להצליח עם עובדים ספקים ולקוחות

איך נצליח להפריד את ה"אגו" רצון השליטה, וכול המאוויים הפנימים אשר טבועים בנו ומפריעים לנו לנהל עסקים וחברות בדרך נכונה!

אין לי מספר לתת כמה מחקרים נעשו וסטטיסטיקות התפרסמו בכול מה שקשור להתנהלות נכונה עובד מעסיק, מנהל מועסק, וכ"ד. אין גבול למחקרים החשובים שנעשו ע"י טובי הפסיכולוגים בעולם בכול מה שקשור לעובד, למעסיק, ולמנהל! אלפי מחקרים חידדו לנו את התובנה כי בסך הכול הכללי אנו עובדים במערכת יחסים עם "אנשים" הן כעובדים, הן כספקים, והן כלקוחות. אנשים זה החומר האנושי אתו עסקים מתחברים, עובדים, מתנהלים, ומנהלים עסקים.

גם מנהל הבנק שלנו, או מנהלת מחלקת הלקוחות העסקיים שלנו בבנק היא/הוא בן אדם עם רצונות, כעסים, אהבות, יכולות, יצרים, וכ"ד. ולכן לעולם, אבל לעולם לא תוכל להיות הפרדה בין הטבעיים האישיים של כול אדם ואדם לבין המתכתיות הנדרשת בקבלת החלטות עסקיות (ורק לצורך המאמר המדבר על העולם העסקי לא הוסיף את רוב הסקטורים בהם נפגשים אנשים עם אנשים)

אז מדוע אנשים מתנהגים כמכונות.

מדוע תרבות העסקים היא להיות אנטי תזה מוחלטת לאופן האנושי או למבנה גופו של האדם ולמוחו המסתורי. מדוע אנחנו נוהגים עם עובדים כ"בוסים" ל"מועסקים" "פקידים" ומדוע אנו לא יכולים לבוא את המועסק או מי שאנו אתו בקשרי עבודה כשווה בין שווים. (אפילו היום בצבא ההגנה לישראל הולכת ונתפשת השיטה כי התנהלות עם חומר אנושי צריכה להיות בקודים של בני אדם, של יצורים אנושיים,) קל וחומר במערכות העסקים או ביחסי מנהל מועסק יחסים אנושיים אלה חייבים שיהיו מחודדים ויתאמו לרוח התקופה.

מה הקשר בין ייעוץ עסקי לאסטרטגיה

כן, אנחנו יצורים חיים מסדרת בני האנוש אשר בנויים מחומרים אנושיים, טבעיים הישרדותיים, פחד, שמחה, דברים שעושים לנו טוב, דברים שעושים לנו רע אבל עם יכולות אדירות להוציא מעצמנו כול כך הרבה, אותו הרבה שבזכותו עומדת האנושות כולה על הרגליים. הניסיונות המניפולטיביים לייצר או להלביש על בני האדם דברים שהם לא! לא יועילו לאף מערכת עסקית או יצרנית. לא! אנו לא חייבים להיות בעלי תואר בפסיכולוגיה בכדי לדעת איך להתנהל עם אנשים, אבל בארגונים גדולים בארץ ובעולם בהחלט חלק מהמשרות בגופים אלה הם גם בוגרי הפקולטה בפסיכולוגיה והתנהגות האדם וזאת על מנת לגשר על פערים בין הגלוי והמצוי לבין מה שמסתתר מאחורי האדם הלוא הוא בן האנוש.

להוריד את המאמר הזה ליום יום אז הכוונה היא שמנהל, או בעל עסק או מנכ"ל חייב להתנהל עם אלה שהוא מעסיק אותם ברמה שוויונית של הבנה "מהו גוף האדם" "כיצד הוא בנוי" "למה הוא מגיב יותר טוב" "ולמה הוא מגיב פחות טוב" אם יידע מנהל מערכת יחסים אנושיים המבוססים ספרות ומחקרים, יבין איך פועל מוח האדם, ישים לב ויתחשב בדקויות שבאופיו של העובד אזי יוכל להוציא ממנו הרבה יותר לרווחת החברה והעסק. 

הימים של פעם נגמרו, נסגרו, האדם היום הרבה יותר פתוח הרבה יותר מבין ובגישה נכונה ניתן לגשת אליו תוך הבנת מניעיו האבולוציוניים, שהרי בנאדם הוא כמו פלסטלינה כך הוא נולד ועוצב כפי שעוצב ולכן ההבחנות האלה חשובות מאד למנהלים כישרוניים היודעים להתאפק ולגלות את הגמישות למען החברה או העסק אותו הוא מנהל.

הכותב הוא יועץ אסטרטגי בתחום מערכות עסקיות 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן