למה חובה לנהל תזרים מזומנים

למה חובה לנהל תזרים מזומנים

תזרים המזומנים הורג את העסקים.

בוא נצייר מקרה אחד מתוך רבים כיצד נוצר תזרים מזומנים שלילי.

חברה או עסק שמאזן הפעילות שלו מראה כי נמצא בהפסד (הכנסה-הוצאה= רווח או הפסד) ואינם מתאימים את ההוצאות שלהם להכנסות וכתוצאה מכך נוצר גרעון בהון החוזר של החברה או העסק.

עוברים החודשים והגרעון מתנפח לממדים שמותירים את החברה ללא מזומנים (כזכור ההפסד יצר את הגרעון). מכאן מתחיל כדור השלג להתגלגל. לחברה לא נותרו מזומנים בקופתה ותזרים המזומנים שלה הופך להיות שלילי.

ואז בא הגואל בדמות ההלואות הבנקאיות או החוץ בנקאיות שמזרימות "סמים" בדמות חמצן שיתן לחברה או לעסק להמשיך לפעול.
אבל עדין החברה או העסק לא התאימו את ההוצאות להכנסות וגם שעשו כן והצליחו במהלך של חודשים להתאים ולאזן חשבונאית את העסק אבל אז ההלוואות שלקחו ואותם צריך להחזיר יוצרים שוב תזרים מזומנים שלילי.

וזהו הגלגל. וזה נכון לגבי חברות גדולות כקטנות.

יש עוד הרבה מודלים כיצד נוצר תזרים מזומנים שלילי שיכול לגרום לקריסה של העסק או החברה וידנו קצרה מלתאר אותם כאן.

לנהל תזרים מזומנים

החשיבות בעזרה של יועץ עסקי לניהול תזרים נכון יותר

עסק או חברה חייבת לשכור יועץ עסקי, יועץ שיווקי, על מנת שיוכל לעזור לבעל העסק או החברה לראות את הנולד ולהתאים את המעגל של הוצאות, הכנסות, ומכירות…

שלושת הדברים העקריים לקיומו של עסק או חברה.

ביום כתיבת המאמר הזה התועדנו על קופת חולים לאומית הנמצאת בגרעון של 300 מיליון ש"ח ותזרים מזומנים שלילי

בניהול עסק צריך לדעת לפני הכל לנהל תזרים מזומנים שנוכל לעמוד בו ויעזור לנו להתפתח! 

קרא עוד על הלואות לשכירים ולעסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן