למה אנו צריכים לממן לקוחות

במאמר זה עומד לדיון נושא מועד קביעת ההכנסה של הפירמה.

למעשה יש כמה שיטות של רישום ההכנסה בפירמה.

עסקים אשר מקבלים את התקבולים שלהם בתשלום מזומן/שיק מזומן/או כרטיס אשראי (שאומנם יכול להינתן לתשלום רגיל כ-9 ימים לאחר החודש השוטף או לחילופין בתנאי תשלום בתשלומים ללא ריבית-מקרה אשר הלקוח מחויב פעם בחודש מה שהופך את ההכנסה לרב שנתית ולא לעסקת מזומן.)

הפרמטר השני הוא התשלום באשראי בו מוציאה הפירמה חשבונית מס מקור כאשר תאריך הוצאת החשבונית היא המחייבת את חובת הדיווח, תשלום המע"מ.

על מנת להקל על עסקים אשר היו מוציאים חשבונית מס ומחייבים את עצמם בכול חבויות המס בחודש ההוצאה של החשבונית (מבלי לקבל את הכסף בפועל") יצא חוק המע"מ החדש האומר כי בעסקים עם מחזור של עד 19 מיליון ₪ עסקים יכולים להוציא חשבונית עסקה (מה שלא תחייב אותם מידית בחבויות מס) ואילו עם קבלת התקבול תצא חשבונית מס התחייב את הפירמה לכול דבר ועניין בתחום המיסוי, רישום התקבול, אירוע המס, ותשלום המע"מ.

מדוע רפורמה זאת טובה לפירמות

א. הפירמה אינה צריכה לממן את תשלום המע"מ כול עוד הלקוח לא שילם.

ב. הפירמה אינה צריכה לממן ללקוח את תשומות המע"מ שהוא מגיש בדוח המע"מ שלו.

ג. הלקוח ממהר לשלם את התקבול מאחר והיה רוצה להכניס את הקנייה לספריו ואת המע"מ למחזור עסקאותיו.

 

הדבר המצער הוא כי מערכת זו יוצרת בלבול אצל פירמות רבות המחויבות לנהל עכשיו גם מעקב על הוצאת חשבוניות עסקה ודאגה לקבל מהלקוח את התשלום המגיע לו, זאת ועוד שיש כאן סוגיה משפטית האומרת מתי עוברת הקנייה לרכושו של הלקוח "ביום הוצאת חשבונית העסקה או ביום התקבול" סביר להניח כי הסחורה עוברת לבעלות הלקוח רק בזמן קבלת התקבול והוצאת חשבונית קבלה ולא מתועד. ברגע שהתשלום מתועד אזי הסחורה עוברת לרשות הלקוח בזמן התשלום בפועל (דהיינו קבלת הכסף פיזית לבנק הלקוח)

 

פעילות מותרת זאת היא עד לגבול של מחזור עסקי מסוים והשאלה הנותרת מדוע לא יתנהלו כך כלל החברות/הפירמות במשק שהרי מדובר בסכומים אסטרונומיים שפירמות לוקחות על עצמן, הרי אין הגיון מסחרי כי חברה המספקת סחורה בסכומים גבוהים תשיט על עצמה תשלומי מע"מ גבוהים כול עוד היא לא גובה זאת מהלקוח.

 

מאחר וחו"ק מס ערך מוסף לא עומד לפוג מהעולם כדאי וראוי כי המדינה תשקול להכיל את הרפורמה הזאת על כול הפירמות בכול גודל במדינת ישראל ותערך גם היא לפעול בהתאם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן