למה אנו צריכים הלוואה למינוף העסק

רמות המינוף המטורפות בעסקים וחברות

אפשר לציין שרמת המינוף בעסקיו של פישמן הייתה והינה רמה לא רציונאלית במינוף עסקים.

היכולת שלו להגיע לרמת מינוף כל כך גבוהה בעסקיו נבעה כנראה ממערכת של חברות בין האליטות השולטות בחלונות הגבוהים בבנקים ובשלטון והאמון שיצר במערכות אלה הצליחו למנף אותו כספית בעסקיו. לא הוא לא לבד אנו מכירים עוד אנשי עסקים שבנו אימפריות ובסופו של יום התרסקו בגלל מינוף על שניתן להם ע"י קבוצת האליטות בבנקים ובמוסדות פיננסים.(נכון שהבנקים והמוסדות המלווים נהנו מרווחיות גדולה שהאדירה את ערכם ואפשרה לבעלי השליטה ליהנות מדיבידנד שמן סוף כל שנה.

אבל לא על זה רציתי לכתוב במאמר זה, כל מה שכתבתי עד כאן היה על מנת להביא דוגמא מה מסוגל לעשות מינוף כספי לעסקים ולחברות ועד כמה זה מסוכן למנף את העסק הקטן שלך במינוף ללא בקרה ושליטה מתוכננים מראש.

המפולות האלה שאנו רואים בחברות הגדולות והתספורות הנעשות על חשבון כל הציבור למעשה גורמות נזק כלכלי רב לשוק ההון בישראל ובעיקר לכל אותם קרנות פנסיה וכדומיהם והם באים ללמד אותנו העסקים הבינוניים והקטנים שלהם אין מי שיעשה תספורות עד כמה מסוכן להיות ממונף כל כך גבוהה בפעילות העסקית שלהם.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אין לי את החלוקה הבסיסית כמה עסק צריך שיהיה ממונף (ואם אני הולך אל האקדמיה ובודק פסיקות של כלכלנים הרי שלכל אחד יש את השיטה שלו מה שאומר שאין שיטה בדוקה אחת או נוסחה מספרית שניתן לאחוז בה) ולכן אני יודע כי קביעת סכום מינוף לעסק צריך להיות "פרטני" וייחודי לאותו עסק או חברה שאנו מדברים עליה.

שמעתי ראיון שעשו לפני שנים עם טד אריסון איש העסקים שקנה את השליטה בבנק הפועלים שאמר "מאד אהבתי את הרכישה שלי בבנק הפועלים כי הבנתי שאני קונה את הכלכלה הישראלית) על תתפסו אותי בדיוק בסדר המשפט אבל זו הייתה אמירתו, והוא צודק, כולנו כל העסקים ומשקי הבית שייכים לבנקים.

קראו: אתם חייבים שירות לקוחות חזק

אני מאמין ש כפי שהלכו הטיקונים האחרונים לפשיטת רגל בגלל מינוף ייתר כן ילכו גם עסקים וחברות לפשיטת רגל כתוצאה ממינוף יתר.

למינוף ייתר יש הרבה סיבות אשר לצערי ברובם הם סיבות ההישרדות, הישרדות העסק והמשך קיומו מגלגול של מינוף גלגול שבסופו ייעצר. מינוף הוא טוב כאשר רוצים לרפד במעט את תזרים המזומנים המבוקר, או לתקופת ביניים קצרה (חופשים, חגים, בין תקבולים) וכמובן פתיחת עסק (מבוקר) או הכנסת ציוד אשר רווחיו ישלמו את החזר המינוף. אלה ההמלצות החד משמעיות שלי לקבלת מינוף עם ע"י הבנק ואם ע"י הלוואה חיצונית ממשלתית או אחרת.

אנחנו חייבים לזכור שאכן חלומות זה דבר נפלא ומי שחולם הוא גם עושה אבל חלום ברגע שהופך להיות ל"כסף" חייב שיהיה מתוכנן בקפידת ייתר בפרט באקלים העסקי העולמי בו אנו נמצאים היום כאשר כל העסקים בעולם ולא משנה במה עיסוקם ממונפים.

בוועידת 20 ראשי הכלכלות הכי גדולות שנערכת בימים אלה ספטמבר 2016 חוזים קריסת מינוף דרמטית בכלכלת העולם שהרי מדינות ועסקים וכל אדם ממונף.

חושבים לפתוח עסק, יש בעיה בתזרים המזומנים, רוצים לפתח עסק, זכרו! סוף מעשה במחשבה תחילה, התייעצו אם אנשי מקצוע ולא אם חברים משפחה וכ"ד.

הכותב הינו מומחה בייעוץ עסקי

 

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן