למה אנו צריכים עוד הלוואה

למה בעלי עסקים "נואשים" להלוואות או להעמדה של מסגרת נוספת בחשבון הבנק!

אם מסתכלים היום על המגזר העסקי בישראל מוצאים כי נמדדה עלייה נכרת בבקשות של עסקים וחברות למתן אשראי או הלוואה כזאת או אחרת.

למה הגענו למצב הזה!

למה אנו צורכים כסף ולא בשביל התפתחות העסק או החברה.

למה אנו נתקלים כול הזמן בצורך של הזרמת כספים.

אנו כמנהלים או בעלי עסקים יודעים כי לצרוך עוד ועוד הלוואה זה לא פתרון, זה פתרון לזמן קצר מאד אך לטווח הארוך זה סימן לקריסה.

 למה כול זה קורה?

למה מנורות אזהרה לא נדלקות אצל בעלי עסקים או מנהלי חברות טרם התזרים הקשה.

הרי לא יתכן כי רוב העסקים בישראל משוועים להלוואות בכדי לעבור עוד חודש.

 קאוצינג עסקי

בואו נבין! מצב העסקים בישראל הורע מאד במהלך ה 7 שנים האחרונות (מי יודע אולי 7 השנים הרעות הולכות ומסתיימות ואילו 7 השנים הטובות הולכות ומתקרבות אלינו בשנת השמיטה הקרובה עלינו) עסקים וחברות לא הפנימו כי זה המצב שהולך לקרות ולא משנה עם זה בגלל תחרות פרועה  וקשה, מיקור חוץ, מיעוט קונים, שינוי תמהיל מהותי בצרכי הקנייה, קיצורי דרך של ספקים ללקוחות קצה, פתיחת השוק הגלובלי גם לאזרח בביתו,

 רבים הם החברות והעסקים לא הפנימו זאת בזמן, לא זימנו יועץ עסקי על מנת שילווה אותם במציאות החדשה, לא הכינו תכנית עסקית התואמת לרוח התקופה, לא עשו מהלכים אסטרטגיים בכדי להתאים את פעילותם (בכול דרך שהיא) והמשיכו וזרמו עם המצב הקיים כאשר בתחילה ניצלו את הדלק שנשאר, אחר כך חיו מ האדים של הדלק.

 קופת העסק מתדלדלת, ההון העצמי נישחק, רווחים צבורים הופכים להפסדים, הבנק מקבל לידיו מאזנים שלא מאפשרים להגדיל את האשראי, וכך קורא שהעסק או החברה מתגלגלים במדרון לכוון סלע ההר.

 יש מה לעשות, יש פעולות שעוד יכולות להציל עסקים וחברות ולפעולה הזאת קוראים "שינוי הניהול

וההסבה שלו לניהול בר קיימא" זה לא קורה מהרגע להרגע, זה תהליך, זה תהליך כואב אבל אני סמוך ובטוח כי האופציה השנייה לא קיימת ולא נמצאת באף מחשבה של בעל עסק או מנהל חברה.

 לצערי, ישנם בעלי עסקים או מנהלי חברות אשר מסיבה לא ברורה לא מוכנים להשקיע בהעברת העסק או החברה לפסים חיוביים, מבחינתם כול עלות נוספת שתצא מהחברה רק תגרום להם לקריסה, ולכן הם מבטלים את הצורך בהשקעה בייעוץ וליווי לחברה או העסק ומכאן מגיעה הטעות הגדולה.

 עסקים וחברות הנמצאות בקשיים ולא משנה באיזה תחום בתוך העסק/החברה לא יכולים באופן טבעי להסתכל על העסק או החברה מלמעלה ולכן הם שמים את ראשם בכוון אחד וזה הישרדות ותקווה שיהיה טוב!

 מחשבה עסקית בריאה ונכונה יכולה להציל את העסק.

עסקים חדשים או מיזמים חדשים יכולים ללכת יותר בטוח כאשר הם מקבלים ליווי נכון. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן