט הדתי והעיר ירושלים עיר שלושת הדתות עם מקומות תיירותיים ממותגים נוספים במיתוג כמו, ירושלים, צפת, נצרת. המוסף נוכל למתג את ישראל בעיר הקיט שלה "אילת" ושוב "תל-אביב" עיר ללא הפסקה. רק לא למתג את ישראל כמדינה החייה על חרבה. כאן במקרה של ישראל כפי שציינתי המיתוג חייב לשים דגש על כול הדברים האחרים שיש לישראל להציע. וזה ימתג אותה בדיוק כמו שצריך למתג. כ-יועץ שיווק, אני חושב שלמתג את ישראל ברמות האלה, ולפנות לקהלים ייעודיים בעולם להגיע ליהנות כול אחד למה שהוא מחובר זה חכם ומחוכם. העבודה הרבה יותר קשה כי צריך להוציא מהדימוי העצמי של המדינה "מדינה במלחמה".

 

ועכשיו לדוגמא שונה בתכלית מיתוג עסקי לחברות, שאנו רוצים למתג "יין" מישראל. איך נמתג אותו, "יין ישראלי" " מהענבים הארץ ישראלים שנקטפו ונשתמרו אצל הכורמים הראשונים, נתאר את גידול הענבים, נספר על תהליך האריזה, נראה את מרתפי המצאות דודי העץ הענקיים לשימור היין, והכי חשוב נראה ישראלים לוגמים יין בהנאה…ראו איך ממתגים את המים המינראליים, עד היום אנו לא יודעים עם זה טוב לנו או זה רע לנו אבל המיתוג לטעמי כ-יועץ שיווק עובד שעות נוספות: מים ממעמקי נהר הירדן, מים מפסגות הרי הלבנון, זה לישראלים, לאירופאים: מים מפסגות הרי האלפיים, וכאלה וכאלה. כול מוצר וכול שירות ניתן למצוא לו את המיתוג אשר איתו יתאפשר לנו למכור ולמכור הרבה יותר.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן