להצליח עם עובדים ספקים ולקוחות

איך נצליח להפריד את ה"אגו" רצון השליטה, וכול המאוויים הפנימים אשר טבועים בנו ומפריעים לנו לנהל עסקים וחברות בדרך נכונה!

אין לי מספר לתת כמה מחקרים נעשו וסטטיסטיקות התפרסמו בכול מה שקשור להתנהלות נכונה עובד מעסיק, מנהל מועסק, וכ"ד. אין גבול למחקרים החשובים שנעשו ע"י טובי הפסיכולוגים בעולם בכול מה שקשור לעובד, למעסיק, ולמנהל! אלפי מחקרים חידדו לנו את התובנה כי בסך הכול הכללי אנו עובדים במערכת יחסים עם "אנשים" הן כעובדים, הן כספקים, והן כלקוחות. אנשים זה החומר האנושי אתו עסקים מתחברים, עובדים, מתנהלים, ומנהלים עסקים.

גם מנהל הבנק שלנו, או מנהלת מחלקת הלקוחות העסקיים שלנו בבנק היא/הוא בן אדם עם רצונות, כעסים, אהבות, יכולות, יצרים, וכ"ד. ולכן לעולם, אבל לעולם לא תוכל להיות הפרדה בין הטבעיים האישיים של כול אדם ואדם לבין המתכתיות הנדרשת בקבלת החלטות עסקיות (ורק לצורך המאמר המדבר על העולם העסקי לא הוסיף את רוב הסקטורים בהם נפגשים אנשים עם אנשים)

אז מדוע אנשים מתנהגים כמכונות.

מדוע תרבות העסקים היא להיות אנטי תזה מוחלטת לאופן האנושי או למבנה גופו של האדם ולמוחו המסתורי. מדוע אנחנו נוהגים עם עובדים כ"בוסים" ל"מועסקים" "פקידים" ומדוע אנו לא יכולים לבוא את המועסק או מי שאנו אתו בקשרי עבודה כשווה בין שווים. (אפילו היום בצבא ההגנה לישראל הולכת ונתפשת השיטה כי התנהלות עם חומר אנושי צריכה להיות בקודים של בני אדם, של יצורים אנושיים,) קל וחומר במערכות העסקים או ביחסי מנהל מועסק יחסים אנושיים אלה חייבים שיהיו מחודדים ויתאמו לרוח התקופה.

מה הקשר בין ייעוץ עסקי לאסטרטגיה

כן, אנחנו יצורים חיים מסדרת בני האנוש אשר בנויים מחומרים אנושיים, טבעיים הישרדותיים, פחד, שמחה, דברים שעושים לנו טוב, דברים שעושים לנו רע אבל עם יכולות אדירות להוציא מעצמנו כול כך הרבה, אותו הרבה שבזכותו עומדת האנושות כולה על הרגליים. הניסיונות המניפולטיביים לייצר או להלביש על בני האדם דברים שהם לא! לא יועילו לאף מערכת עסקית או יצרנית. לא! אנו לא חייבים להיות בעלי תואר בפסיכולוגיה בכדי לדעת איך להתנהל עם אנשים, אבל בארגונים גדולים בארץ ובעולם בהחלט חלק מהמשרות בגופים אלה הם גם בוגרי הפקולטה בפסיכולוגיה והתנהגות האדם וזאת על מנת לגשר על פערים בין הגלוי והמצוי לבין מה שמסתתר מאחורי האדם הלוא הוא בן האנוש.

להוריד את המאמר הזה ליום יום אז הכוונה היא שמנהל, או בעל עסק או מנכ"ל חייב להתנהל עם אלה שהוא מעסיק אותם ברמה שוויונית של הבנה "מהו גוף האדם" "כיצד הוא בנוי" "למה הוא מגיב יותר טוב" "ולמה הוא מגיב פחות טוב" אם יידע מנהל מערכת יחסים אנושיים המבוססים ספרות ומחקרים, יבין איך פועל מוח האדם, ישים לב ויתחשב בדקויות שבאופיו של העובד אזי יוכל להוציא ממנו הרבה יותר לרווחת החברה והעסק. 

הימים של פעם נגמרו, נסגרו, האדם היום הרבה יותר פתוח הרבה יותר מבין ובגישה נכונה ניתן לגשת אליו תוך הבנת מניעיו האבולוציוניים, שהרי בנאדם הוא כמו פלסטלינה כך הוא נולד ועוצב כפי שעוצב ולכן ההבחנות האלה חשובות מאד למנהלים כישרוניים היודעים להתאפק ולגלות את הגמישות למען החברה או העסק אותו הוא מנהל.

הכותב הוא יועץ אסטרטגי בתחום מערכות עסקיות 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן