למה אני לא מצליח לנהל את העסק

מדוע בעלי עסקים לא יכולים לטפל בבעיות דרמטיות או גורליות בעסק שבניהולן.

90 אחוז מבעלי העסקים בישראל נמצאים בלופ של בעיות וקושיות בעסק שלהם, היום זה כבר לא המקרה שבעל עסק מתחיל את הניהול שלו בבוקרו של יום אלה המצב הוא כזה שאפילו בחצות הלילה הוא עדיין מטפל בבעיות הקודמות ובבעיות של היום למחרת.

מה שאומר שהלחץ המופעל על בעל העסק הופך להיות לבלתי אפשרי, לפעמים היסטרי, וחוסר יכולת לתפקד בצורה מושכלת לניהול העסק.

זה לא רק שבעסקים הקטנים נמצאת הבעיה, היא חמורה עוד יותר בחברות הגדולות אבל שם למנכ"ל יש סמנכ"ל, עוזרים, רואי חשבון, עורכי דין שיכולים לייעץ לו או לעזור למנכל בקבלת החלטות ואפילו בישומם. לא כך הדבר אצל בעלי עסקים אשר לא מחזיקים צוות ניהולי שיוכל להתחלק אתו בבעיות, לפתור אותם ולכל הפחות לא להתנהג בפזיזות ומתחת לחץ "אטומי"

בעל עסק אחראי החרד לעסקו לספקיו ללקוחותיו לעובדיו ובטח למשפחתו לא יכול להיות עצמאי לקבל החלטות שקולות אלה לזרוק החלטות שלופות מהמותן בכוון אחד בלבד כי אין לו את העצמאות לקבל החלטות נכונות בניהול העסק ובמשברים שיש לו.

אין מקרה ואין בעיה שאין לה פתרון.

בחברות הגדולות מנהלים ישיבות עם מיטב המומחים והיועצים מבפנים ומבחוץ ופותרים כמעט את כל הבעיות. אם לא הצליחו אז פונים לחברה חיצונית על מנת למצוא את הפתרון לחברה.

כך עסק ולא משנה גודלו צריך להתקיים.

כאשר מלבישים 30 תפקידים על אדם אחד (בעל העסק) והוא זה שצריך למצוא את הפתרון, לנהל אותו, להתיישר אתו כל זה מתוך לחץ ופחד לאבד את העסק או לקרוס או כל חרדת אימים אחרת לעולם לא נקבל עסק ממשיך אלה עסק שהולך ומתרסק. זאת עובדה בשטח 50 אלף עסקים מתרסקים מדי שנה.

אם בעל העסק או המנכ"ל היו מפנימים כי חברה לא מנהלים ע"י מקבל החלטות אחד או על ידי שני שותפים (שכל אחד מושך לכיוון השני) אלה משתפים יועצים עסקיים בעלי ניסיון הדבר היה דומה בדיוק כמו החברות הגדולות והיציבות המתנהלים בשיטה של הנהלה מורחבת.

לכל העסקים קשה בעולם שנוצר, אם בעלי עסקים לא יפנימו כי עליהם לקחת צעד קדימה ולשתף הנהלה ביצועיסטית מורחבת גם ע"י גיוס יועץ עסקי שלא יתפלא כי חייו ימשיכו להיות קשים ופתרונות שצריכים לעשות כבר היום לא ייעשו והעסק ילך אחורה.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן