למה בעלי עסקים לא משלמים את הפנסיה והפיצויים לעובדים

למה חלקנו בעלי העסקים במדינת ישראל לא משלמים את הזכויות הסוציאליים של העובדים

עובדה היא כי החובות המושטות על המעסיקים בישראל הוא כבד וקשה למעביד הפרטי (זה לא משנה אם אנחנו כמו או אנחנו מתחת או למעלה ממדינות ה-OECD) אני לא עושה את ההשוואה הזאת מאחר והחיים העסקיים במדינת ישראל מושפעים מהרבה מאד ממה שקורה במדינה (למשל תקציב הביטחון) אבל לא לזה אני מבקש להתייחס, במאמר זה אני מבקש להתייחס לבחירות שעושה המעסיק הישראלי בחלוקת התקציב שלו כאשר את נושא המיסים של העובדים ובפרט התשלום לפנסיה או פיצויים לא משולם על ידו והוא הופך את זה לנטל שלא צריך לשלם אותו, מבחינת חלק מהמעסיקים הישראלים התשלום הזה לא צריך שיהיה.

אני יוד ואני נתקל עם בעלי עסקים שאומרים לי בקושי אני מוציא שכר עבורי "איך אתה רוצה שאני ישלם את הפנסיה והפיצויים" ואני בהחלט מבין אותו אבל לא מסכים אתו.

קרא העסק עובד אבל אין לי כסף

עסק שעדיין עובד ולא נמנה בין 850 העסקים שנסגרים בחודש רובם בגלל ניהול כושל והעדפות לא נכונות חייב לדאוג לעובדיו למרות שהתנאים הסוציאליים בישראל המשולמים ע"י חלק המעביד (שהרי את חלקו של העובד העסק מקזז מהעובד) הוא גבוהה, אבל לא רק שבעל העסק לא משלם צריך להבין שזו עברה פלילית והיא כולה תושט על בעל העסק או מנכ"ל החברה באופן אישי.

אני גם מסכים עם המילים שאומר לי בעל העסק: ראה: את העובדים: איזה פנסיה הם יקבלו כאשר הכספים האלה מושקעים בחברות אשר כל יום עושים להם תספורות, מה יישאר לעובד שלי, ויש כאלה שמגדילים ואומרים "אני מוכן לפתוח לכל עובד תכנית חסכון ואז לכל הפחות הוא ייהנה מהכסף" נכון, אבל לא ישים.

המצוקות בעסקים ברובם קורים בגלל התנהלות לא נכונה, תקציב שלא נכתב והעסק לא פועל על פיו, העדפות תשלום לדברים אחרים ולא לדברים החשובים באמת, בעלי עסקים מסתכנים עם לקיחת אחריות פלילית על עצמם ורק בשביל להתגלגל. וזה לא נכון.

לפני זמן מה הוזמנתי לתת ייעוץ בעסק יצרני גדול שנמצא במצוקה, כאשר עברתי עם בעל העסק על ההוצאות שלו גיליתי לתדהמתי שלא רק שלא העביר כספי פנסיה ופיצויים לחברת הביטוח, ביטוח לעסק לא היה לו וכאשר אין ביטוח לעסק אין ביטוח למה שקורה לעובדים בעסק או לאנשים שמגיעים לעסק והאחריות שלוקח בעל העסק היא אבסורדית.(כמובן שאמרתי לבעל העסק שעד שהוא לא עושה פוליסת ביטוח לעסק אני לא אוכל לשרת אותו) ומדובר בעסק יצרני עם חומרים מתכות ומכונות.

אומנם זה לא האבסורד האחד יש רבים מדוגמאות שונות ומשונות.

עסקים שלא יכולים לשלם או לא משלמים ביטוח פנסיה ופיצויים או ביטוח בכלל (אני לא סוכן ביטוח אם מישהו חושב כך) אין כל סיבה לעסק להתקיים כי העסק חולה. אנא חשבו על זה.

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן