לוקחים הלוואה מהבנק ושוכחים להחזיר, האומנם?

לוקחים הלוואה מהבנק ושוכחים להחזיר, האומנם?

איך לוקחים הלוואות בלי להחזיר?

איך הריבית שאנו משלמים על ההלוואות ומשיכת היתר מבטיחה לבנקים את אי החזר החוב שלנו?

הרבה דברים אנו למדים מהסערה האחרונה בפרשת דנקנר בנק לאומי.

אז נתונים בסיסיים.

מסתבר כי בנו של מנכ"לית בנק לאומי הקודמת גליה מאור הינו מנהל באחת מהחברות של מר דנקנר.(כזכור ההלוואות נלקחו בתקופת היותה מנכ"ל" הבנק)   עוד מסתבר כי מנכ"לית הבנק ד-היום כיהנה כמנהלת בחברת רואי החשבון המטפלים בתיקיו של דנקנר ושל בנק לאומי!

עד כאן הון, שלטון, חברים, כספים ציבוריים, הלוואות חסרות שחר, איפה ואיפה, וכול דבר טוב אחר שתוכלו לחשוב עליו.

אבל, איך אפשר בלי להצדיק את הפעילות של בנק לאומי במקרה הזה אם לא נותנים גם צידוקים מעולם הכלכלה ועולם הבנקאות המקומיים והבינלאומיים!

יצא לי לשמוע היום כלכלן בכיר בשוק ההון, אשר מצדיק ונותן מספיק סיבות מוצדקות להחלטת הבנק לתספורת עמוקה. מצד אחד הוא אומר כי המערכת הכלכלית והבנקאית מרגישה כי הציבור את דמו של דנקנר רוצה. האמת שטענה כזאת לא מובנת מאחר ודנקנר דאג לעצמו (לא כמו כול לקוח בבנק) שלא לחתום ערבויות אישיות, או לא לשעבד נכסים מניבים (למרות שבנק לאומי יכול היה מחר בבוקר להשתלט על היהלום של דנקנר IDB) כך שדנקנר לעולם דמו לא יישפך לרחובות ההפך הוא כבר דאג לנכדיו ולנינים שלו ובמקסימום אם לא יוכל לעשות עסקים בישראל יש לו מספיק חברות וכספים שיוכלו לפרנס אותו בלונדון בכבוד רב. (כך שדם אין כאן) הטענה השנייה של אותם כלכלנים ובנקאים, שזה ברור שאם לא היה כאן אחד כמו דנקנר, אז לא היו מספיק מיסים משולמים לממשלה, ואנשי עסקים חובקי עולם לא היו משקיעים כאן בישראל, ולעובדים לא היה מקום עבודה. ובכלל אנו צריכים להודות לכול אלה שלוו מיליארדים ונשארו רק עם ניירות על זה שהסכימו לעשות זאת בשביל העם! יותר מזה אומרים הכלכלנים והבנקאים, הפנסיה שלנו לא הייתה פנסיה אם לא היו חברות הענק האלה ובמניותיהם קרנות הפנסיה סוחרות שהרי אם לא הם הפנסיה הייתה נשחקת והפנסיונר לא היה מקבל כמעט כלום כי שום אפיק השקעה אחר לא היה מניב את אותם פירות.(אתם הבנתם את זה, הרי החברות האלה רק מפסידות אז היכן הרווחים והתשואות, אם הם מתכוונים לעוד 20 שקל בפנסיה אז אני מבין את האמירה. מה עוד נאמר מפי הכלכלנים המכובדים והמלומדים, שככה זו הכלכלה, ויותר מזה בנקים יודעים שלעולם הם לא מקבלים את כול החובות שחייבים להם ולכן הם מתמחרים זאת בריבית!

מצוין אבל למה לא אמרו זאת לכול אלה שהבנק לקח את ביתם, את כול רכושם, את קופות הגמל שלהם, את ביטוחי החיים שלהם, את הרכבים שלהם והותיר אותם ערומים כעריה. מה זה חזקים מול חלשים, זה כמו הממשלות הקודמות שקודם לקחו מהשכירים, מה זה בדיוק. איפה ואיפה. ועוד בכספי הציבור.

לא ידידי המלומדים הכלכלנים והבנקאים הציבור לא רוצה לראות את דמם של הטיקונים, הציבור יודע שהם מוגנים לעוד הרבה דורות, הציבור לא רוצה איפה ואיפה, הציבור ובעיקר העסקים הקטנים והבינוניים אותם משתיקים הבנקים בהלוואות מפתות ובפתיחת קרנות מיוחדות כאשר הם מחתימים אותם ואת רעייתם ואת ילדיהם ואת הבית ואת כול מה שיש להם .גובים ריביות המגלמות החזר חוב, וברגע של קושי של העסק יורדים עליו עם טילי טילים.

חוק אחד וסדר אחד לכולם, ולא "משחקים בצמרת" בכספם של האזרחים. על זה כועס הציבור העסקי והאזרחים בישראל, בכול העולם הכירו בעסקים הקטנים והבינוניים כמנועי צמיחה, אין צורך למלא עסקים אלה בהלוואות שלא ניתן להחזיר אותם, אפשר להעניק לעסקים אלה חוקי עבודה פחות נוקשים, מיסוי יותר נוח, יכולת פריסת תשלומים, הקלות על אגרות וארנונה ומס שלטים, ואישורי מכון תקנים, ואישורי משרד הבריאות והאגרות שצריך לשלם. על כול אלה צריך לתמוך את העסקים הקטנים והבינוניים. מישהו יכול להסביר מדוע צריך לשלם כול שנה אגרת רישום חברה? מה בדיוק משלם האגרה מקבל מהמדינה בסוגיה זאת. וזה עוד לא הכול.

כ-יועץ עסקי המלווה מספר לא קטן של עסקים וחברות אני רואה את החברות נחנקות מהחזר ההלוואות, ונאנקות מהמיסים, ההיטלים, האגרות, הסוציאליות, ועוד.

לא צריך לתת כסף לעסקים, צריך להקל על עסקים וחברות.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן