לכול קטגוריה עסקית סיפור שונה

לכול קטגוריה עסקית סיפור שונה

כול פגישה עם יזם חדש או בעל עסק קיים מייצרת אצלי עוד נושא לכתבה

בכלל, לפני כול פגישה ראשונה עם יזם, עם מנהלי עסקים, עם עסקים הנמצאים במשבר, אני כולי דרוך ומוכן לשמוע על עוד רעיון של יזמות, על דרכים איך אוכל לפתור בעיות ניהוליות, לוגיסטיות ושיווקיות בעסקים קיימים, ומה אוכל לתרום לעסקים שנמצאים במשבר וגם הם זקוקים לעצה, הכוונה, ועזרה בעשייה. 

אפשר לחלק את הקטגוריות האלה ל-5 סוגי פגישות.

האחת, יזם הרוצה להקים עסק

עסק קיים עם קשיים בניהול, בתזרים, בלוגיסטיקה, בשיווק ובמכירות.

עסקים קיימים שמחויבים או שרוצים להבדל, ו-להתמתג, להתפתח, ולפרוץ למעגל לקוחות רחב יותר.

עסקים שהקטגוריה שלהם הולכת להימחק והם ממחויבים לכוונים שונים

עסקים וחברות כבר במשבר. 

כול קטגוריה, עם סיפור שונה ואחר אך כולם (מעבר ליזמים החדשים) עם אותם סימפטומים: תחלואת המגזר העסקי כתוצאה מהזרמת כספים לא נכונה מהבנקים, מחברות המימון, מחברות הליסינג, מחברות כרטיסי האשראי, מההלוואות החוץ בנקאיות. התמכרות למנעמי החיים אותם מציעה לנו היום המציאות העכשווית. המונוטוניות, ההרגל, חוסר היכולת לקבל ולבצע שינויים (ואם כבר מבצעים שינויים יש החוזרים לסורם בבזבוז ובמנעמים) אי יכולת לראות את העסק קדימה כתוצאה מהתעסקותם בקיים כאן ועכשיו. מחוסר היכולת לתכנן את היום של המחר, מהשוק העצבני, מהשוק התחרותי, ממלחמת המחיר, מהיעלמותם של הצורך בקטגוריות שונות של עסקים במדינת ישראל, כול זה מביא את הפגישות שלי עם עסקים במגוון המצבים למעניינים ומרתקים ומהרצון לתת מענה לכול עסק על פי סיפורו והתנהלותו.   

כ-יועץ עסקי ומי שמלווה עסקים אך לא לפני שעשה עסקים מגיל 0 בתור עצמאי עד עצם היום הזה וידע את כול הסגירות והפתיחות של הריץ-רץ העסקי, מכול כוון אפשרי דרך מעבר בין טיפות הגשם, הברקים, הרעמים, הברד, השלג, שדות הפרחים, השמיים הזוהרים, ושרד, ויזם, והקים, והשתכלל, והתקדם עם הראש מעלה למרות מכות הגיליוטינה על הצוואר, אין לי אלה להזדהות הזדהות מלאה אם אותם רבים מבעלי העסקים הקטנים והגדולים כאחד הפונים אלי לבקש את עזרתי ושירותי הנובע מניסיוני הרב והראש המיוחד המותקן מעל גופי. 

עובדה אחת ברורה לי, אם לי היה יועץ ומלווה כמו שאני לאחרים חיי בעולם העסקים היה הרבה יותר קצר, מצליח, מהיר וחסר טעויות במקסימום האפשרי. הסיפורים המושמעים אל אוזני ע"י בעלי עסקים מצמררים ומסוכנים רק במחשבה כי בעלי עסקים אולי יודעים להתעסק נכון במקצועיותם קרי העסק שהקימו אבל מפה ועד לנהל עסקים לצורך עשיית כספים המרחק רב. 

אשתמש כאן בקלישאה ידועה לאלו מביננו שזוכרים את תחילתה של הטלוויזיה הישראלית בשידוריה בצבע בו הציגו את הסדרת מטקסס JR, כמה שנאנו את האיש הזה איש העסקים החותך והקר שעורו היה עור של פיל, כמה לא אהבנו את חוסר רגישותו. אך למעשה הסדרה הזאת באה ללמד את העולם כי זו ההתנהלות הנכונה בעולם העסקים, ומי שלא יכול לה שלא יסכן את כספו ואת בטחון משפחתו. לא, אני לא אומר שכך צריך לנהוג באספקלריה מהירה לסדרה, בכול זאת העולם לקח כמה צעדים קדימה, אך עדיין הבסיס. בסיס עשיית העסקים, נשארה כפי שהיא ואת זה חייב כול אדם המחליט לעשות עסקים להטמיע במוחו עם עזרה של ייעוץ וליווי עסקי ובלי עזרה. נכון שבתחום הייעוץ העסקי יכול למצוא איש עסקים חבר ורע לעשיית עסקים נכונים וקיצורי דרכים מהירים, קיצורים מבורכים בפרט בעולם שהכול זז קדימה אל עבר המחר…        

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן