למה אנשים לוקחים קאוצר לצידם

למה היום יותר מתמיד אנו חייבים מנטור או קאוצר

אנו נמצאים בעולם שהאתמול הוא היסטוריה כאשר היום הוא העתיד והמחר הוא עתידני. מה שהיה נכון לאתמול כבר לא נכון להיום וכך הלאה.

גידול האוכלוסין, חיסול קטגוריות, לידה של קטגוריות חדשות, המזרח ויבשת אפריקה, המהפך הטכנולוגי, התחרות, השפע וההיצע בתקופת זמן כל כך קצרה שהשתנתה גרמה לאיבוד חושים, חוסר התמצאות, חוסר בטחון כלכלי לכולם ואנדרלמוסיה שונה במחשבה.

הארכת תוחלת החיים לדור רביעי הביאה מבוגרים בגיל צעירים במחשבה ובתחושה עם רצון לעשייה לשוקת שבורה כתוצאה מפיטורין של אנשים בגילים 40-50 ללא יכולת אישית למצוא מקום חלופי או לעשות משהו עם עצמם.

קראו: האם אתם צריכים מנטור עסקי 

פעם אנשים היו יוצאים לפנסיה בגיל 60-65, הם נחשבו "זקנים" לא היה להם ידע במחשבים או באיזה שהו טכנולוגיה והיו דועכים עם הזקנה, הזמן לחשוב על מחלות, לשחק עם הנכדים (מה שהיום בלתי אפשרי כי לנכדים יש את העולם שלהם והם אפילו כבר רחוקים מההורים) ולהעביר את זמנם בשעמום.

היום זה לא כך, אנשים מעל גיל 40 צעירים בנפשם, יודעי טכנולוגיה, עם מוטיבציות גבוהות ומחפשים בנרות משהו לעשות ולתרום.

אותו דבר לגבי אנשים צעירים יותר המחפשים את עולמם אם בשטח הלימודים שלהם או בהגשמת חלומות ורעיונות שרצות להם במחשבה ופוחדים פחד אימים לעשות צעדים שאולי יפילו אותם לקרשים. בכלל צעירים היום מבינים שעולם התעסוקה (שכירים) זה כבר לא משהו בטוח בעל קביעות לעולמי עד והם מבינים כי מעסיקים מעדיפים לעבוד היום עם "מיקור חוץ" "קבלני משנה" "אאוטסורסינג" בארץ ובעולם, כי זה יותר זול להם לעומת העסקת עובדים אם כל החובות הסוציאליות המושטות עליהם.

בנוסף לכל זה צריך לקחת בידיעה שגם אנחנו כבני אדם השתנינו, תכניות הטלוויזיה המחנכות אותנו לערכים חדשים, בית החרושת לטלנטים, הטכנולוגיה, שפת הפוליטיקאים והתקשורת המשפיעה עלינו, המרוץ לעושר ולכסף, הניסיון לשכפל את החיים הטובים הנגלים לנו בטיולים לחו"ל או במדיה, הפך אותנו ליותר חומרניים, יותר בעלי שאיפות גבוהות, ואנחנו מתוסכלים עם עצמנו שאנו לא יודעים או לא יכולים להגשים אותם גם כמטרה מינימלית לחוסן כלכלי לאורך זמן.

קאוצר או מנטור לא יפתור את כל הבעיות, אבל עצם היותו מעורה מתקופת הטלפון עם החוגה ועד הטסת רחפניים היום, עם ניסיון אדיר של תקופת האתמול ההיום והמחר, בעל כושר מנהיגות ויכולת להזיז דברים גם היום הוא זה שיכול לרוץ אתכם למטרות שהצבתם לעצמכם או ביחד לתכנן מטרות חדשות ולהגיע עליהם.

די חשבתי אם לכתוב את המשפט הבא אבל אני מרגיש אם לא אכתוב אותו משהו יתפספס "המעבר היום בעולם המודרני מפסיכולוגים המטפלים באנשים אשר את מצבם תיארתי כאן לקאוצרים או מנטורים הוא חסר תקדים וזאת מאחר והפסיכולוג שומע ואילו מנטור או הקאוצר שומע ועושה"

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן