למה אנו צריכים הלוואה למינוף העסק

רמות המינוף המטורפות בעסקים וחברות

אפשר לציין שרמת המינוף בעסקיו של פישמן הייתה והינה רמה לא רציונאלית במינוף עסקים.

היכולת שלו להגיע לרמת מינוף כל כך גבוהה בעסקיו נבעה כנראה ממערכת של חברות בין האליטות השולטות בחלונות הגבוהים בבנקים ובשלטון והאמון שיצר במערכות אלה הצליחו למנף אותו כספית בעסקיו. לא הוא לא לבד אנו מכירים עוד אנשי עסקים שבנו אימפריות ובסופו של יום התרסקו בגלל מינוף על שניתן להם ע"י קבוצת האליטות בבנקים ובמוסדות פיננסים.(נכון שהבנקים והמוסדות המלווים נהנו מרווחיות גדולה שהאדירה את ערכם ואפשרה לבעלי השליטה ליהנות מדיבידנד שמן סוף כל שנה.

אבל לא על זה רציתי לכתוב במאמר זה, כל מה שכתבתי עד כאן היה על מנת להביא דוגמא מה מסוגל לעשות מינוף כספי לעסקים ולחברות ועד כמה זה מסוכן למנף את העסק הקטן שלך במינוף ללא בקרה ושליטה מתוכננים מראש.

המפולות האלה שאנו רואים בחברות הגדולות והתספורות הנעשות על חשבון כל הציבור למעשה גורמות נזק כלכלי רב לשוק ההון בישראל ובעיקר לכל אותם קרנות פנסיה וכדומיהם והם באים ללמד אותנו העסקים הבינוניים והקטנים שלהם אין מי שיעשה תספורות עד כמה מסוכן להיות ממונף כל כך גבוהה בפעילות העסקית שלהם.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אין לי את החלוקה הבסיסית כמה עסק צריך שיהיה ממונף (ואם אני הולך אל האקדמיה ובודק פסיקות של כלכלנים הרי שלכל אחד יש את השיטה שלו מה שאומר שאין שיטה בדוקה אחת או נוסחה מספרית שניתן לאחוז בה) ולכן אני יודע כי קביעת סכום מינוף לעסק צריך להיות "פרטני" וייחודי לאותו עסק או חברה שאנו מדברים עליה.

שמעתי ראיון שעשו לפני שנים עם טד אריסון איש העסקים שקנה את השליטה בבנק הפועלים שאמר "מאד אהבתי את הרכישה שלי בבנק הפועלים כי הבנתי שאני קונה את הכלכלה הישראלית) על תתפסו אותי בדיוק בסדר המשפט אבל זו הייתה אמירתו, והוא צודק, כולנו כל העסקים ומשקי הבית שייכים לבנקים.

קראו: אתם חייבים שירות לקוחות חזק

אני מאמין ש כפי שהלכו הטיקונים האחרונים לפשיטת רגל בגלל מינוף ייתר כן ילכו גם עסקים וחברות לפשיטת רגל כתוצאה ממינוף יתר.

למינוף ייתר יש הרבה סיבות אשר לצערי ברובם הם סיבות ההישרדות, הישרדות העסק והמשך קיומו מגלגול של מינוף גלגול שבסופו ייעצר. מינוף הוא טוב כאשר רוצים לרפד במעט את תזרים המזומנים המבוקר, או לתקופת ביניים קצרה (חופשים, חגים, בין תקבולים) וכמובן פתיחת עסק (מבוקר) או הכנסת ציוד אשר רווחיו ישלמו את החזר המינוף. אלה ההמלצות החד משמעיות שלי לקבלת מינוף עם ע"י הבנק ואם ע"י הלוואה חיצונית ממשלתית או אחרת.

אנחנו חייבים לזכור שאכן חלומות זה דבר נפלא ומי שחולם הוא גם עושה אבל חלום ברגע שהופך להיות ל"כסף" חייב שיהיה מתוכנן בקפידת ייתר בפרט באקלים העסקי העולמי בו אנו נמצאים היום כאשר כל העסקים בעולם ולא משנה במה עיסוקם ממונפים.

בוועידת 20 ראשי הכלכלות הכי גדולות שנערכת בימים אלה ספטמבר 2016 חוזים קריסת מינוף דרמטית בכלכלת העולם שהרי מדינות ועסקים וכל אדם ממונף.

חושבים לפתוח עסק, יש בעיה בתזרים המזומנים, רוצים לפתח עסק, זכרו! סוף מעשה במחשבה תחילה, התייעצו אם אנשי מקצוע ולא אם חברים משפחה וכ"ד.

הכותב הינו מומחה בייעוץ עסקי

 

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן