למה אנו חייבים ייעוץ ארגוני

חשיבות רבה לייעוץ ארגוני וארגון מחדש בחברה

ישנם ארגונים בסדר גודל מסוים אשר מרכולתם או השירותים שהם מעניקים מקבלים תנופה וגידול מהיר כתוצאה משינוי הקטגוריות המתחלפות במשק הישראלי. ראו את ענף הבניה בישראל בכל היבטיו: תעשיה, מבני ציבור, בתים וגורדי שחקים למגורים וכל התעשייה הסובבת את הענף. נכון, היום, רבים המוצרים "גם לענף הבניה" מיובאים מהמזרח, "מכה שאני קורא לה הרס תעשיות ועסקים מקומיים" אבל עדיין סקטורים עולים ומתרחבים למרות התחרות הקשה בכל קטגוריה.

אין אנו יכולים להשוות ניהול של לפני עשרות בשנים לניהול בעשור האחרון. ההשתנות והדינמיקה שיוצר השוק מביא מספר לא מבוטל של ארגונים לחוסר יכולת לתת מענה הולם לפעילות מותאמת הזמן, לכלים החדשים לניהול הארגון, ולפעולות שהארגון חייב להתכנס אליו בשום שכל.

גם כלים שהקנו לנו האקדמיה כמו מודלים מסוימים נחשבים למיושנים אשר לא נותנים מענה לארגונים ליכולת לבצע מהלכים, המהירות שבה השתנה עולם העסקים והצריכה הישראלית והעולמית הקדימו את תכניות הלימודים באקדמיה שעכשיו אנו רואים תחילתם של קורסים חדשים בתוך הפקולטות להתאמה לצרכי הזמן והשעה.

מה צריך לעשות הארגון?

1. חישוב אסטרטגי מחודש
2. הליכה בטקטיקה שונה, יותר מתקדמת.
3. לשים את כוח האדם של הארגון בראש סדר העדיפויות.
4. לבוא בגישה הוליסטית ופחות בגישות קשיחות ונוקשות עם סממנים קבועים.
5. תזוזה של עובדים בארגון מעלה מטה ימינה שמאלה.
6. להכניס פיגורות חדשות למערכת.
7. לאזן בכוח האדם בשילוב דור ה-Y , כוח עבודה נשי וכוח עבודה בוגר
8. להתאים את תרשים הזרימה בארגון.
9. לחשוב לכוון הרחבת רצפת המכירה ואו למתיחת המותג

למעשה אנו באים בגישה קצת שונה בראיית ה-רה ארגון שאנו מטמיעים, הרצון לשלב בין הדור הצעיר בוגר הפקולטות למיניהם לבין כוח האדם הוותיק אשר אנו מגלים אותו כאחד מנכסי צאן הברזל של העובדים בישראל וזו בגלל העובדה כי תוחלת החיים עלתה והתגברה ואנשים בני 45+ הם כאילו בתחילת דרכם אבל עם ניסיון שהוא חלק מאד חשוב בתמהילי משאבי האנוש בני זממנו.

ייעוץ ארגוני לא מחייב מהפכות:

ייעוץ ארגוני לא מחייב מהפכות בארגון, ההפך, מאחר וייעוץ כזה הוא בראש ובראשונה מעיקרי התכנית הארגונית חובה למצוא את האנשים המתאימים בתוך הארגון: לנייד, או שלא לנייד, להוסיף או שלא להוסיף לבנות את הפירמידה ושלוחותיה הביצועים תוך שימוש במאגר האנושי של הארגון המלא ניסיון אבל גם יכולת לביצוע המשימה שהארגון יוכל לעמוד בה בעתיד תוך התייחסות אמפירית לכל המהלך.

תוספת של פלפל ומלח בארגון

בנושא משאבי אנוש אנו חוזים כי יחסי עובד מעביד ילך ויעלם מהעולם במגזר העסקי והיצרני ובעיקר בעסקים, חברות וארגוניים עסקיים, העולם צועד לכוון של מיקור חוץ (ואני לא מתכוון רק מחוץ לארץ) אני מזהה את זה בדיוק כמו התהליך של "חברות הארנק" שנחשפנו אליו עם התפתחות הייטק בישראל. אותו דבר ילך ויגדל כאשר לחברות לא יהיה כדאי להחזיק עובדים שכירים עם כל התנאים הסוציאליים, הרכבים, הטלפונים, המטרז' שהם משתמשים במשרדים, חופשות, לידות, ועוד לעומת זאת ימצאו את כוח האדם הזה במיקור חוץ או בישראל או מחוצה לה. (לא סתם נפתחים המרחבים האורבניים במרכזי הערים והפריפריה המספקים בית חם ליזמים ובעלי מקצועות חופשיים לעבודה קבלנית ב- WEEB.)

ולכל זה צריך להתקרב, בעולם העסקי העכשווי הפתרונות והטכנולוגיה רצה קדימה אלף אלפי מונים ממהירות הקול

רק לשם המחשה ראו את המכונות האוטומטיות בבנקים, יותר ויותר סניפים סוגרים את הקופות שלהם ומבקשים להפקיד דרך מכשירים אוטומטיים המצויים בכל מקום, כך זה בסופרמרקט שאתה עורך בעצמך את התשלום ומשלם, כך זה במשרד התחבורה ובקרוב בלשכת התעסוקה "טכנולוגיה מחליפה אדם" זה מה שיצרנו וזה מה שיקרה יותר אוטומציה פחות צורך בכוח אדם.

ולמה הרחבתי כל כך בנושא.

מכיוון שזאת האמת של כל ארגון עסקי מסחרי שקיים עלי אדמות ורוצה להמשיך לחיות, "רה – ארגון" כך קוראים לתהליך שאני מדברר עליו, לא אני המצאתי אותו האדם ביחד עם הידע הטכנולוגי פיתח אותו וזה נוגע גם אליך אדוני המנכ"ל או מועצת המנהלים של הארגון.

קראו באתר האם יועצי מנוף או יועצים פרטיים

ראו מה קורה ב"טבע", חברה שאין לה ראש ואין לה ידיים (לכל הפחות כפי שמשתקף בתקשורת" צועדת ומאבדת את דרכה ואת ערכה בסכומים לא נתפשים בעולם הכלכלי הגלובלי שלנו. אך אם טבע הייתה ממנה את אחת מחברות הייעוץ הארגוני הגדולות בעולם "" mckenzie לדוגמא והיו מקבלים את המלצותיה "הדברים היו נראים אחרת"

ארגונים חייבים להתאים את עצמם להווה ולעתיד, ועדיף שיעשו זאת יום קודם, גם בעסקים קטנים בינוניים ותאגידים גדולים לא משנה גודל הארגון משנה השינוי וההתאמה לתקופה הנוכחית ולעתיד.

תחשבו על זה!

לקריאה והמלצות נוספות לעסק/חברה לחצו בקישור

לקריאת המלצות בנושא ייעוץ ארגוני לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ ארגוני

מצאתם כבר עובדים

מציאת עובדים האם מצאתם כבר עובדים?! איש העסקים מיקי קופל, המנהל את "קופל גרופ" מספר שהוא מציע שכר התחלתי על סך 33-55 שקלים חדשים לשעה,

מרכזיה
ייעוץ ארגוני

האם יש לכם מרכזיה בעסק?

הידעת כמה לקוחות פוטנציאלים עוזבים אותך מרכזיות טלפוניות, זה שנים מאפשרות לבעלי עסק לנתב שיחות למחלקת המכירות, מחלקת הנהלת החשבונות, שירות לקוחות ושלל סקטורים אחרים בעסק

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן