למה אני לא מצליח לנהל את העסק

מדוע בעלי עסקים לא יכולים לטפל בבעיות דרמטיות או גורליות בעסק שבניהולן.

90 אחוז מבעלי העסקים בישראל נמצאים בלופ של בעיות וקושיות בעסק שלהם, היום זה כבר לא המקרה שבעל עסק מתחיל את הניהול שלו בבוקרו של יום אלה המצב הוא כזה שאפילו בחצות הלילה הוא עדיין מטפל בבעיות הקודמות ובבעיות של היום למחרת.

מה שאומר שהלחץ המופעל על בעל העסק הופך להיות לבלתי אפשרי, לפעמים היסטרי, וחוסר יכולת לתפקד בצורה מושכלת לניהול העסק.

זה לא רק שבעסקים הקטנים נמצאת הבעיה, היא חמורה עוד יותר בחברות הגדולות אבל שם למנכ"ל יש סמנכ"ל, עוזרים, רואי חשבון, עורכי דין שיכולים לייעץ לו או לעזור למנכל בקבלת החלטות ואפילו בישומם. לא כך הדבר אצל בעלי עסקים אשר לא מחזיקים צוות ניהולי שיוכל להתחלק אתו בבעיות, לפתור אותם ולכל הפחות לא להתנהג בפזיזות ומתחת לחץ "אטומי"

בעל עסק אחראי החרד לעסקו לספקיו ללקוחותיו לעובדיו ובטח למשפחתו לא יכול להיות עצמאי לקבל החלטות שקולות אלה לזרוק החלטות שלופות מהמותן בכוון אחד בלבד כי אין לו את העצמאות לקבל החלטות נכונות בניהול העסק ובמשברים שיש לו.

אין מקרה ואין בעיה שאין לה פתרון.

בחברות הגדולות מנהלים ישיבות עם מיטב המומחים והיועצים מבפנים ומבחוץ ופותרים כמעט את כל הבעיות. אם לא הצליחו אז פונים לחברה חיצונית על מנת למצוא את הפתרון לחברה.

כך עסק ולא משנה גודלו צריך להתקיים.

כאשר מלבישים 30 תפקידים על אדם אחד (בעל העסק) והוא זה שצריך למצוא את הפתרון, לנהל אותו, להתיישר אתו כל זה מתוך לחץ ופחד לאבד את העסק או לקרוס או כל חרדת אימים אחרת לעולם לא נקבל עסק ממשיך אלה עסק שהולך ומתרסק. זאת עובדה בשטח 50 אלף עסקים מתרסקים מדי שנה.

אם בעל העסק או המנכ"ל היו מפנימים כי חברה לא מנהלים ע"י מקבל החלטות אחד או על ידי שני שותפים (שכל אחד מושך לכיוון השני) אלה משתפים יועצים עסקיים בעלי ניסיון הדבר היה דומה בדיוק כמו החברות הגדולות והיציבות המתנהלים בשיטה של הנהלה מורחבת.

לכל העסקים קשה בעולם שנוצר, אם בעלי עסקים לא יפנימו כי עליהם לקחת צעד קדימה ולשתף הנהלה ביצועיסטית מורחבת גם ע"י גיוס יועץ עסקי שלא יתפלא כי חייו ימשיכו להיות קשים ופתרונות שצריכים לעשות כבר היום לא ייעשו והעסק ילך אחורה.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן