לכול קטגוריה עסקית סיפור שונה

לכול קטגוריה עסקית סיפור שונה

כול פגישה עם יזם חדש או בעל עסק קיים מייצרת אצלי עוד נושא לכתבה

בכלל, לפני כול פגישה ראשונה עם יזם, עם מנהלי עסקים, עם עסקים הנמצאים במשבר, אני כולי דרוך ומוכן לשמוע על עוד רעיון של יזמות, על דרכים איך אוכל לפתור בעיות ניהוליות, לוגיסטיות ושיווקיות בעסקים קיימים, ומה אוכל לתרום לעסקים שנמצאים במשבר וגם הם זקוקים לעצה, הכוונה, ועזרה בעשייה. 

אפשר לחלק את הקטגוריות האלה ל-5 סוגי פגישות.

האחת, יזם הרוצה להקים עסק

עסק קיים עם קשיים בניהול, בתזרים, בלוגיסטיקה, בשיווק ובמכירות.

עסקים קיימים שמחויבים או שרוצים להבדל, ו-להתמתג, להתפתח, ולפרוץ למעגל לקוחות רחב יותר.

עסקים שהקטגוריה שלהם הולכת להימחק והם ממחויבים לכוונים שונים

עסקים וחברות כבר במשבר. 

כול קטגוריה, עם סיפור שונה ואחר אך כולם (מעבר ליזמים החדשים) עם אותם סימפטומים: תחלואת המגזר העסקי כתוצאה מהזרמת כספים לא נכונה מהבנקים, מחברות המימון, מחברות הליסינג, מחברות כרטיסי האשראי, מההלוואות החוץ בנקאיות. התמכרות למנעמי החיים אותם מציעה לנו היום המציאות העכשווית. המונוטוניות, ההרגל, חוסר היכולת לקבל ולבצע שינויים (ואם כבר מבצעים שינויים יש החוזרים לסורם בבזבוז ובמנעמים) אי יכולת לראות את העסק קדימה כתוצאה מהתעסקותם בקיים כאן ועכשיו. מחוסר היכולת לתכנן את היום של המחר, מהשוק העצבני, מהשוק התחרותי, ממלחמת המחיר, מהיעלמותם של הצורך בקטגוריות שונות של עסקים במדינת ישראל, כול זה מביא את הפגישות שלי עם עסקים במגוון המצבים למעניינים ומרתקים ומהרצון לתת מענה לכול עסק על פי סיפורו והתנהלותו.   

כ-יועץ עסקי ומי שמלווה עסקים אך לא לפני שעשה עסקים מגיל 0 בתור עצמאי עד עצם היום הזה וידע את כול הסגירות והפתיחות של הריץ-רץ העסקי, מכול כוון אפשרי דרך מעבר בין טיפות הגשם, הברקים, הרעמים, הברד, השלג, שדות הפרחים, השמיים הזוהרים, ושרד, ויזם, והקים, והשתכלל, והתקדם עם הראש מעלה למרות מכות הגיליוטינה על הצוואר, אין לי אלה להזדהות הזדהות מלאה אם אותם רבים מבעלי העסקים הקטנים והגדולים כאחד הפונים אלי לבקש את עזרתי ושירותי הנובע מניסיוני הרב והראש המיוחד המותקן מעל גופי. 

עובדה אחת ברורה לי, אם לי היה יועץ ומלווה כמו שאני לאחרים חיי בעולם העסקים היה הרבה יותר קצר, מצליח, מהיר וחסר טעויות במקסימום האפשרי. הסיפורים המושמעים אל אוזני ע"י בעלי עסקים מצמררים ומסוכנים רק במחשבה כי בעלי עסקים אולי יודעים להתעסק נכון במקצועיותם קרי העסק שהקימו אבל מפה ועד לנהל עסקים לצורך עשיית כספים המרחק רב. 

אשתמש כאן בקלישאה ידועה לאלו מביננו שזוכרים את תחילתה של הטלוויזיה הישראלית בשידוריה בצבע בו הציגו את הסדרת מטקסס JR, כמה שנאנו את האיש הזה איש העסקים החותך והקר שעורו היה עור של פיל, כמה לא אהבנו את חוסר רגישותו. אך למעשה הסדרה הזאת באה ללמד את העולם כי זו ההתנהלות הנכונה בעולם העסקים, ומי שלא יכול לה שלא יסכן את כספו ואת בטחון משפחתו. לא, אני לא אומר שכך צריך לנהוג באספקלריה מהירה לסדרה, בכול זאת העולם לקח כמה צעדים קדימה, אך עדיין הבסיס. בסיס עשיית העסקים, נשארה כפי שהיא ואת זה חייב כול אדם המחליט לעשות עסקים להטמיע במוחו עם עזרה של ייעוץ וליווי עסקי ובלי עזרה. נכון שבתחום הייעוץ העסקי יכול למצוא איש עסקים חבר ורע לעשיית עסקים נכונים וקיצורי דרכים מהירים, קיצורים מבורכים בפרט בעולם שהכול זז קדימה אל עבר המחר…        

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן