ללא תוכנית עסקית לא עושים עסקים

ללא תוכנית עסקית לא עושים עסקים

מהי תוכנית עסקית?

למה אנו נזקקים לתוכנית עסקית?

האם תוכנית עסקית מחזיקה מים?

האם תכנית עסקית לשם קבלת מימון בערבות מדינה אכן נכתבה מתוך כוונה לממשה או בכדי לכסות הלוואות, גירעונות, תזרים מזומנים, הון חוזר, מחזור הלוואות?

 תוכנית עסקית במהותה זהה למפה אשר מסמנת דרכים להגיע ממקום למקום, ויותר מזה ה-GPS המודרני מורה לך את זמן ההגעה לכול יעד ויעד שסימנת במפה…אהממה! מה קורה במקרה של תאונה, במקרה של פקק אדיר, במקרה של סגירת כביש לתיקונים? כול תכנון הנסיעה לפי המפה וה-GPS השתנה. נוסיף לזה שהיום התנועה גדלה, יותר מכוניות על הכביש, כול כביש שני עובדים ומתקנים, אזי כול התכנון על המפה שנעשתה משנה כיוון חדשות לבקרים. 

כך בדיוק ההתייחסות לתכנית עסקית, אומנם לבנקים המממנים זה יפה, זה מתויק, על סמך זה יושבים עדת כלכלנים ומחליטים, אבל אנחנו בעלי העסקים והחיים את עולם העסקים ביום יום יודעים שהשינויים והסטייה את משמעותיים.   

כך שמי שמתכנן תוכנית עסקית כ-דרך לפתוח בו מיזם חדש, או להמשיך עסק קיים ולפתח אותו, מוטב שיזהר ויבין שתוכנית עסקית היא לא אחרת מתכנון מסלול נסיעה על המפה. ומי שמכין תוכנית עסקית על מנת לקבל כסף מהבנק לצרכים שהזכרתי קודם מבחינתו זה כבר לא משנה העיקר שדוח האקסל יראה הגיוני ויפה למרות שייצרו אותו מהדמיון ולא מהניסיון. 

עסקים אשר מתחילים את דרכם חשוב שיהיו מקצועיים בתחום התמחותם ויתנהלו עם יועצים בתחום החלש שלהם (לא כול בעל מקצוע או רעיון גם יכול להפוך להיות למנהל, אדמיניסטרטור, איש שיווק, איש מכירות, ידען בתחום ניהול הכספים), וכול תפקיד המצריך ניהול של עסק תקין. ומי שכבר עסקו עובד במרבית השנים אך מבין שניתן להפיק מהעסק יותר (ולא רק בלקיחת הלוואה) מוטב גם לו להתעניין לגבי יועץ עסקי ומלווה שיגרום לעסקו לשנות פנים וצורה למען לחדש ולרגש את הלקוחות של החברה.  

אני קורא את ההמלצות והדרישות של היועצים למיניהם לגבי למידה של תחום העיסוק, התנהלות המתחרים, כיצד הם מתמחרים, למי הם פונים, ובשביל זה לא צריך תוכנית עסקית. קחו לדוגמא עסק אשר למד מעסק שני כיצד הוא מתנהל והבין שהעסק השני מוכר במחירים זולים. עכשיו העסק החדש או המחודש אומר! גם אני אמכור במחירים יותר זולים מהעסק השני! ואז בא העסק השני ומוריד מחיר מתחת למחיר של העסק הראשון וכך שניהם מתדרדרים אל התהום וקורסים כבר בשנה הראשונה או מקסימום השנייה.

זאת הדרך הכי לא נכונה לניהול עסק קיים או להקמת מיזם חדש.

יש דרכים אחרות, הרבה יותר יצירתיות, אם יכולות הרבה יותר גבוהות, העולם לא נעצר במחירים, אנשים לא קונים מחיר. גם בשוק יש מחיר לקילו מלפפונים ב-/ שקל ויש ב-3 שקל. אם אומרים או מעבירים ללקוח את ההבדל בין מלפפון ב-1 שקל לבין מלפפון ב-3 שקל. יעדיף הלקוח לרכוש את זה שב-3 שקל. למה? כי ב-3 שקל אתה מוכר ערך רב יותר ומלפפון בריא יותר מאשר מלפפון שנאסף מהרצפה ונמכר במחיר של 1 שקל. לכול תחום, לכול עסק יש את ההיגיון שלו ולא רק המחיר.

היום שעושים עסקים חדשים או קיימים חייבים להשתכלל.

השתכללות יכולה לבוא ע"י גורם חיצוני לעסק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן