למה אנחנו מציבים יעדים בעסקים

למה אנחנו מציבים יעדים בעסקים

יעדים!

מה זה יעדים!

למה מתכוונים שאומרים תציב יעדים!

האם רק המילה יעדים מספיקה?

האם הצבנו יעדים ומטרה אז הגענו לנחלה.

 אם תשימו לב אז מרבית ספרי הניהול מדריכים אותנו איך להציב יעדים בשאיפות שלנו, ברצונות שלנו, במטרה שלנו להשיג הישגים, זאת ועוד שגם הקורסים שאנו משתתפים בהם בכול תחום אומרים לנו להציב יעדים, ומבטיחים שאם נציב יעדים אכן נגיע לאן שאנו חפצים.

בנושא הזה יש לי השגות.

 אם נציב יעדים לספורטאי המתאמן בחדר כושר ונאמר לו כי אתה צריך להגיע ליעד של 50 תרגילי בטן, אני בטוח כי הדבר אפשרי והמתאמן יגיע ליעד הזה, עם נציב לקופץ הגובה יעד סביר לקפיצה שלו, אני בטוח שהוא יגיע ליעד הזה וכך זה כמעט בכול ענפי הספורט כאשר היעדים הם מוחשיים, ויותר מזה אנושיים.

אך בואו עכשיו לכול קורסי אינסטנט של  היועצים העסקיים או הקאוצרים החדשים ונשמע מהם על הצבת יעדים, יעדים במכירות, יעדים בלהביא מספר X  של לקוחות, יעדים בגיוס עובדים, יעדים בחסכון, יעדים בהוצאות, וכול היעדים הללו ניתנים ללא קשר עם "שום דבר" אם יכולת, עם מצב שוק, אם תחרות בשוק, עם מחירים של הוצאות כאלה ואחרות, ואז אותם יעדים אנושיים שהצבנו לספורטאים אנו מציבים יעדים לא רציונליים לכול בוגרי הקורסים או מתאמני הקאוצרים למינם.

 אז מה קורה שלא מסיגים את היעדים, מורידים את מספר המטרה שהוצבה, ואז גם לא מסיגים את היעדים, ואז קורה הגרוע מכול ומתאכזבים ולא מציבים יותר יעדים. איך ניתן לקבל יעדים הניתנים ע"י מרצים שהם יועצים עסקיים, או קאוצרים המרצים בפני כיתות שלמות מבלי לדעת כלל ועיקר מה עיסוקו של המתאמן ואיזה תחום הוא נמצא! מדריכים אותו "תציב יעדים" וקדימה לעבודה.

הגישה הזאת פסולה בעיני, פסולה כי לא כול האדם דומה למשנהו ולא כול עיסוק דומה לעיסוק של השני, בכלל מה הטעם ללכת להרצאות כאשר אותם מרצים כותבים ספרים שלמים החוזרים על עצמם, שהרי מספיק לקרוא את הספר.

 אם רוצים להשיג תוצאות בתחום העסקי או בניהול וכ"ד צריך מורה פרטי, מורה פרטי זה יועץ עסקי או ייעוץ עסקי שמלווה את בעל העסק או הבעלים ויחד איתם קובע ניהול, אסטרטגיה, וחבירה משותפת למען הצלחת העסק.

הגיע זמן שלא נעשה כסף וממון ממצוקתם של אחרים, ולא נעביר הרצאות שטובות רק לרגע ששומעים אותם. תארו לכם שיש למישהו מכם חס וחלילה מחלה והתרופה שתינתן תהיה בהרצאה רבת משתתפים. נו באמת!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן