למה אני לא מצליח לנהל את העסק

מדוע בעלי עסקים לא יכולים לטפל בבעיות דרמטיות או גורליות בעסק שבניהולן.

90 אחוז מבעלי העסקים בישראל נמצאים בלופ של בעיות וקושיות בעסק שלהם, היום זה כבר לא המקרה שבעל עסק מתחיל את הניהול שלו בבוקרו של יום אלה המצב הוא כזה שאפילו בחצות הלילה הוא עדיין מטפל בבעיות הקודמות ובבעיות של היום למחרת.

מה שאומר שהלחץ המופעל על בעל העסק הופך להיות לבלתי אפשרי, לפעמים היסטרי, וחוסר יכולת לתפקד בצורה מושכלת לניהול העסק.

זה לא רק שבעסקים הקטנים נמצאת הבעיה, היא חמורה עוד יותר בחברות הגדולות אבל שם למנכ"ל יש סמנכ"ל, עוזרים, רואי חשבון, עורכי דין שיכולים לייעץ לו או לעזור למנכל בקבלת החלטות ואפילו בישומם. לא כך הדבר אצל בעלי עסקים אשר לא מחזיקים צוות ניהולי שיוכל להתחלק אתו בבעיות, לפתור אותם ולכל הפחות לא להתנהג בפזיזות ומתחת לחץ "אטומי"

בעל עסק אחראי החרד לעסקו לספקיו ללקוחותיו לעובדיו ובטח למשפחתו לא יכול להיות עצמאי לקבל החלטות שקולות אלה לזרוק החלטות שלופות מהמותן בכוון אחד בלבד כי אין לו את העצמאות לקבל החלטות נכונות בניהול העסק ובמשברים שיש לו.

אין מקרה ואין בעיה שאין לה פתרון.

בחברות הגדולות מנהלים ישיבות עם מיטב המומחים והיועצים מבפנים ומבחוץ ופותרים כמעט את כל הבעיות. אם לא הצליחו אז פונים לחברה חיצונית על מנת למצוא את הפתרון לחברה.

כך עסק ולא משנה גודלו צריך להתקיים.

כאשר מלבישים 30 תפקידים על אדם אחד (בעל העסק) והוא זה שצריך למצוא את הפתרון, לנהל אותו, להתיישר אתו כל זה מתוך לחץ ופחד לאבד את העסק או לקרוס או כל חרדת אימים אחרת לעולם לא נקבל עסק ממשיך אלה עסק שהולך ומתרסק. זאת עובדה בשטח 50 אלף עסקים מתרסקים מדי שנה.

אם בעל העסק או המנכ"ל היו מפנימים כי חברה לא מנהלים ע"י מקבל החלטות אחד או על ידי שני שותפים (שכל אחד מושך לכיוון השני) אלה משתפים יועצים עסקיים בעלי ניסיון הדבר היה דומה בדיוק כמו החברות הגדולות והיציבות המתנהלים בשיטה של הנהלה מורחבת.

לכל העסקים קשה בעולם שנוצר, אם בעלי עסקים לא יפנימו כי עליהם לקחת צעד קדימה ולשתף הנהלה ביצועיסטית מורחבת גם ע"י גיוס יועץ עסקי שלא יתפלא כי חייו ימשיכו להיות קשים ופתרונות שצריכים לעשות כבר היום לא ייעשו והעסק ילך אחורה.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן