למה אנחנו זקוקים לכרטיס אשראי בעסק

למה אנחנו זקוקים לכרטיס אשראי בעסק

מישהו מכם קיבל טלפון מהבנק בימים האחרונים? (מרץ 2013)

יכול להיות שבמקרה נרשמתם בדלפק של שופרסל או מגה או המשביר שהציעו לכם כרטיס אשראי נושא את המותג אליו נכנסתם?

יכול להיות, שמישהו ייעודי מסניף הבנק שלכם התקשר והציע לכם להגדיל את מסגרת האשראי או במקביל לקבל עוד כרטיס אשראי מהבנק?

כול התשובות לכול השאלות ששאלתי אכן נכונות.

הבנקים היום מאד מוטרדים מהגידול הדרמטי בהיקף הנפקת כרטיסי האשראי החוץ בנקאים.

לא שלא תבינו לא נכון! חברות כרטיסי האשראי הם חברות השייכים לבנקים, אבל כאשר עוד מותג כזה או אחר מנפיק כרטיס מועדון בשיתוף אחד מחברות כרטיסי האשראי, גם חברות כרטיסי האשראי וגם הבנקים נאלצים להתחלק בנתח הבשר הטרי והרך ביחד עם בעלי המותג אליו שייך כרטיס האשראי. 

אם לא הבנתם אני אסביר: חברות כרטיסי האשראי הם חברות בבעלות הבנקים, עממה, שסניף הבנק שלכם מנפיק לכם כרטיס אשראי בנקאי אזי הוא גוזר קופון נכבד מסך העסקאות אשר אנחנו הצרכנים מבצעים, לעומת זאת כאשר אנחנו פונים ישירות אל חברות כרטיסי האשראי נחסכות העמלות שהבנקים גובים ואלה נשארים בידי חברות כרטיסי האשראי מה שנקרא "כרטיס אשראי חוץ בנקאי". 

עכשיו בא לעיר שחקן חדש והוא בדמות כול אותם מותגים אשר פיתחו את רעיון "חברי המועדון" ואז לדוגמא "שופרסל" מנפיקה כרטיס אשראי חוץ בנקאי של חברת ויזה כאל כאשר עמלת הרווח מתחלקת בין "שופרסל" לבין ויזה של כאל ( בשנת 2012 הרוויחה חברת "שופרסל" 29 מיליון רווח נקי רק מעמלות הסליקה של כרטיסי האשראי שהיא הנפיקה ביחד עם כאל) רווח זה היה שייך קודם במלואו לחברת כרטיסי האשראי ואם הוא היה מונפק באמצעות הבנק הקשור ל-ויזה כאל קרי בנק דיסקונט היו מתחלקים ברווח שני הגופים המטאורים האלה. 

אם נסתכל על קצב הגידול של הנפקת כרטיסי אשראי חוץ בנקאים במהלך השנים האחרונות נגלה גידול של למעלה מ-36% ב-3 שנים. מה שאומר שגם הבנקים וגם חברות כרטיסי האשראי מפסידים לטובת אותם מותגים אשר לקוחותיהם אוחזים כרטיסי אשראי שהונפקו באמצעותם. 

לפיכך, הועידו היום הבנקים צוות ייעודי מיוחד היוצר קשר עם לקוחות הבנק ומציע להם הצעות מהצעות שונות רק בכדי שהלקוח ישתמש בכרטיס שהנפיק הבנק ולא בכרטיס שהונפק באחת מהרשתות. 

כרטיסי אשראי והשימוש בכרטיסי אשראי זו "הרעה החולה" של המשק העולמי, חברות כרטיסי האשראי למיניהם גוזרים קופונים של מיליארדי דולרים מדי שנה בעולם הגדול זאת כאשר הצרכן הישראלי והעולמי לא עומד בפיתוי הרב הגלום בגיהוץ כרטיס אשראי. 

שאלו כול משק ביית בישראל מה הרעה החולה של התכנון הפיננסי שלו יאמרו לכם כרטיסי האשראי, שאלו בעלי עסקים ומנכלים של חברות מה מאיים עליהם בתזרים המזומנים וגם הם יגידו לכם כרטיסי האשראי. לא מספיק וחברות כרטיסי האשראי כבר מנפיקים לנו הלוואות, פורסים לנו תשלומים, מפנקים אותנו במתנות, ונותנים לנו להרגיש עשירים אך בלי מזומנים. 

אני תקווה כי אכן עולם הטכנולוגיה יתפתח למקומות שאכן מיועדים לו והארנק הסלולרי ישמש אותנו יותר, כאשר המזומן ירד מחשבוננו ואז נרגיש את הקניה או הרכישה כאן ועכשיו, ועד אז אני מציע לבעלי עסקים בעיקר. גזרו את כרטיסי האשראי, והתחילו לשלם ב"מזומן" כאשר תשלמו "במזומן" תחשבו פעמיים אם להוציא את הכסף.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן