למה אני צריך יועץ עסקי

הנה אנחנו בתחילת שנת 2014 והשאלה עם נבחן את הפעילות העסקית שלנו בשנה הקודמת.

עדיין אחוז גבוה של עסקים וחברות בישראל ממשיכים להתנהל באותה דרך בה הם מתנהלים שנים, אם זה מבחינה ניהולית, אם זה מבחינה כספית, שיווקית, פרסונלית, מימון וכיוצא בזה.

עולם העסקים תופש פוזיציות מדי יום ביומו פוזיציות אשר אין בכוח העסק הארגון או החברה להתגמש בהם באותה מהירות בה משתנה השדה העסקי מדי יום ביומו.

בעלי עסקים וחברות חוששים משינויים, בדיוק כפי שחוששים לבקש מהבנקאי הנחה בריביות ובעמלות פן יבולה להם והבנק לא יעמיד להם יותר אשראי. כך הם חוששים משינויים בעסק, מתהפוכות, מחשש לשנות, וכול מיני חששות שהם אכן טבעיות אבל שגויות בחשיבה עסקית.

ייעוץ עסקי דורון עמית 

לפיכך רבים הם העסקים/החברות אשר ממשיכות "להתגלגל" למחזר כספים, להזרים כספים פרטיים ולהשתמש באשראי כול כך יקר. יותר מזה במקום לעשות ניתוח מקצועי עסקי בעסק ממשיכים לחפש את הכספים, ההלוואות, מחזור ההלוואות, השעבודים וכול מה שניתן על מנת שהעסק יישאר.

שינוי בעלילה יכול לבוא רק מהתייצבותו של יועץ עסקי ניהולי אשר כול תפקידו להחזיר את העסק/החברה לפסים ניהוליים נכונים ובתהליך ארוך להפוך את העסק לעסק לא מפסיד (חשבונאית ותזרימית) ועד לשלב שהוא מביא רווחים (מעבר לשכר) לבעליו.

הנושא המרכזי היום אצל בעלי עסקים היא העובדה כי רוב יום עבודתם מוקדש לתפעול העסק/החברה ולא לניהול עסקי הדורש מחשבה, ניסיון, יידע והתמקדות במטרה.

הדבר דומה לבעלי המקצוע לדוגמא הגשת מאזן שנתי לרשויות המס. הרי מי שיכול לעשות עבודה זאת זה רואה החשבון בעל העסק אפילו אם יש לו השכלה והכשרה מתאימה לא יוכל לעשות זאת מאחר והוא עסוק בעיסוקו שלו אותו דבר לגבי ליווי עסקי ניהולי המוריד מבעל העסק/החברה את נושא הניהולי, המימון, הבנק ושאר התרומה האדירה שהוא מביא לעסק/חברה.

לדעתי, בעלי עסקים וחברות יודעים בתת מודע שהם חייבים יועץ עסקי לעסקם או מי שייתן ייעוץ וליווי בתחילת פרויקט או מיזם חדש אבל למעשה לא רואים ב"עיין" את התמורה שהם מקבלים שלא כמו הדוגמה שהזכרתי קודם עם רואה החשבון.

הכותב הוא מומחה בתחום הייעוץ והליווי הניהולי לחברות ועסקים

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן