למה אנשים לוקחים קאוצר לצידם

למה היום יותר מתמיד אנו חייבים מנטור או קאוצר

אנו נמצאים בעולם שהאתמול הוא היסטוריה כאשר היום הוא העתיד והמחר הוא עתידני. מה שהיה נכון לאתמול כבר לא נכון להיום וכך הלאה.

גידול האוכלוסין, חיסול קטגוריות, לידה של קטגוריות חדשות, המזרח ויבשת אפריקה, המהפך הטכנולוגי, התחרות, השפע וההיצע בתקופת זמן כל כך קצרה שהשתנתה גרמה לאיבוד חושים, חוסר התמצאות, חוסר בטחון כלכלי לכולם ואנדרלמוסיה שונה במחשבה.

הארכת תוחלת החיים לדור רביעי הביאה מבוגרים בגיל צעירים במחשבה ובתחושה עם רצון לעשייה לשוקת שבורה כתוצאה מפיטורין של אנשים בגילים 40-50 ללא יכולת אישית למצוא מקום חלופי או לעשות משהו עם עצמם.

קראו: האם אתם צריכים מנטור עסקי 

פעם אנשים היו יוצאים לפנסיה בגיל 60-65, הם נחשבו "זקנים" לא היה להם ידע במחשבים או באיזה שהו טכנולוגיה והיו דועכים עם הזקנה, הזמן לחשוב על מחלות, לשחק עם הנכדים (מה שהיום בלתי אפשרי כי לנכדים יש את העולם שלהם והם אפילו כבר רחוקים מההורים) ולהעביר את זמנם בשעמום.

היום זה לא כך, אנשים מעל גיל 40 צעירים בנפשם, יודעי טכנולוגיה, עם מוטיבציות גבוהות ומחפשים בנרות משהו לעשות ולתרום.

אותו דבר לגבי אנשים צעירים יותר המחפשים את עולמם אם בשטח הלימודים שלהם או בהגשמת חלומות ורעיונות שרצות להם במחשבה ופוחדים פחד אימים לעשות צעדים שאולי יפילו אותם לקרשים. בכלל צעירים היום מבינים שעולם התעסוקה (שכירים) זה כבר לא משהו בטוח בעל קביעות לעולמי עד והם מבינים כי מעסיקים מעדיפים לעבוד היום עם "מיקור חוץ" "קבלני משנה" "אאוטסורסינג" בארץ ובעולם, כי זה יותר זול להם לעומת העסקת עובדים אם כל החובות הסוציאליות המושטות עליהם.

בנוסף לכל זה צריך לקחת בידיעה שגם אנחנו כבני אדם השתנינו, תכניות הטלוויזיה המחנכות אותנו לערכים חדשים, בית החרושת לטלנטים, הטכנולוגיה, שפת הפוליטיקאים והתקשורת המשפיעה עלינו, המרוץ לעושר ולכסף, הניסיון לשכפל את החיים הטובים הנגלים לנו בטיולים לחו"ל או במדיה, הפך אותנו ליותר חומרניים, יותר בעלי שאיפות גבוהות, ואנחנו מתוסכלים עם עצמנו שאנו לא יודעים או לא יכולים להגשים אותם גם כמטרה מינימלית לחוסן כלכלי לאורך זמן.

קאוצר או מנטור לא יפתור את כל הבעיות, אבל עצם היותו מעורה מתקופת הטלפון עם החוגה ועד הטסת רחפניים היום, עם ניסיון אדיר של תקופת האתמול ההיום והמחר, בעל כושר מנהיגות ויכולת להזיז דברים גם היום הוא זה שיכול לרוץ אתכם למטרות שהצבתם לעצמכם או ביחד לתכנן מטרות חדשות ולהגיע עליהם.

די חשבתי אם לכתוב את המשפט הבא אבל אני מרגיש אם לא אכתוב אותו משהו יתפספס "המעבר היום בעולם המודרני מפסיכולוגים המטפלים באנשים אשר את מצבם תיארתי כאן לקאוצרים או מנטורים הוא חסר תקדים וזאת מאחר והפסיכולוג שומע ואילו מנטור או הקאוצר שומע ועושה"

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן