למה המסחר הולך ודועך בישראל

לא די לנו שעסקים בישראל "קורסים" מהגדול ועד הקטן הנה מודיע לנו שר הכלכלה (לשעבר משרד המסחר והתעשייה) האחראי על המגזר העסקי והיצרני בישראל מהעסקים הקטנים ועד הגדולים, כי מהיום יוכל כול אזרח לייבא מוצרים בייבוא אישי (לא שלא היה ניתן לייבא עוד קודם) אבל הפעם יורדת הרגולציה, יורדים המיסים, הביורוקרטיה מתקצרת, והופ מר צין צין מאיזה כפר מרוחק מהעולם במזרח  יוכל להתפרנס מרכישת מוצרים ע"י ישראלים.  

ומה קורה אתנו, עם היצרנים המעטים שנשארו, עם העסקים הקטנים, אם אותם מאות אלפי בעלי עסקים שהפרנסה תתלקח מהם, שיצטרכו להתמודד מול יבוא זול מארץ כזאת ואחרת. הרי כבר היום בתים מיובאים, חדרי מקלחות, ארונות, סלונים, וילונות, מטבחים ומה לא עוד מיובאים מארצות המזרח במחירים מצחיקים. וזה רק הסיפא של סל המוצרים הענק המיובא מחו"ל.

כ יועץ עסקי אני רואה שהשוק הקימוני הולך ונהרס

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מבין כי פתיחת הייבוא היא גם לגבי מוצרי מזון, אז נכון שפערי הרווחים בין היצרנים המקומיים לצרכני המזון ומוצרי  מכולת הם ענקיים, כאשר היצרנים הם אלה שצריכים לממן את בניית המרכולים המפוארים והענקיים, לממן את המדפים, הדיילות, הבונוסים, המתנות, כול זה כמובן משלם הלקוח בסופו של יום ולכן מחירי מוצרי המזון בישראל יקרים, מבחינה זאת אני מעריך את משרד הכלכלה בהחלטתו אבל חושב שזו מכת מוות לשאר העסקים הקטנים והבינוניים ואלה אשר הם יצרני מזון אך לא מהשורה הראשונה ונאלצים להידחף למדפים צדדיים במרכול הענק.

 יש כאן פרדוקס עצום לפתיחת השוק הגלובלי לישראל וזאת עקב המצב המבודד בו נמצאת ישראל כאשר אויבים סביב לה ואף גבול יבשתי לא פתוח באמת ליצירת סחר נורמאלי כפי שקיים במדינות העולם. כאן אנו צריכים למכור אחד לשני, המסחר מתנהל בנינו לבין עצמנו, האוכלוסייה לא גודלת כפי שגדלים המוצרים, היקפם, המגוון, וכמובן התחרות המטורפת.

 המלצות למכירה נכונה

כאשר ישראל פתוחה לעולם החיצון ואפילו מים מיובאים מארצות הניכר, וגרביים ותחתונים לצבא ההגנה לישראל, וחנוכיות, וסביבונים, וכלי בית ייעודיים ומה לא. הרבה הצלחה לתעשייה ולמסחר הישראלי אני לא רואה לצערי, וריבון, ממשלה, במצבה של ישראל "ארצנו הקטנטונת"  אנו מחויבים להתנהל לא בדיוק כפי שמתנהל המסחר בעולם הגדול.

 דרך אגב בדור הקודם כך היו פני הדברים, ואכלנו, שתינו, היה לנו כסף לרכוש בתים, קנינו מיצרנים מקומיים, מסוחרים מקומיים והכול היה טוב. האם זה השוק החופשי וההפרטות וכול אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה זו המדיניות?

 אני חושב שממשלת ישראל חייבת לעודד צעדי מסחר מקומיים ולא לפתוח את העולם כולו לשוק הישראלי.  מדינה אשר 50% מהתקציב שלה הולך לביטחון חייבת לחשוב במושגים אחרים השומרים על העסקים בישראל. להם, לבני משפחותיהם, ולמועסקים שלהם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן