למה אני צריך יועץ עסקי

הנה אנחנו בתחילת שנת 2014 והשאלה עם נבחן את הפעילות העסקית שלנו בשנה הקודמת.

עדיין אחוז גבוה של עסקים וחברות בישראל ממשיכים להתנהל באותה דרך בה הם מתנהלים שנים, אם זה מבחינה ניהולית, אם זה מבחינה כספית, שיווקית, פרסונלית, מימון וכיוצא בזה.

עולם העסקים תופש פוזיציות מדי יום ביומו פוזיציות אשר אין בכוח העסק הארגון או החברה להתגמש בהם באותה מהירות בה משתנה השדה העסקי מדי יום ביומו.

בעלי עסקים וחברות חוששים משינויים, בדיוק כפי שחוששים לבקש מהבנקאי הנחה בריביות ובעמלות פן יבולה להם והבנק לא יעמיד להם יותר אשראי. כך הם חוששים משינויים בעסק, מתהפוכות, מחשש לשנות, וכול מיני חששות שהם אכן טבעיות אבל שגויות בחשיבה עסקית.

ייעוץ עסקי דורון עמית 

לפיכך רבים הם העסקים/החברות אשר ממשיכות "להתגלגל" למחזר כספים, להזרים כספים פרטיים ולהשתמש באשראי כול כך יקר. יותר מזה במקום לעשות ניתוח מקצועי עסקי בעסק ממשיכים לחפש את הכספים, ההלוואות, מחזור ההלוואות, השעבודים וכול מה שניתן על מנת שהעסק יישאר.

שינוי בעלילה יכול לבוא רק מהתייצבותו של יועץ עסקי ניהולי אשר כול תפקידו להחזיר את העסק/החברה לפסים ניהוליים נכונים ובתהליך ארוך להפוך את העסק לעסק לא מפסיד (חשבונאית ותזרימית) ועד לשלב שהוא מביא רווחים (מעבר לשכר) לבעליו.

הנושא המרכזי היום אצל בעלי עסקים היא העובדה כי רוב יום עבודתם מוקדש לתפעול העסק/החברה ולא לניהול עסקי הדורש מחשבה, ניסיון, יידע והתמקדות במטרה.

הדבר דומה לבעלי המקצוע לדוגמא הגשת מאזן שנתי לרשויות המס. הרי מי שיכול לעשות עבודה זאת זה רואה החשבון בעל העסק אפילו אם יש לו השכלה והכשרה מתאימה לא יוכל לעשות זאת מאחר והוא עסוק בעיסוקו שלו אותו דבר לגבי ליווי עסקי ניהולי המוריד מבעל העסק/החברה את נושא הניהולי, המימון, הבנק ושאר התרומה האדירה שהוא מביא לעסק/חברה.

לדעתי, בעלי עסקים וחברות יודעים בתת מודע שהם חייבים יועץ עסקי לעסקם או מי שייתן ייעוץ וליווי בתחילת פרויקט או מיזם חדש אבל למעשה לא רואים ב"עיין" את התמורה שהם מקבלים שלא כמו הדוגמה שהזכרתי קודם עם רואה החשבון.

הכותב הוא מומחה בתחום הייעוץ והליווי הניהולי לחברות ועסקים

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן