למה אני לא מצליח לנהל את העסק

מדוע בעלי עסקים לא יכולים לטפל בבעיות דרמטיות או גורליות בעסק שבניהולן.

90 אחוז מבעלי העסקים בישראל נמצאים בלופ של בעיות וקושיות בעסק שלהם, היום זה כבר לא המקרה שבעל עסק מתחיל את הניהול שלו בבוקרו של יום אלה המצב הוא כזה שאפילו בחצות הלילה הוא עדיין מטפל בבעיות הקודמות ובבעיות של היום למחרת.

מה שאומר שהלחץ המופעל על בעל העסק הופך להיות לבלתי אפשרי, לפעמים היסטרי, וחוסר יכולת לתפקד בצורה מושכלת לניהול העסק.

זה לא רק שבעסקים הקטנים נמצאת הבעיה, היא חמורה עוד יותר בחברות הגדולות אבל שם למנכ"ל יש סמנכ"ל, עוזרים, רואי חשבון, עורכי דין שיכולים לייעץ לו או לעזור למנכל בקבלת החלטות ואפילו בישומם. לא כך הדבר אצל בעלי עסקים אשר לא מחזיקים צוות ניהולי שיוכל להתחלק אתו בבעיות, לפתור אותם ולכל הפחות לא להתנהג בפזיזות ומתחת לחץ "אטומי"

בעל עסק אחראי החרד לעסקו לספקיו ללקוחותיו לעובדיו ובטח למשפחתו לא יכול להיות עצמאי לקבל החלטות שקולות אלה לזרוק החלטות שלופות מהמותן בכוון אחד בלבד כי אין לו את העצמאות לקבל החלטות נכונות בניהול העסק ובמשברים שיש לו.

אין מקרה ואין בעיה שאין לה פתרון.

בחברות הגדולות מנהלים ישיבות עם מיטב המומחים והיועצים מבפנים ומבחוץ ופותרים כמעט את כל הבעיות. אם לא הצליחו אז פונים לחברה חיצונית על מנת למצוא את הפתרון לחברה.

כך עסק ולא משנה גודלו צריך להתקיים.

כאשר מלבישים 30 תפקידים על אדם אחד (בעל העסק) והוא זה שצריך למצוא את הפתרון, לנהל אותו, להתיישר אתו כל זה מתוך לחץ ופחד לאבד את העסק או לקרוס או כל חרדת אימים אחרת לעולם לא נקבל עסק ממשיך אלה עסק שהולך ומתרסק. זאת עובדה בשטח 50 אלף עסקים מתרסקים מדי שנה.

אם בעל העסק או המנכ"ל היו מפנימים כי חברה לא מנהלים ע"י מקבל החלטות אחד או על ידי שני שותפים (שכל אחד מושך לכיוון השני) אלה משתפים יועצים עסקיים בעלי ניסיון הדבר היה דומה בדיוק כמו החברות הגדולות והיציבות המתנהלים בשיטה של הנהלה מורחבת.

לכל העסקים קשה בעולם שנוצר, אם בעלי עסקים לא יפנימו כי עליהם לקחת צעד קדימה ולשתף הנהלה ביצועיסטית מורחבת גם ע"י גיוס יועץ עסקי שלא יתפלא כי חייו ימשיכו להיות קשים ופתרונות שצריכים לעשות כבר היום לא ייעשו והעסק ילך אחורה.

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו