להשקיע בעובד המלצות

להשקיע בעובד המלצות

הטעות של מנכ"לי חברות.

הטעות של דירקטוריון בחברות.

הטעות של בעלי חברות בינוניות וגדולות במשק.

הטעות שבעלי עסקים קטנים ובינוניים לא מרשים לעצמם לעשות.

 ראו שכר עבודה של מנהלים שכירים בעסקים ובחברות מדיום בישראל, שכר סביר, לא גבוהה מידי אך גם לא נמוך מדי, אם מוסיפים את התנאים כמו רכב, ועוד תנאים כאלה ואחרים, השכר הוא די סביר, תמיד ניתן לשיפור, אך עסקים קטנים וחברות מדיום לא יכולות להרשות לעצמם לשלם שכר עתק ל"יוצרי הרושם המטאורי". 

לעומת זאת, קחו חברות עשירות, גם בגודל מדיום ולארז (עדיין אני לא מדבר על התאגידים הגדולים והחברות הציבוריות) ש-שוכרים מנהלים או אנשי מפתח, אשר יש להם ניסיון בתחום התמחותם, או שניהלו חברות שנמכרו ועברו לעבוד אצל חברות עשירות, חברות אשר מפליגות בגובה השכר והתנאים אותם מתחייבים להעניק לאותם מנהלים. כול זה מתוך אמונה כי הם מקצרים דרכים וגורמים לאותם חברות עשירות לגזור קופונים יותר מהירים, אך האמינו לי המחשבה הזאת מוטעת, לא כול מה שהיה האיש שניהל חברה אחרת ופרש או עבד בחברה אחרת והתפטר אכן יכולים לתרום לרווח מהיר יותר מהר ממנהל עם לימודים, ניסיון, ובלי עיניים כה גדולות. 

נגיע לחברות הענק, לטיקונים, לחברות הציבוריות, לבנקים, אשר שם השכר הוא ללא פרופורציה כלל ועיקר לשווי האמתי של המנהל, מדוע צריך לשלם מיליוני שקלים בשנה למנהלים, מה הם מביאים איתם, למה הם צריכים לזכות בתנאי שכר מפליגים שכאלה, האם זה בגלל שהם מקורבים לבעלי השליטה (לא בעלי השליטה מהציבור בעלי הרוב בתאגיד) שהרי אם ניקח מנהל כזה שמרוויח משכורות של מיליונים ומעלה, ונשים לידו עוד 10 מנהלים שירוויחו בדיוק1/3 ממה שמקבלים המנהלים ונבין שמבחינת איכות המנהל אין כול שינו בין מרוויח המיליונים לבין מרוויח העשרות אלפים, אזי ננסה להבין היכן כאן הבעיה. לא שזה בעיה רק בישראל, זו בעיה כלל עולמית שאין פרופורציה בין גובה שכר של אותם איכות של אנשים אלה עם ותק וקשרים והאחרים עם סיום לימודים מתקדמים, מצטיינים, ועם שעות ניהול לא מועטות.   

מאד חשוב לציין בשני המקרים האחרונים, השוק הוא לא מה שהיה, הדינמיות בשוק היא כול כך תזוזתי עד כדי כך שאותו מנהל שנקנה או נשכר ע"י חברה רווחית המחפשת השקעות, מחר יצטרך להתמודד עם מציאות שונה אשר נולדה לו כתוצאה מהשינויים הדרסטיים במגזר העסקי. (דוגמא פשוטה): הייתה חברה מצליחה, החברה נמכרה, השותפים כול אחד הלך לדרכו, בעל הון ראה כי טוב ושכר את אחד השותפים, על מנת לפתח לו עסק הדומה לעסק המצליח שנמכר, ראה השותף כי כך פני הדברים, פנה גם הוא לבעל נכסים, עכשיו יש כבר שני מתחרים ועוד המתחרה הבסיסי ממנו יצאו שני השותפים. מבלבל, יכול להיות, אבל זו המציאות. ואז בעלי ההון אמרו, ככה! עכשיו נראה להם! ואז במקום עסק מצליח זה הופך לעסק שההשקעה בו לא מניבה את ההון שאחיו בעלי ההון ציפו, וחוזר חלילה.   

קראו על מיסים ושכר בארצות הניכר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן