למה בעלי עסקים לא משלמים את הפנסיה והפיצויים לעובדים

למה חלקנו בעלי העסקים במדינת ישראל לא משלמים את הזכויות הסוציאליים של העובדים

עובדה היא כי החובות המושטות על המעסיקים בישראל הוא כבד וקשה למעביד הפרטי (זה לא משנה אם אנחנו כמו או אנחנו מתחת או למעלה ממדינות ה-OECD) אני לא עושה את ההשוואה הזאת מאחר והחיים העסקיים במדינת ישראל מושפעים מהרבה מאד ממה שקורה במדינה (למשל תקציב הביטחון) אבל לא לזה אני מבקש להתייחס, במאמר זה אני מבקש להתייחס לבחירות שעושה המעסיק הישראלי בחלוקת התקציב שלו כאשר את נושא המיסים של העובדים ובפרט התשלום לפנסיה או פיצויים לא משולם על ידו והוא הופך את זה לנטל שלא צריך לשלם אותו, מבחינת חלק מהמעסיקים הישראלים התשלום הזה לא צריך שיהיה.

אני יוד ואני נתקל עם בעלי עסקים שאומרים לי בקושי אני מוציא שכר עבורי "איך אתה רוצה שאני ישלם את הפנסיה והפיצויים" ואני בהחלט מבין אותו אבל לא מסכים אתו.

קרא העסק עובד אבל אין לי כסף

עסק שעדיין עובד ולא נמנה בין 850 העסקים שנסגרים בחודש רובם בגלל ניהול כושל והעדפות לא נכונות חייב לדאוג לעובדיו למרות שהתנאים הסוציאליים בישראל המשולמים ע"י חלק המעביד (שהרי את חלקו של העובד העסק מקזז מהעובד) הוא גבוהה, אבל לא רק שבעל העסק לא משלם צריך להבין שזו עברה פלילית והיא כולה תושט על בעל העסק או מנכ"ל החברה באופן אישי.

אני גם מסכים עם המילים שאומר לי בעל העסק: ראה: את העובדים: איזה פנסיה הם יקבלו כאשר הכספים האלה מושקעים בחברות אשר כל יום עושים להם תספורות, מה יישאר לעובד שלי, ויש כאלה שמגדילים ואומרים "אני מוכן לפתוח לכל עובד תכנית חסכון ואז לכל הפחות הוא ייהנה מהכסף" נכון, אבל לא ישים.

המצוקות בעסקים ברובם קורים בגלל התנהלות לא נכונה, תקציב שלא נכתב והעסק לא פועל על פיו, העדפות תשלום לדברים אחרים ולא לדברים החשובים באמת, בעלי עסקים מסתכנים עם לקיחת אחריות פלילית על עצמם ורק בשביל להתגלגל. וזה לא נכון.

לפני זמן מה הוזמנתי לתת ייעוץ בעסק יצרני גדול שנמצא במצוקה, כאשר עברתי עם בעל העסק על ההוצאות שלו גיליתי לתדהמתי שלא רק שלא העביר כספי פנסיה ופיצויים לחברת הביטוח, ביטוח לעסק לא היה לו וכאשר אין ביטוח לעסק אין ביטוח למה שקורה לעובדים בעסק או לאנשים שמגיעים לעסק והאחריות שלוקח בעל העסק היא אבסורדית.(כמובן שאמרתי לבעל העסק שעד שהוא לא עושה פוליסת ביטוח לעסק אני לא אוכל לשרת אותו) ומדובר בעסק יצרני עם חומרים מתכות ומכונות.

אומנם זה לא האבסורד האחד יש רבים מדוגמאות שונות ומשונות.

עסקים שלא יכולים לשלם או לא משלמים ביטוח פנסיה ופיצויים או ביטוח בכלל (אני לא סוכן ביטוח אם מישהו חושב כך) אין כל סיבה לעסק להתקיים כי העסק חולה. אנא חשבו על זה.

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן