למה בעלי עסקים לא משלמים את הפנסיה והפיצויים לעובדים

למה חלקנו בעלי העסקים במדינת ישראל לא משלמים את הזכויות הסוציאליים של העובדים

עובדה היא כי החובות המושטות על המעסיקים בישראל הוא כבד וקשה למעביד הפרטי (זה לא משנה אם אנחנו כמו או אנחנו מתחת או למעלה ממדינות ה-OECD) אני לא עושה את ההשוואה הזאת מאחר והחיים העסקיים במדינת ישראל מושפעים מהרבה מאד ממה שקורה במדינה (למשל תקציב הביטחון) אבל לא לזה אני מבקש להתייחס, במאמר זה אני מבקש להתייחס לבחירות שעושה המעסיק הישראלי בחלוקת התקציב שלו כאשר את נושא המיסים של העובדים ובפרט התשלום לפנסיה או פיצויים לא משולם על ידו והוא הופך את זה לנטל שלא צריך לשלם אותו, מבחינת חלק מהמעסיקים הישראלים התשלום הזה לא צריך שיהיה.

אני יוד ואני נתקל עם בעלי עסקים שאומרים לי בקושי אני מוציא שכר עבורי "איך אתה רוצה שאני ישלם את הפנסיה והפיצויים" ואני בהחלט מבין אותו אבל לא מסכים אתו.

קרא העסק עובד אבל אין לי כסף

עסק שעדיין עובד ולא נמנה בין 850 העסקים שנסגרים בחודש רובם בגלל ניהול כושל והעדפות לא נכונות חייב לדאוג לעובדיו למרות שהתנאים הסוציאליים בישראל המשולמים ע"י חלק המעביד (שהרי את חלקו של העובד העסק מקזז מהעובד) הוא גבוהה, אבל לא רק שבעל העסק לא משלם צריך להבין שזו עברה פלילית והיא כולה תושט על בעל העסק או מנכ"ל החברה באופן אישי.

אני גם מסכים עם המילים שאומר לי בעל העסק: ראה: את העובדים: איזה פנסיה הם יקבלו כאשר הכספים האלה מושקעים בחברות אשר כל יום עושים להם תספורות, מה יישאר לעובד שלי, ויש כאלה שמגדילים ואומרים "אני מוכן לפתוח לכל עובד תכנית חסכון ואז לכל הפחות הוא ייהנה מהכסף" נכון, אבל לא ישים.

המצוקות בעסקים ברובם קורים בגלל התנהלות לא נכונה, תקציב שלא נכתב והעסק לא פועל על פיו, העדפות תשלום לדברים אחרים ולא לדברים החשובים באמת, בעלי עסקים מסתכנים עם לקיחת אחריות פלילית על עצמם ורק בשביל להתגלגל. וזה לא נכון.

לפני זמן מה הוזמנתי לתת ייעוץ בעסק יצרני גדול שנמצא במצוקה, כאשר עברתי עם בעל העסק על ההוצאות שלו גיליתי לתדהמתי שלא רק שלא העביר כספי פנסיה ופיצויים לחברת הביטוח, ביטוח לעסק לא היה לו וכאשר אין ביטוח לעסק אין ביטוח למה שקורה לעובדים בעסק או לאנשים שמגיעים לעסק והאחריות שלוקח בעל העסק היא אבסורדית.(כמובן שאמרתי לבעל העסק שעד שהוא לא עושה פוליסת ביטוח לעסק אני לא אוכל לשרת אותו) ומדובר בעסק יצרני עם חומרים מתכות ומכונות.

אומנם זה לא האבסורד האחד יש רבים מדוגמאות שונות ומשונות.

עסקים שלא יכולים לשלם או לא משלמים ביטוח פנסיה ופיצויים או ביטוח בכלל (אני לא סוכן ביטוח אם מישהו חושב כך) אין כל סיבה לעסק להתקיים כי העסק חולה. אנא חשבו על זה.

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן